Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü raporu için hastaneye gittim. %45 oran verildi. Düşürülür mü?

%51agır engelli yazması gerek 44raporla bakimdan yararlanamazsiniz ayşe hanım

Bugun kurulda raporumu elime verdiler sol protez sağ (-1.0) 0.4) ve raporda yuzde 45 yazıyor .bu bu yazılan teşhis yuz 45 e uyuyormu acaba?

% 45 yazıyorsa, bu rapordaki toplam sakatlık oranıdır heralde.

evet sadece gözden aldığım oran

benim öğrenmek istediğim
sol protez sağ (-1.0) 0.4) ve raporda yuzde 45 yazıyor bu ankaradan düşer mi

Artık hastaeler o kadar ketum oran veriyor ki, bence Ankara da onaylayacaktır...

Ben tüm haklar için dilekçe yazdım çevirdiler hemen bazı haklar için sosyal yardımlaşmaya başvur dedi hastane kabul etmedi

Ablam sakatlık oranı cetveli'ne şöyle bakayım dedim valla kaçtım. Ancak doktorlar çıkar bu işin içinden. ilgili Yönetmelik eki doğrultusunda doldurmuştur teşhisi koyan doktorlar, rahat ol. Ankara verilen bu oranı kafadan değiştiremez. Kabul edecektir bu oranı oldu mu?
Şİmdi sen gerekenleri yaptıysan cevap gelene kadar başka sorunlarına yogunlaş.
Ankara oranı begenmezse en çok yapacagı tekrar rapor istemek olur. Vergi indiriminde rapor söz konusu oldugunda son söz İlgili Yönetmelik hükümlerine aittir. Ankara'ya değil.
Ankara rapor oranını değiştirirse ki bu olumsuz olursa itiraz hakkın mevcuttur.
Şimdi bunları düşünmeyelim. Ben rapor oranının aynen kabul edileceğini düşünüyorum:)

Teşekkür ederim ablacım

MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır.

burada anlatılmak istenen Ankara oranlar ile oynayamayacak diye düşünürum

arkadaşlar raporum %46 ile onaylandı herkese teşekkürler

Üst Alt