Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlülerin muayene önceliği...

metinunal2816

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim.

Kardeşim zihinsel özürlü. geçenlerde adana numune hastanesine gittik. hem cildiye hem kbb bölümüne sevkimiz var. kardeşimin hem yüksek ateşi hemde zihinsel engeli olduğundan kbb sekreterine muayne önceliğini söyledim. çünkü zihinsel engelli kardeşim çocuklara çok fazla ilgi duyduğu için bazen çevredeki çocukları kucağına almak isteyebiliyor ve bu çevreyi tedirgin ediyordu.

sekreterden rica ettik ama bize illede saat 16dan sonraki diğer vardiyadaki muayeneye gelmemizi söyledi. ama saat daha 14 küsür. kanundan haktan hukuktan bahsettim, bana kanun numarasını söyle ben öyle kanun bilmiyorum dedi. cildiyeye gittim aynı yoğunluk.

Sinirlenip başhekim muavinine gittim sağolsun yardım etti ama başhekim ricasıyla olan bir olaydan hiçte memnun olmadım.

Çünkü ben kimseden minnet istememiştim. sadece hakkımı istedim...

Hastaya saygı diye bişey kalmamış :evil:

Bir dahaki sefere, size, "ben öyle bir kanun bilmiyorum" diyen doktora, aşağıdaki bağlantıda yer alan genelgenin çıktısını alın ve gösterin.
Engellilerin, Hastanelerde Öncelik Hakkı Vardır:
www.engelliler.biz/haklarimiz/ehohv.htm

KANUNDAN NİZAMDAN HABERLERİ YOK BİDE SÖYLEYİNCE BOZULUYORLAR BU NASIL BİR MEMLEKET

Randevü almak içinde randevü alıyorsun

Evet arkadaşlar ne yazıkki yanlış okumadınız randevü almaya gün veriyorlar hemde sabah saat:06.00 ya gün veriyorlar. Geçenlerde hacattepe hastahanesinde emar çekinmek için yarın sabah erkenden geleceksin dediler ben sabah 07.00 de hastahanede oldum. ama listeye yazılamadığımdan yarın sabah tekrar geleceksin dediler bende genelgeden bahsedince sistem bu şekil diyorlar yetkililere durumumu anlatmak istedim. Bende bir kamu görevlisiyim randevü alıp görevimin başına dönecem dedim ama nafile yönetmenliğide hatırlatınca sistem bu şekilde diyorlar. Ordan oraya gönderiyorlar. Tam 5 ay sonraya emar çekinmek için gün verdiler.

aslında bizimde payımız var...

ben herzaman şunu düşünmüşümdür. şahsiyet sahibi olmayan minnet etmekten çekinmeyen asalak tipli insanlar milleti bıktırmış bütün iyi niyetlerinin önüne arkasına bi soru işareti koymuştur. ama bu insan bir de özürlü olursa hiçten çekilmez oluyo. çünkü insanlar bizleri reddetmek istemiyo ama göz göre göre kendini kullandırmayıda. ve bunun farkına varan bazı arkadşlar maalesef bu durumu bal gibi kullanıyolar. tabi insanlarında kafasında ister istemez bi önyargı oluşuyor. VE SİZİN GİBİ GERÇEKTEN ANLAYIŞA İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ ANDA O ÖNYARGILARI BEYİNLER ÇAĞIRIYOR VE EĞER DURUM BİRBİRİNE BENZİYOSA SİZİDE ASLINDA OLMADĞINIZ HALDE O POTAYA KOYUYOR Bİ GÜZEL. 8 milyon gibi geniş bi kesimin aynı tavrı segilemesini beklemek hayalperestlik olur ama en azından çoğunluk bu konuya dikkat etse duyduğumuz saygı artacaktır. ayakta kalmanın gurur ve hazzının vazgeçilmezimiz olması dileğiyle...

Üst Alt