Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otomobile özel donanım nereden taktırabilirim? [Soru]

paradoxus

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben diyarbakırda oturuyorum ve bugün bir tane toyota yaris aldım.Ancak burada adamakılı bir tertibat yapacak bir atölye yok.Acaba tertibat konusunda bana yardımcı olabilir misiniz.Engelim sol ayak polio sekeli bu durumda manuel vites aracı rahat kullanabileceğim bir tertibat önerebilir misiniz. Ya da tertibat yapan biriyle nasıl irtibata geçebilirim.teşekkürler...

www.pusuladesign.com (AUTONOMY'ye tıkla) çok çok iyi görünüyor. Bir de www.pasifikengelli.com var.

Sürücü belgenizde hangi ibare var?
Otomobili vergi muafiyetli olarak mı aldınız? Otomobil için aldığınız raporda tam olarak hangi ibare var?

H sınıfı sürücü belgesi aldım ve raporumda sol ayağını kullanmaksızın özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor.Otomatik vites için çok uğraştım olmadı ama manuel vites için izin verdiler.sol bacağım polio sekeli teşekkürler

Bu nasıl bir saçmalıktır...

Resmen insanları kolay araç kullanmakla engelinden dolayı indirim alamamak arasında bırakıyorlar... Sol ayağından engelli isen ya indirim almayacaksın yada gidip manuel araç kullanarak işi daha da zorlaştıracaksın.... Madem öyle hiç yapma indirimi!!! İnsanları zor olana teşvik etmekten başka nedir bu? Bence kazaların artmasına ve riskli durumların ortaya çıkmasına sebep olabilicek bir karar olduğu için anayasaya bile aykırı olması lazım...

Bu örneği net ve kısa bir şekilde meclise iletsek ses çıkmaz mı sizce?

Vallah arkadaşım aynen dediğin gibi saçmalığın daniskası ama elimizden de gelen başka bişey yok.Ben epey bi araştırdım kendi çapımda daha önce bu olayı mahkemeye taşıyan birkaç kişi olmuş ama hiçbir yanıt alamamışlar.Dediğin gibi ben manuel otomobili otomatik gibi rahat kullanamayacağım.Ama bu onların umrunda değil sanırım.yani adamlar açıkça benim yapacağım bu beğenirsen diyorlar.Bizden gelen tekşey onları Allah'a havale etmek....

Bunlar bana sanki normal gaz ve frenli arabadan daha tehlikeli gibi geldi hangisini idare edecek adam direksiyonu tek elle gaz freni tek elle.Dreksiyon tarafında daha kolay birşey olsa çok güzel olurdu.

Üst Alt