Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü kimlik kartı ile internet abonesi olunca indirim var mı acaba?

azizkanmaz

Aktif Üye
Konular
156
Reaksiyonlar
0
özürlü kimlik kartı ile internet abonesi olunca %50 indirim varmı yokmu acaba benim bir arkadaşım bana dediki ben özürlü kimlik kartı ile internet abonsi oldum sınırsız internete ayda 49 ytl yerine 24 ytl veriyorum doğrumu acaba

özürlü kimlik kartı ile internet abonesi olunca indirim yok.

varsa öyle bi indirim bizde alalım hemen :mrgreen:

aman böyle birşey varsa tüm arkadaşları haberdar edin

Re: Özürlü kimlik kartı ile internet abonesi olunca indirim var mı acaba? [Soru]

azizkanmaz' Alıntı:
... benim bir arkadaşım bana dediki ben özürlü kimlik kartı ile internet abonsi oldum sınırsız internete ayda 49 ytl yerine 24 ytl veriyorum doğrumu acaba
"Deme" çağı bitti artık! :twisted:

Her bir bilginin/eylemin internette bir sitesi/sayfası var.. Madem arkadaşın 24 YTL'ye üye olmuş, versin o sitenin/sayfanın linkini, bizimle paylaşsın o zaman inanalım. :wink:

ben sadece öğrenmek amacıyla bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedim demekki her söylenen ni ve duyana inanmamak lazım arkadaş demekki bana yanlış bilgi vermiş olabilir

bende sordum indrim söz konusu değilmiş

Bugün aldıgım bir mail TTNET in yılbaşı için bir indirim hazırlıgının oldugu yönünde. Diger yandan sabit telefon olmaksızın ADSL hizmetinin verilmesi yasalaşmakla birlikte uygulaması henüz gerçekleşmiyordu. O da yılbaşı sonrası uygulamaya geçilerek kapsamlı bir hizmet paketi hazırlıgı var gibi... Zaten eger TTNET bunu yapmazsa yakın zaman sonra GSM şirketleri giderek güçlenen baglantı hızları sonucu pazarı kapacaklar. Son dönemlerde sunulan pelçok kampanya bunu işaret ediyor. Pasta kavgası hızlanacak. Dilerim ADSL hizmet vericileri arasında bir kartelleşme olmazda bu rekabetin biz tüketicilere faydası olur.

[FONT=Comic Sans MS]İsteyenin bir yüzü...[FONT=Times New Roman] :)[/FONT][/FONT]

Burda kanun söz konusu arkadaşlar ve kimse kanuna uymuyor evrensel hizmet kanuna göre özürlülere uygun fiyatlandırılma yapılması yazıyor
inceleyin ve kurumlara özellikle ulaştırma bakanlığı ve btk ye yazı yazın

EVRENSEL HZMET KANUNU

Özelleştirilmiş kurumlarda özürlülere indirim olmaz. Olsa bile devlet babanınki gibi fazla olmaz.

here_53
Türk telekom BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMUNUN belirlediği fiyatlara göre müşterilerine hizmet verir. Özelleşmiş olması kanunu engelleyemez. Evrensel hizmet kanununda belirtiliyor.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMUNA
Kanun no: 5369 Kabul Tarihi : 16.6.2005 de madde-3 ün c) bendi hükümlerine göre özürlülerin evrensel hizmetden uygun fiyatlandırma uygulandırılabilmesi gerekiyor. Başkanlığın Kanunlara uyularak hizmet verilmesini talep ve arz ederiz.

bilgi edinme yoluyla yazı yazın

ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDAN GELEN CEVAP

[FONT=Tahoma]İlgi: 19/11/2010 tarih ve 42661 sayılı, başvurunuz.[/FONT]
Özürlülerin evrensel hizmet kapsamında, uygun fiyatlandırmadan yararlandırılması çalışmaları devam etmektedir. Bu konuyla ilgili yönetmelik hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.Ayrıca teknolojik seçeneklerinin de uygulanabilmesini teminen, görme özürlülere yönelik "Gören Göz" cihazı projesi üzerinde çalışmalar sürdürülmektedir.
Bilgilerinize rica ederim.

benim duyduğum ttnet görme engellilere kampanya yapmış
ama ben böyle bir bilgi bulamadım
eğer böyle bir şey varsa bilen link verebilir mi
görme engelliler kampanya

kablolu net ayda 16 lira sıınırsız ve ayrıca uydu net kabloluda yannıda 2 yıl beleş. internetide çok hızlııı

Sadece internetden değil Evrensel hizmet kanunu kapsamında olan herşeyden engellilere uygun fiyatlandırma yapılması gerekiyor.

[SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]Madde 5 - Evrensel hizmet;[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]a) Sabit telefon hizmetlerini,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]b) Ankesörlü telefon hizmetlerini,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]c) Basılı veya elektronik ortamda sunulacak telefon rehber hizmetlerini,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]d) Acil yardım çağrıları hizmetlerini, [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]e) Temel internet hizmetlerini,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]f) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2](Değişik bent: 05/11/2008-5809 S.K./67.mad) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]Ulaşımı deniz yoluyla sağlanabilen yerleşim alanlarına yolcu taşıma hizmetlerini,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]g) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2](Ek bent: 05/11/2008-5809 S.K./67.mad) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]Deniz haberleşmesi ve seyir güvenliği haberleşme hizmetlerini,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Kapsar.[/SIZE][/FONT]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]

olurmuki

2005 de çıkan bir kanun varsa demekki ulaştırma bakanlıgı ya işini yapmıyor yada böyle bir bakanlık yok

yasada var olmasına ragmen bu uygulanmayacakdır.çunki egerki boyle bir indirim yapilirsa çok sayıda uye indirim için başvuracakdır hemde azınsanamayacak kadar çok uye,onlarda bunu biliyorda yapmiyor.

Bu konuda çalışma yapılmakta, ama ne zaman uygularlar bilmiyorum, Ulaştırma bakanlığına bu konuda bilgi edinmeden yazarak, çabuklaştırılabilir,

yolcu otobüsleri devlet babanınmı onda indirim var ttnette yok tt nette olması için ulaştırma bakanın adam gibi adam olması lazım

burası türkiye fazla sesinizi çıkarmayın yoksa fazladan isterler ...

iyiki engelliyiz he :)

bu indirimli olsun şu beleş olsun isteklerimiz bitmez :)

bence engelli olupda durumu iyi olmayanlara indirimli olsun.

durumu iyi olanlar dilenci gibi herşeyi devletten beklemiyelim :)

Kaçımızın evi arabası var, bankada parası var, 2000 tl nin üstünde aylık geliri var arkadaşım. Hak aramak dilencilik midir! istatistiklere göre çoğumuz yoksulluk sınırının altındayız, hem engelliyiz hem yoksuluz, toksulluk demek aç yaşamak değil ki.. Şimdilik hiçbir adls şirketi indirim yapmıyor çünkü internet hala TTNETin tekelinde. Şu 3 g şebekeleri bir yayılsın kampanyalar başlasın bakalım o zaman engellilere de indirim olur, gençlere de indirim olur, kamululara da indirm olur. Şimdilik boşuna indirim beklemeyin, adamlar telefdonsuz internet için bile ayrıca 15 tl sabir ücret istiyorlar. Bu kadar şerefsiz insaların egellileri düşüneceğini hiç umut etmiyorum.

benim aylık gelirim 2000 tl olsa ayda iki engelli arkadaşımın aylık internet ücretini ben karşılarım.aylık gelirim 500 tl ,benden zor durumda olanlar var diye bu tür yardımlarda ikinci planda dururum.
kimin aylık geliri ne kadar bilemem,durumu iyi olanlar dedim olmayanlara indirim olsun tabi.kimse üstüne almasin,engelli olsun engelsiz olsun biz türkler beleş bi şey gördükmü sabahin erken saatlerinde kuyruğa gireriz ihtiyacımız olmasada beleş niye ben beleşten faydalanmıyım deriz.beleşlikten faydalanmayalara aptal denilen bir ülkede yaşıyoruz malum,ihtiyç olsun olmasın kömür erzak nakit para yardımları için birbirlerini ezen insanları televizyonda görüyoruz.
ttnete takilip kalmayin arkadaşlar özel internet hizmeti veren şirketler var sabit telefonsuz bunlarin indirimli kampanyalari vs.. var..googleye özel internet hizmeti veren kurumlar yazin en az 5-6 özel şirket ismi çıkar karşınıza.

benim aylık gelirim 2000 tl olsa ayda iki engelli arkadaşımın aylık internet ücretini ben karşılarım.aylık gelirim 500 tl ,benden zor durumda olanlar var diye bu tür yardımlarda ikinci planda dururum.
.

Zaten devleti oluşturan bireylerde senin kafanda olduğu için asgari ücretli her vatandaş devletin gözünde yolunacak kaz misalidir!.
Senin matematik çok zayıf galiba.. 500 tl ile günlük ihtiyaçarını yani sadece nefes alma ihtiyacını görebilirsin... İnsan hayvan değildir ki sadece karnını doyuracak!
Bunun barınması var. Elektriği var.. Suyu var.. Evlenmek lazım.. Çoluk çocuk sahibi olmak lazım.. Bunlar insanlık hakkıdır!..
500 tl ile Türkiyede hangisini karşılayacaksınız:confused: Devletlerin varlığını devam ettirme şartıdır bunlar!. Bir libya, bir mısır, bir ırak olmak istemiyorsak ayağımızı denk almalıyız...

Üst Alt