Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV'siz araç alımında ortopedik engellilikte, engel oranının bir önemi var mı?

mehmet-41

Aktif Üye
Konular
79
Reaksiyonlar
16
Engelli ortopedik otomatik vitesli ibareli ehliyetim var ortopedik engellierde araç alımında rapor oranının bir önemi var mı arkadaslar kendim kullanacağım sol ayak çocuk felci geçirdim bazı arkadaslar yüzde 40 rapor olmadan araç alamazsin diyorlar böyle bir şey var i eskiden yüzde 40 üstü rapor alabiiyorduk şimdi zaten poio sekeliye yüzde 40 vermiyorlar.daha önce ortopedik engelli kendi kulanacaksa rapor oranı aranmıyor diye biliyorum sizin gorusleriniz nedir ben mi yanlış biliyorum acaba bilgi verirseniz sevinirim

mehmet-41

doğru biliyorsunuz ortopedik engelde oran önemli değil önemli olan raporun açıklama kısmına yazılması gereken "sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir" ibaresi.

Doğrudur engel oranının bir önemi yoktur. Tertibatlı kullanması gereklidir belgesi yeterlidir. Otomatik viteste bir tertibattır.

Ortopedi engellide orana bakılmaz. Tertibat kullanılıp kullanılmayacağı özel donanımlı araç kullanıp kullanılmayacağına bakar.

Üst Alt