Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel sektörde hangi işlerde haftada 5 gün çalışılabilir?

Albert454690

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba.

Ben şu an da bir markette satış danışmanı olarak çalışıyorum. Günlük mesai saatleri fena değil ama haftada 6 gün olması biraz canımı sıkıyor zira bu işte asgari ücretle çalışıyorum ve boş zamanımda daha iyi bir meslek öğrenmek (şu an yazılım düşünüyorum) için kendime vakit ayıramıyorum. Benim bildiğim kadarıyla banka çalışanları haftada 5 gün çalışıyor (gerçi emin değilim), başka hangi sektörde haftada 5 gün ve günde 8-8.5 saat çalışılabilir, fikri olan var mı?

Albert454690

Merhaba,

Banka çalışanları haftada 5 gün çalışmakla birlikte manevi olarak dingin olmamaları nedeni ile sizin gelecek ile ilgili planlarınızı sekteye uğratabilir.Bankacılık psikolojisi zor bir meslektir.

Özel sektörde aynı yapıdan gelmelerine karşın bazı firmalara haftada 5 gün bazı firmalar haftada 6 gün çalıştırabilir.

Örneğin turizm sektöründe haftada 6 gün çalışma normal olarak kabul edilir ve uygulanır ancak bazı acente firmaları ve turizm şirketlerinin genel müdürlükleri veya şubeleri haftada 5 gün çalışır.Bu tamamen işverene bırakılmış bir durumdur.

Haftada 45 saati nasıl dolduracağı onun planlaması ile olmaktadır.

Sizin için en mantıklı çalışma alanları sektörel olarak bağımsız olmakla birlikte şirketlerin genel müdürlük,bölge müdürlüğü veya merkezlerinde çalışmak olacaktır.

Saygılar.

Üst Alt