Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü memur alım yönetmelik taslağı Başbakanlığa gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşlar biz burda birbirimizi yerken birbirimizle ugrasırken adamlar orda iştedigi at kosdursun asıl biz ney yapmamız lazım önemli olan zoru basarmak

Hükümetin Ramazan sadakasıdır, alımlar için bir sonraki ramazan sadakasını bekleyiniz...

alanya;

Bir sonrakimi bence hedef 2023 olduğuna göre bakarsın 2023 te yaparlar.

Adaletsizlik gördünmü sen hiç! Kura ile sana maaş vericekler daha ne istiyorsun!
Bu ülkede asgari ücret 650 tl... Adaletsizlik olan senin bunun 2-3 katı maaşa kura ile de olsa sahip olma şansını yakalamandır!

Yurdum insanı işte.. Bu beyinlerle bu ülke bi yere gitmez...

Adaletsizliğin dik alasını gördüm hemde daha bir kaç ay evvel 22. maddeye takılarak...
senin evine sınavın kazandınız ancak atanamadınız çünkü vs.. vs... diye bir bildiri geldimi?
kalkmış bize ahkam kesiyorsun.. kuraymış neye göre kime göre seçileceğiz?
bırak bilgilerimiz konuşsun kalemimiz değil.....

bende ortaokul mezunuyum ve kurayla nasıl işe alınacağım acaba nereye başvurucam hizmetli memur olma şansım varmı teşekkürler

benim korkutuğum nedir kardeş biliyor musun?
farzet 10 bin açık varsa 1000 kişiyi bize ayırmak..
benim tahminimce ilköğretim mezunu engelli sayısı lise mezunundan daha çok olmasıdır anlatabildimmi şimdi derdimi?

Lisans ve Önlisans mezunu engelli arkadaş memur adayı artık azaldı. Olanlarda kendi mezuniyet ihtisasına göre memur olmak istiyor. mesela öğretmen olanlar öğretmenliğe...sağlık alanından mezunlar sağlık bakanlığına ve ya maliye bitirenler de maliye bakanlığına.bu yıl kasım gibi 26.000 gibi bir alımdan bahsediyorlar. inşallah doğrudur. ama en büyük problem şu an memur olan arkadaşlarda bu sınava girip atanabilecek.

Nerden canın oluyorum:)
Zehirli torpilli yaratıklarla ilgilenmiyorum.
Sulanmayın bana...:)

kuraymış neye göre kime göre seçileceğiz?

Aslanım kamudan alacaklımısın? Seni kamumu sakat bıraktı? Veya bir takım önlemlerimi almadı devlet kurumları bu sebepten başına bir işmi geldide de sakat kaldın!

Kamuya ancak bu şekilde sakat kalanlar hesap sorar. Öbür türlü kamunun kurallarına uyacaksın nasıl istiyorsa, işine nasıl geliyorsa %3 kontenjanını doldurur...

Hem adaletsizlik bence Ağır engellilere yapılmaktadır!. İşe alımlar en ağır engelliden en hafife doğru olmalıdır.!

Sınav dediğiniz nedir? Sınavı kazanıcak kapasite her insanda mevcuttur. Ben ettim, ben başardım gibi kendinizi dev aynasında görmeyin...
Bu bakımdan önce insanları katogorilerine, diplomalarına göre kuraya tabi tutarsınız. İkinci aşamada çalışacağınız insanı kurum olarak mülakata tabi tutarsınız!..

Kamuda basit memurluklar için sınav yapmanın bir manası yoktur.
Çok üst düzey bir şirkete yetenekler aramıyorsunuz... İki tuşa basacak, masada oturacak aynı cevapları vericek memurluk için neyin sınavı yapılaca?
:).............

gene kura olsun...
gene saww.kanunları..
normal kpss girememiş devletin umrunda olmayan binlerce özürlü var...
devlet diyor gelin sizi işe alacam.özürlulere uygun sınav yapıp bilginizi mesleğinizi,özrünüze uygun iş e yerleştirecem...
aklen ,özren katogarize edecem..
yani sizi görmezden gelmiyorum işe alacanm diyor.....
yok agırdan hafife olacak şekilde kura olsun imiş...
peh...
ozaman tum zorluklara karsın unuversıte okumuş lise okumuş .yolarda ,okulalarda perişan olmuş
lısaslı yada onlısaslı yada lıse,mezunu özurlunun işini,sırf devlet %40 hafıf %70 agır dıye rakamlarala belırledı dıye
kuramı olacak...
biz hem özürlü olalım hem okul okuyalım hemde sırf % sayısı benden 1 puan fazla diye ben işsiz o işi kurayla kapsın diye..
meslegine,eğitimine,özrüne uygun işe sınavala alınması herkesin hayrına ve akla uygun olanıdır..
hayatın kendiside sınavdır...

