Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oturduğum binada asansör sağlıklı çalışmıyor! Ne yapabilirim?

tarsuslu69

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba
15 gündür yeni bir eve taşındım. Taşınmadan önce gelip binayı inceledim. Asansör var,fakat örneğin rampadan binaya giriyoruz, zemin kattan asansör çağrılamıyor, bozuk. 2. Katta oturuyorum, 2. Kattan biri göndermezse asansör zemin kata inmiyor, o an zemin kattaysa bile düğme basmadığı için kapı açılmıyor. Biri diğer katlardan birine çağırıp geri aşağı indirdikten sonra kullanabiliyoruz. Taşınmadan 1 ay önce site yöneticisi ile defalarca konuştum. Önce kart arızası dedi. Gönderdik, yapılıp gelecek dedi. Sonrasında birsürü sudan bahaneyle yaptırmadı. Taşındıktan sonra öğrendim ki, adam hep böyleymiş. Yalanın dolanın haddi hesabı yok. Çok rahat ve çok yüzsüz.
Şimdi soruma gelelim. Ben ve eşim yürüme engelliyiz. Ağır engelli raporlarımız var. Yasa ve yönetmeliklerde engelli bulunan binalarda asansörün sürekli çalışır durumda olması gerektiği yazıyor. Resmi gazetede buldum cumhurbaşkanlığı kararnamesi var.
Ben bu adamı sulh hukuk mahkemesine başvurmadan nereye şikayet edebilirim? Aile Bakanlığına şikayet etsem gerçekten yaptırım uygulama yetkisi var mı? Veya nasıl bir yol izlemeliyim. Konu hakkında bilgisi veya yaşamışlığı olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

384 daireli bir Toki sitesi burası.

Belediyenizin fen işlerine durumu şikayet edip anlatacaksınız yada binada oturanlar para toplayıp yapılacak asansör maliyeti fazla olduğu için aman ben nasılsa yürüyorum deyip yaptırmıyorlar benimde başımda var böyle binamızda umurdamazlık

Bu konu hakkında bilgi verecek kimse yok mu koca sitede? Engellilere bayram ikramiyesi verilecek başlığıyla konu açsaydım burası bayram yerine dönerdi..

Konutlarda asansör zorunlu ihtiyaç olup, var olan sorunun giderilmesi bakımından binanızın sözleşmesi olduğu asansör firmasından arızanın tespiti istenmeli.
Kat maliki olduğunuz binada yönetici vasfında bulunan var olan sorun ile ilgilenmeli 634 Sayılı kat maliki kanunu bu yöndedir.
Şayet Sorununuz çözülmüyor ise Taşınmaz genelince yeni bir yönetici seçilmesi daha uygun olur.

Üst Alt