Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü kimlik kartı çıkartmamın olumsuz sonucu olabilir mi? [Soru]

gk79gk

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar, şimdi ben de 2 adet sağlık kurulu raporum var. biri 1998 yılı için %45, diğeri 2003 yılı için %60. şimdi ben özürlülük kimlik kartı almak istiyorum.
1999 yılından 2007 yılına kadar özel bir şirkette 8 yıl çalıştım ve bu aralar yeni bir işe girme ihtimalim var. ancak düşüncem o ki bu özürlülük kimlik kartını sosyal hizmetlerden çıkartacağım zaman özürlüler veri tabanına kaydolacağım. bu kayıt için hangi raporumu verirsem benim açımdan iyi olur? bu veri tabanına kaydolmanın olumlu ve de olumsuz sonuçları var mıdır?
çünkü ilerde belki özel şirket %60 raporlusunuz bize işkur bu şekilde bildirdi diyebilir ya da malulen emekli olmak istediğim zaman yüksek rapor alırsam şayet o da geçersiz olabilir.
bugün tam sosyal hizmetlere gitmek üzereydim bu soru aklıma takıldı. bana bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim
yani özürlü kimlik kartı çıkartmamın benim açımdan olumsuz sonuçları olabilir mi?

Halen vergi indirimi alıyor musunuz işyerinizde?

yani vergi indiriminden çalışanlar faydalanır heralde ben şu an çalışmıyorum ama çalışırken tabi ver

yani 1 yıldır işsizim bunun için vergi indiriminden heralde faydalanamam;ancak çalışırken vergi indiriminden faydalanıyordum sonrasında yani iş aktim son bulduğunda herhangi birşey yapmadım o dönem şirket kapandı bizde çıkmak zorunda kaldık

vergi indirimli raporun derecesini kimlik kartına yaz.İlerde hem erken emeklilik,hemde vergi indiriminde sorun yaşamaman için.

cevap

ya raman öyle tamam yazayım derecesini ama bi %45 var birde %60 ben vergi indirimi için bu raporları vereli 8 yıl olmuş hangisini yazacağımı bilmiyorum vede zaten vergi indirimi için giden raporunda derecesini düşürüyorlar ama benim tek sorunum acaba bu %60 rapor ile kimlik kartı çıkartsam ileride problem olurmu sadece bu. İlgin için teşekkür

En son aldığın vergi indirimli raporonu sunman halinde hiçbir sorunla karşılabileceğine inanmıyorum.Çünkü aldığın eski raporlarıda o günkü yasalar çerçevesinde almışsın.Bu benim görüşüm.

teşekkür

teşekkür ederim saolasın kardeşş valla esasen bu raporlardan hangisi vergi indirimli hangisi değil bilmiyorum ama gidip özürlü kimlik kartını çıkartacağım .

Üst Alt