ozaman tum zorluklara karsın unuversıte okumuş lise okumuş .yolarda ,okulalarda perişan olmuş
lısaslı yada onlısaslı yada lıse,mezunu özurlunun işini,sırf devlet %40 hafıf p agır dıye rakamlarala belırledı dıye
kuramı olacak...

O vakit siz parasız eğitime karşı olanlardansınız! Veya sınavsız üniversiteye karşı olanlardansınız!

Ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Yada anlamamazlığa veriyorsunuz.

İşe alım 3 aşamada gerçekleşmelidir.

1- İşe alıcağın kurumun koşulları( Üni şu bölüm mezunu gibi...)
2- Bu mezunları ağırdan, hafif engelliye doğru adil şekilde kura ya tabii olarak belirlemek!
3- Kurum mülakatı (Görmediği insanla kimse kimseyi evlenmeye mecbur etmememli)

Bundan daha adil bir uygulama benim mantığım almıyor...

Sizin mantığınız parasız-sınavsız eğitime hayırdır!/Benimkisi paralı-sınavlı eğitime hayırdır!..

Sizinki si birilerinin değirmenine haksız kazanc sağlamaktır./Benimki si bedava ya milleeti uğraştırmadan 1 tuşla adil şekilde insanları yerleştirmektir...

Bu farkı anlıyamayan, göremeyenler bu tür bürokrasilere mahkumdurlar. Hak ettikleri şekilde yönetilmektedirler...

lalezar o zaman okuyanlara haksızlık olmuyomu okumak için senelerini harcamış insanlar var

hal tuş diyo...kura dıyo..
paralı yada parsız okulu nerden cıkardın....
adam okuyacak calışacak dıdınecek....sen yangel yat...o çalışsın..
benım özrüm agır senın kı hafıf olrmu oyle şey...
herkesin özrü kendine en ağır olandır..
gel gelelım sen agır özurlusundur ama zeka pırıldtın yoktur.meslegın yaptıgın ıse uymaz..gene susıtımala acık
sen gel sen gıt tanıdık olayları olur...
adam agır özurludur ama madı durumu hafıf ozurluden ıyıdır..işin sosyolajık denge boyutu nerde...
ama sınav öylemi;
tabıkı hayır....
özürlüleri özrune gore ayıracaklar..
özurlulrı meslegıne gore ayıracaklar...
özurluleri bilgisine göre ayıracaklar...
hak eden kazanacak..
hayatın kendisi sinavdır..şansa kuraya bırakılamaz

Saww senin canın olacağıma canım çıksın daha iyi
Torpilli biri, rüşvetçi, devletin adamı olan sensin.
Devleti neden koruyorsun acaba, herşeyden önemlisi kendini neden saklıyorsun. Şuraya bi foto koyda yüzümüz erkek görsün. :)))
Ayrıca; Sizi devlet mi sakat bıraktı gibi bir cümle kullanmışsın. Dolaylı ya da dolaysız bir çok engellinin engelli olmasına devlet neden olmuştur. Buna senin beynin basmaz canım. (sadece bu devletten bahsetmiyorum devlet krumundan bahsediyorum.)

Ayrıca kura sistemi de saçma, adaletsizce.

Saww savururken mantıklı savur.

şansa kuraya bırakılamaz

Gene anlamıyacaksın! Ama ben genede yazayım, bilgi vereyim, belki anlayan çıkar!

Esasında kura demek tamamen Allah ın tasarrufudur.
O basılan tuş tamamen Allah ın iradesidir. Hak sahibinin hakkını teslim etmektir.!

Hata payı yoktur. Kimin hakkıysa hakkı ona tam isabet eder.

