Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel donanım olduğu gerekçesiyle otomobil kredisi verilmedi! [Tartışma]

Kimyaci

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Şu anda yaşadığım bir sorunum var
Otomobil almak için banka kredisine müracaat ettiğimde, özel tertibat yapılacağı için bana kredi veremeyeceklerini söylediler.
Bu bankanın ismi Garanti bankasıdır.
Kendilerini esefle kınıyorum ve cevaplarını talihsizlik olarak değerlendiriyorum.
Bu konuyuda işleminizi talep ediyorum.
Saygılarımla...

Bu nasıl olabilir anlamadım. Gerçi bankaların kime kredi verip vermeyecekleri kendi özel yasa ve düzenlemelerine bağlıdır, kendilerini garantiye aldıklarından eminim ama, heralde bu özel düzenlemelr Anayasaya ve Ceza Yasasına aykırı olmaz; değil mi?!

Anayasa'nın eşitlik ilkelerini tek tek sıralamak anlamsız, zira onlarca defa eşitlikten bahseder.
Ben burada kısaca TCK yasasına değineceğim.
Türk Ceza Kanununun ayrımcılığı düzenleyen 122. maddesi, “Kişiler arasında [...] özürlülük [sebebiyle] ayırım yaparak; a) Bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya bir hizmetin icrasını veya hizmetten yararlanılmasını [...], c) Kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını engelleyen, kimse hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir." der.
Kimyaci, bankaya kredi başvurusunu yazılı olarak verip, sana yazılı olarak cevap vermelerini ister misin lütfen. Bakalım "sakatsın" diye mi reddedecekler...

ne utanç bir durum yaa
arabanın ve alacağın kredinin miktarı ne kadar dı.

arkadaşım nasıl olur ben gecen yıl ford focus aldım kredi icin koc bank a gittim maaş bordrom u ve kefil isdediler halledim 22000 ytl 36 ay vade ile kredi kullandım benim aracımda aynı özel tertibatlı

benim tahmin ettigim ödeyememe gibi durumda haciz edilip devam satilmasi zor oldugundan olabilirmi acaba diye düsündüm.

Üst Alt