Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel donanımlı araç raporu alıcam, ama nasıl bir yol izlemeliyim?

benm

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar, benim sağ ayakta polio sekeli var ve özel donanımlı araç kullanabilir raporu almak istiyorum. nasıl bir dilekçe ile başvur malıyım? daha önce alan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkürler...

evet H sınıfı sürücü belgem var.2002 yılında almıştım üstünde herhangi birşey yazmıyor.

Bir devlet hastanesine "özel donanımlı otomobil kullanıp kullanamayacağıma dair sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim" dedin miydi tamamdır :)

Bir de size şunu saormak isterim benim gaz pedalını sol tarafa aldırmam donanım kapsamına girer onu biliyorum fakat bu gıcık herifler(diğer arkadaşların yaşadığı sorunlara istinaden) bana bunun raporda da yazması gerektiğini söyleyebilirlermi?
Verdiğini ve vereceğiniz cevaplardan ötürü teşekkür ederim.

Raporu yazacak doktora şu ibare olması için ricada bulunun bence (hatta ibarenin yazılı olduğu kağıdı eline verin de gönlü olsun paşamın:)): "sağ ayağını kullanmasına gerek bırakmayacak özel donanıma sahip otomatik vitesli otomobil kullanabilir"
Bu ibare olduğunda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Ya da daha bir nokta atışı olsun derseniz, "gaz pedalı solda olacak şekilde dizayn edilmiş özel donanıma sahip otomatik vitesli otomobil kullanabilir" ibaresi de olabilir.

Bu gün nihayet sağlık kurulu raporumu aldım sadece sağ bacağımda problem olmasına karşılık bana verilen raporda elden gazlı elden vitesli ötv den yararlanabilir. yazıyor bütün araçlar elden vitesli değilmidir.
ben bu raporla otomatik vites alıp sağ tarafa elden gaz kumandası taktırsam olur değil mi?

sayın benm; "Özel Donanımlı Araç Kullanabilir" raporu için herhangi bir ücret ödedinizmi ?

Bütün araçlar elden vitesli değil.Aracınıza vitesi ve gaz pedallarını elle harakete geçirecek tartibat takılacak.Siz takmıyacaksınız.Size verilen Sağlık kurulu raporuna göre Mühendis proje çizecek,çizilen projeye göre tertibat takacaksınız.

Üst Alt