Tevafuk ediceğinden şüphe duymak cahillerin düşünceleridir!
Kura da tevafuksuzluk olmaz! Hile hurda yoksa hak sahibi %100 hakkını alır. İnanclı insanların bunda şüpheye düşmesi Allah tan şüphe duyması ile eşdeğerdir...

lalezar o zaman okuyanlara haksızlık olmuyomu okumak için senelerini harcamış insanlar var

benim dediğimi anlamadınız galiba ben kuraya karşıyım dedim. sınav yapılsın bilgisi yeten çalışan kazansın. Asıl haksızlık ''kura ile seçilmesi'' değilmidir. bende liseden bu sene mezun oldum okuyan engellilerin halinden en iyi anlayacaklardan biriyim.:)

zehirliyaprak; Saww senin sırtın pek karnık tok olsa gerek. seni doyuran birileri olsa gerek.

sonuna kadar katılıyorum sana arkadaşım. Arkadaşın sırtı pek sallayıp duruyo.:)

çalış ,didin,tarlayı ek,sula,gubre koy,
sonrada allah dua et...mahsul ya cıkar ya cıkmaz...allah bilir..
buna tevkkül denir..
senden din dersimi alalım onu mu diyosun ...
alsana ders...
sen engeli olmuşsun ..sabret,,ama yan gel yatma...
oku,calış,cabala,şükret..ama yan gel yatma.
kendini geliştir,pozıtıf ol,anlayışlı ol,saygılı ol,arkadaş canlısı ,humanist ol,hak yeme..
ama yan gel sakın ha sakın yatma...
kımsenın hakını yeme..alınterını,bılgını kullan..gerisini alalaha bırak
buna tevekkül denir..
insanlar hayatda katogorıze edılırler..
dogar dogmaz;
erkek,kadın,,
sonra egıtım başlar;
ılk okul-ortaokul-lise-unıversite-yuksek lısasavs.vs.vs
sonra meslek ayrımı olur;
avukat-doktor-ogretmen -hamal-caycı-muhasebeci vs.vs
bu rada engeli olan kardeşlerimizde olur,;
gözden,ayaktan,koldan,kalpden,zekadan,vsvs..
birde devletin uydurduğu oranlar var;
%40-%60-%90(şuan engeli raporu alsak devletın sahtekar tutumuyla oranlardaki kapkaclarıylla özurlulerın yarısı %40 altında saglam cıkar ona değinmiyom bile)
ben okucam calışacam,tum bu engeleri aşacam sınava girip kazanacam,,
bunlar allahın takdiri,ilahi adalet olmayacak..
saww denen arkadaşın dedği kura allahın adalet tecelisi olacak..
sus be kerdeşim...su be mübarek..batın gidiyon bari sus da azıcık ......neyse..
herkesin özrü kendine en ağır olandır..buda böyle biline..

arkadaşlar bütün sayfaları okudum SAW'ın üstüne fazla gidiyosunuz adam doğruyu söylüyor..nedenine gelince devlet artık bırakın özürlü memuru normal memur alımında bile ilkokul mezunu almıyor madem bu kadar sıkıntı yapacaktınız bugüne kadar nerdeydiniz açıktan en azından lise bitirseydiniz kusura bakmayın evde oturup yatıp devlet bize iş versin demek SAWın da dediği gibi dünyanın hiç bir ülkesinde yok..adama sormazlarmı mesleğin nedir arkadaş ne iş yaparsın diye..ben liseyi açıktan okudum hasta yatağımdan ders çalışarak üniversiteyi örgün okudum ki inşaat okudum koltuk değnekleriyle şantiye stajını bi de bana sorun şu anda çalışıyorum allaha şükür ama durmadım şimdide açıköğretimden işletme okuyom bitsin yükseğinide yapıcam...asıl benz size soruyorum neden?? okula devam etmeyerek bi seçim yapmışsınız evde oturmak kolaydı rahattı keyfini sürmek güzelken neden ceremesini çekmekten korkuyosunuz..lütfen çıkın dışarı ve hemen okula yeniden başlayın hiç bişey için geç değil unutmayın bizi kurtaracak tek şey okumak olacak

kuraya ne gerek var en yüksek puan alan kişiden başlarsın işe almaya bence kura gereksiz
hayırlısı bakalım

deniz54
arkadaşıma katılıyorum. benim tanıdığım engelli ilkokul mezunu arkadaşlara neden bari dışardan bitirmediniz diye sorduğumda bana cevaben: amaaaan kim uğraşacak okulla mokulla, bir sürü masraf, okul okuyanda aynı okumayanda, biz engelliyiz devlet bize iş vermek zorunda... peki şimdi anlaşılıyor mu neler kaybedildiği? ağustos böceği ile karınca misali !!!!

Yapılacak sınava girecek bir çok arkadaşında amannn kim çalışacak dediğini duyar gibiyim:) herkes ne ekerse onu biçer ders çalışmaya devam Biz çalışalım gerisi Allaha kalmış ....

