Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlüye bedava internet var mı?

seker kiz dogru soyluyorsun sosyal devlet bunlari yapmali ancaak oyle
adaletsiz bir ulke ki bizimki kimisi gemiciklerle goturuyor kimisi bir lokma ekmek
bulamiyor ... avrupadan ornek vermek gerekirse iyi para kazananlar iyi vergi
oderler ;) bunun karsiliginda gercekten engelli olanlar vergi vermezler... ev kirasi
vermezler hemen hemen herseyde engelliye indirim vardir yilda lira karsiligi 50
ytl verirsen ingiltere icinde tum rayli sistemlerden bedava yararlanirsin vs...

Ülkemizde internet kullanımı pahalı, hemde hız yavaş, bir avantajımız var bizim internet altyapısı ,fiber optik kablo ile donatılmış, en son teknoloji yani :)
cep telefonlarına nasıl adapte olduysak, pc şimdiden köylere girdi :) bakalım ileride hayatımıza ne girecek.

şehirler arası otobüslerde %50 indirim olduğunu duymuştum

ben ankarada tt müşteri temsilcisi ile görüştüm ancak engelliler için ne indirim ne de ücretsiz net sağlama larının mümkün olmadığını söyledi bana.

bazı arkadaşlarımın burada "bedava mezar bulsanız koşacaksınız... devleimiz o kadar zengin mi ki..." gibi sözleri beniz üzdü.

hollanda da engelli olsun olmasın her bireyin nete ücretsiz bağlantı yaptığını ve devletin faizsiz pc kredisi verdiğini ve almanyada netin engellilere indirimli olduğunu biliyorum.
ancak çoğunuzun unututğu bir şey var o da tt ve diğer şirketler "özel" tt nin bir kısmı devletin yane demek istediğim net beleş olsa bile devletimiz fazla zarar görmeyecek!

devlet elinden gelse bizi imha edip yok sayacak, böyle bir hükümete hala
bizlerden nasıl oy çıkıyor ben onu anlamış değilim! pesssss doğrusu!!!

İPEKEZGİ; arkadaşımıza katılıyorum. internet indirimi olsa da olmasa da ilk defa burada duydum. şunu istiyorum sadece resmi haklarımız verilsin görülsün yeterli.. benimde eklemek istediklerim

1- özürlü lafını kaldırıpta yerine engeli lafını kullanmaları
2- resmiyette bütün haklarımızın tanınması

başka bir şey istemem...

denizsu kardeşim haksızlık yapma ne çabuk unuttun daha 29 martda bizleri hatırladılarya 1 oy alabilmek için sırtlarına alıp oy sandığına götürdüler nasılsınız diye sordular zenginlere ö.t.v. indirdik sizede aynı oranda indirim yaptık hatta şeçimi kazanalım ilk önce sizin sorunlarınızı çözeceğiz dediler
NE ÇABUK UNUTTUN AŞKOLSUN

hayatımızı kolaylaştıracak hizmetler dışında bişeyler beklemek dilencilik gibi geliyor bana.

Telefonda, Elektrikte,Suda,ve Temel Tüketim Maddelerinin Hepsinde İndirim Olmalı

Merhabalar,Bir Kaç Kelamda Ben Etmek isterim.
Ben Bazı Örnekler Vermek İsterim,
Benim Kızım Engelli
Diyelim Bir yere Gidiyoruz,Biz 3 Kişi Gitmek Zorundayız.
Normal Evlerde Çamaşır Makinası Belki Ortalama Haftada Bir veya 2 kere Kullanılır Biz hemen hemen Hergün Kullanmak Zorundayız.
Vatandaş GSM ile İletişim Sorununu Halledebilir Ama Bizim Maalesef Bu Şansımızda Yok Sabit Telefon İstenmektedir.
Sosyal Faaliyetlerin Neredeyse Hiç Birine Katılamayan ve Çoğu Zamanını Evde Geçirmek Zorunda Olan Kişiler Bu Çağda İnternet Kullanmasıda, Sanırım Çok Lüx Olmasa Gerek
Örnekler Çoğaltılabilir,Ayrıca Devletimiz Çok Zengin Degil, Kelimesinede Katılmıyorum,Memleketi Soymak İçin Elinden Geleni Ardına Koymayanlar Utansın.
Esenkalın.

