Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü maaşı ve evde bakım aylığı için başvurdum. Sonuç ne zaman belli olur? [Soru]

ahmet atlar

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhabalar efendim. %90 özürlü raporu olan çocuğum var, ben özürlü maaşı ve bakıcı parası için yaklaşık iki ay önce tüm belgeleri tamamlayarak gerekli mercilere verdim. ne zaman sonuç alırım?
Ayrıca kendim de işsizim, yeşil kartım var. sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının verdiği krediyle bir sıhhi tesisatçı dükkanı açmak istiyorum, vergiye tabi olacağımdan çocuğumun alacağı özürlü ve bakıcı parası kesilir mi, yeşil kartı iptal olur mu?
şimdiden ilginize teşekkür eder iyi günler dilerim.

Sonuçlar illerdeki yoğunluğa göre erken veya geç olabilmektedir.Açacağınız işyerinin BAĞ-KUR a kaydı gerekmektedir.BAĞ-KUR a kayıt yapacağınızdan çocuğunuzun 2022 maaşı kesilir.Ancak bakım aylığı,ortalama gelirinizin 292,00YTL den az olması halinde ödenmeye devam eder.
Serbest meslek erbabı olacağınızdan çocuğunuzdan dolayı vergi indirimindende faydalanabilirsiniz.

Üst Alt