Yapılacak sınava girecek bir çok arkadaşında amannn kim çalışacak dediğini duyar gibiyim:) herkes ne ekerse onu biçer ders çalışmaya devam Biz çalışalım gerisi Allaha kalmış ....

Siz şimdi diplomanız olduğunu mu idda ediyorsunuz?:)
Siz bu diplomalarla bir gelişmiş ülkeye gitseniz geçerli saymazlar!. Neden mi?
Türkiyede okullardan nasıl mezun olunduğunu onlar sizden daha iyi biliyorlar:)

Bu mantıkla diploması olmayanın sınav hakkı da yoktur.
Sizi tekrardan 4-5 senelik bir eğitimin sınavına soksak kaçınız diploma alabilir çok merak ediyorum!.
Güldürmeyin beni... Diplomanız var öylemi :)

Okulu birincilikle bitiren tıp mezunu demedimi tv.de ben bu mezunlara anamı babamı teslim etmem diye...

Bende bir türk olarak devletimi bu adaletsiz sınavla soru ezberleyenlere teslim etmem...
Eğitim ezberlemek değildir. Sindirmediğin hazmetmediğin bilginin diploması geçersizdir.

Sonra bu kurumlar niye böyle.. Bu kurumlar bu eğitim sisteminin, sınavlı işcilerinin ürünüdür.
Güldürmeyin beni hak edip iş sahibi olucaklarmış...

Ben mülakatla bu kurum çalışanlarını işe alsam sizden 1000 kat daha kaliteli hak edeni işe alırım...
Ne güzel iş işle alakalı olmayan sorulara 3-5 ay çalış yüksek not al kolayca iş sahibi ol...:) (Bide abuk subuk kurallar koy! Dindar olmıycaksın haa!)

Sonra bu insanlar mühendis olsun yanlış kavşak yapsın gitti 11 milyon:( israf!
Sonra bu insan idareci olsun F1 anlaşması yapsın. Koca arazi, koca yatırım... O kadar arazide hayvanlar otlasın...

Say say bitmez bu sınavlı kamu çalışanlarının vatandaşın kesesine verdiği zararlar....
Keseyi geçtik canına verdiği zararlar say say bitmez!..

Güldürmeyin... Bu sebepden kamuda çalışmak çok büyük vebaldir...

Şimdi dr olamak için ne gerekli.
Üni diploman var.
Tekrardan ösym sınavlarına gireceksin. Bunu kazanmak için 4-5-6 bin tl vericek dersaneye gideceksin! 1 senen bunla geçecek! Bu arada mimari engelleri nasıl aşarsınız orasını bilmem!?
Sonra kaznıcaksın okula kaydını yaptıracaksın. Yıllık 10-15 bin tl de burda masraf ediceksin! 6 sene sonra mezun olucaksın!

Hımmm... Sen bu ücretleri karşıla kimse yan gelip yatmaz merak etme!. Dr. olmayı istemiyecek insan varmıdır?
Şimdi dr. veya geçerli bir mesleği olan birisinin özürlü kontenjanıyla ne işi olur?

Engelli kontenjanı esasında hayatını araç gereçsiz ikame edemeyen işe ulaşımda zorluk çekenler içindir.
Hayata zaten 10-0 geride başlıyor. Sen ayakların sağlam her tepeye tırmanırken! O belkide evine hapsoluyor.
Sen gibi beyinliler yüzünden! Adam gibi bir kerede yapsana kaldırımı, yolu, merdivenleri...

Elbette bu kontenjan ağır engellinin hakkıdır...

Devletin mimari engellerinin, hayattan soyutlamasının diyeti olmalıdır.!

SAWW
ne yazdığını bilmeden savuruyon konudan konuya atlayıp kendini akılımı sanıyon,,
az onceki yazında kura ilahi adaletir diyon..
cevap veriyoz..tutuyon okadar yazıdan doktor kelımesini alıp ..
hariçten gazel okumaya devam ediyon...
okudugunu anlamaktan aciz mişsin..
yoksa gudümlü olarak mı yapıyon öyleyse tebrikederim..
konuları sulandırıp cıvıtmakta üstüne yok..
TEKRAR OKU..BELKİ ANLARSIN..