Aynen katılıyorum.Memleketi soyanların borçları da bize ödetiliyor ayrıca bunuda biliyoruz hepimiz..
İndirimi bırakın hatta ve hatta herşeyin bedava olması gerekli biz engellilere.ev kirası elektirik ,su,tüp.. Ki aldığımız sadaka parası gibi sakat maaşıyla ancak karnımızı doyuralım...
Ya iş ya da bedava..

kariizma;
Biz hakkımızı aramasını bilmiyoruz gibi geliyor bana da ! Biz Böyle dürüst geçindiğimiz sürece daha çok sömürülürüz.bunun yerine "kardeşim ya işimizi verin yada herşeyi bedava kullanacağız" demeliyiz bence..
Eğer böyleyse diğer avrupalı engelliler dilenci oluyo sanırım...

bedava mezarmı dedı bırı hanı nerde.... tutmayın ulen benı

bence internet tamamen şeyfı bir ihtıyaç olduğundan bedava ve de indırımlı olması mümkün olamaz...

arkadaşim ben otogarda görevlıyım %40 engellı belgesı olanlar %50 lı ındırımden yararlana biliyolar

Bencede indirim olmalı ama rapor derecesine göre olmalı mesela evden dışarı çıkma imkanı sınırlı hatta çok zor olan kardeşlerimize indirimli olmalı

İnternette indirimmi..?Ev telefonunda dahi indirim yok...

Güzel fikirmiş beee... Engelliye bedava int....

Hahhhh haa

boş mezar bulsak gireceeezzzzz vallaa.. :) :)

Bence indirimi falan boşverinde Devletin engellilere adam gibi bir aylık maaş bağlaması lazım. Tabi eğer engellisine çalışması için olanak sağlayamıyorsa ve engelli işsizse. Cumhurbaşkanının oğluna bile emekli maaşı bağlanacak. Şimdiden kaydını yapmışlar. Ama iş engellilere gelince acınacak derecede fakir olursa uyduruk bir maaş bağlıyorlar ...

aynen sana katılıyorum. Boş Gezenin Boş Kalfasıyım. Ayrıca Bilqisayar teknisyeniyim. Ama iş yok Maaşta yok.

Dikkat ettiğim şey Biraz eli ekmek tutmuş işi önünde olan arkadaşlar "bedava mezar bulsak gireceğiz "ha ha hi hi diye işi alaya alan arkadaşlar. Bu arkadaşların sosyal hayattan bihaber oldukları çok belli oluyor.Oysa gelir durumu zayıf engel durumu yüzünden iş bulmakta zorlanan yüzlerce engelli var.Onlara mezar önerdiğinizin farkında değilsiniz sanırım.Sosyal hayata bi girin bakın bakalım neler yaşıyor maddi sıkıntıları olan engelli bir kişi. O zaman görürsünüz yalnızca konuşmanın bedava olduğunu ...

mezar konusuna iyi deyındin benim bir arkadasım var o sağlam o busa bedava walla öllür .. saka biryana bu kadarda bedavaya alışmayalım sonra adımız otlakcıya cıkar maaz allah herseyın azı güzel çoğu zarardır....... ama konu guzel kim actıysa eline sağlık

Engelliye bedava diye birşey yok bunu biliyorum. Ama şöyle birşey olabilir. Diğer birtakım şeylerden indirimli olarak nasıl yararlanıyorsak internetede öyle bir indirim sağlanabilir....

Ya arkadaşlar engelliyiz diye herşeyin bedavamı olucak biraz kjendinize gelin engelli olmak başkalrına acındırmak haline gelmiyotr. Sıkıldım yani yok şu bedavamı yok bu bedavamı hayret birşey

seker kiz;

yanlış anlamışsınız... amacım alay geçmek değildi...

ilyas budak ve ggull çok güzel örnekler vermiş ama işte uygulamaya gelince bu gibi konularda art niyetli kişiler olabilr zamanında otomobil konusnda olduğu gibi yani bizi kullanıp bizim raporlarla başkaları bedava internt kullanır buda takdir edersinzki çok hoş bir durum olmaz uygulamada sıkıntı olacağını düşünüyorum....

Üst Alt