çalış ,didin,tarlayı ek,sula,gubre koy,
sonrada allah dua et...mahsul ya cıkar ya cıkmaz...allah bilir..
buna tevkkül denir..
senden din dersimi alalım onu mu diyosun ...
alsana ders...
sen engeli olmuşsun ..sabret,,ama yan gel yatma...
oku,calış,cabala,şükret..ama yan gel yatma.
kendini geliştir,pozıtıf ol,anlayışlı ol,saygılı ol,arkadaş canlısı ,humanist ol,hak yeme..
ama yan gel sakın ha sakın yatma...
kımsenın hakını yeme..alınterını,bılgını kullan..gerisini alalaha bırak
buna tevekkül denir..
insanlar hayatda katogorıze edılırler..
dogar dogmaz;
erkek,kadın,,
sonra egıtım başlar;
ılk okul-ortaokul-lise-unıversite-yuksek lısasavs.vs.vs
sonra meslek ayrımı olur;
avukat-doktor-ogretmen -hamal-caycı-muhasebeci vs.vs
bu rada engeli olan kardeşlerimizde olur,;
gözden,ayaktan,koldan,kalpden,zekadan,vsvs..
birde devletin uydurduğu oranlar var;
%40-%60-%90(şuan engeli raporu alsak devletın sahtekar tutumuyla oranlardaki kapkaclarıylla özurlulerın yarısı %40 altında saglam cıkar ona değinmiyom bile)
ben okucam calışacam,tum bu engeleri aşacam sınava girip kazanacam,,
bunlar allahın takdiri,ilahi adalet olmayacak..
saww denen arkadaşın dedği kura allahın adalet tecelisi olacak..
sus be kerdeşim...su be mübarek..batın gidiyon bari sus da azıcık ......neyse..
herkesin özrü kendine en ağır olandır..buda böyle biline..

ya hayır merak ettim SAWW o kadar çalışkansın o kadar dindarsın tevekkül sahibisin (senin dediğin tevvekkül değil ama neyse) senin mesleğin ne yada ne mezunusun?? profesör müsün doçent misin nesin sen??

.....
Lütfen benim belirtmediğim şahsi betimlemelerle beni tanımlamayınız!.

arkadaşlar bence biraz sabırlı olun çünkü geçen yıl sınav yapıldı arada 10 yıl geçmemiş ki bence bu yıl olacak oturun çalışın hazırlanın o kadar bekleyiş içinde sınavı kazanamazsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız rabbim hakkınızda hayırlısını nasip inş hepinizde yerleşirsiniz ama yaaaaaaaaaaaaaa sabırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Gerçek şu ki, neyi tartıştığınızı anlamadım. Ancak saww bilinen şeyleri yeniden gün yüzüne çıkarır gibi destan yazmış. Bunları yeni oluyormuş gibi yazmış. Ama belirttiği hususların yavaş yavaş düzeldiğini gözlemliyorum. Soruları ezberleyip kazanılan sınavın sınav olmadığından bahsedilmiş. Bir kere bu işler mantık işidir. İstediği kadar ezberlesinler yine yanlış yapmaya meyillidirler. Ben sürücü kursuna defalarca girip kazanamayan kişileri duydum. Sınavlara teorik olarak, nedenlerini de araştırarak çalışılırsa daha kolay olur. Ama önce mantıkla hareket etmek gerek.

Ben sürücü kursuna defalarca girip kazanamayan kişileri duydum..

O tür kişiler 1000 tanede bir çıkar. O kişinin İlkokul diploması bile yoktur. .. Demek istediğim o değil. Genelde her insanın bu sınavı kazanacak kapasitesi vardır.
Bende diyorum ki! Ne demeye fuzuli sınav yapıyorsunuz.

Bende sürücü kurslarının soruları verdiğini bilirim. Hatta ehliyeti aldığım sınava girerken uyarı geldi sınav günü:)
Arkadaşlar bugün denetleme var!. Bu sınava girmeyin bir dahaki sınavda telafi ederiz:)

Bizzat yaşadığımı anlattım!. Ben o sınava girdim ben kendi bilgimle ehliyet sınavını verdim...
Mesele sınavsa adil olduğunu idda eden varsa buradan bu sınavdan beklentileri vardır... Benim aklıma hertürlü şey gelir.

Sınavı veremiyecek insan sayısı 1000 de 1 dir. Ne bilecem ben o sınav sorularının satılmadığını? Burası türkiye!!!

En adili KURA dır. itiraz edenlerin bu sınav dan bir beklentisimi var acep_?

Rusa , umudun, lalezar, çok haklısınız parmaklarınıza sağlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt