Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otomobil alırsam, benim bakımım için eşimin aldığı Evde Bakım Aylığı kesilir mi?

Konular
8
Reaksiyonlar
0
%80 oranında özürlüyüm. evli ve 1 çocuğum var. eşim de bana baktığı için bakım ücretı alıyor. kendıme özel tertibatlı araba alırsam eşimin aldığı bakım aylığına engel olur mu?
bilgisi olan arkadaşlar varsa lürtfen cevap yazar mısınız
şimdiden tşk ederım

alabilirsin bence evde bakım ücretiyle alakası yok ama yinede tam olarak bilen arkadaşlar vardır biraz daha bekle onlarda cevaplasınlar

2022 maaşı olsa sıkıntı olur ama eşinizin aldıgı bakım parasına bişey olmaz arabayıda bakım maaşınıda alabilirsiniz.

ancak ben yinede olası bir ihtimale karşı yazayım araç ticari amaçla kullanılmazsa sorun olmaz

Zaten ''H'' sınıfı sürücü belgesiyle ticari araç kullanılmaz.

komşum 2022 maaşıda alıyor bakım parasıda cocugu ıcın, kendı özel otosuda var evı de.

Aldığınız araba ticari araç olmadığı sürece hiç bir sorun teşkil etmez ki zaten "H" sınıfı araclar ticari arac kapsamın da değiller.Bura da önemli olan alınan araç ev vs gibi şeylerin gelir getirip getirmemesi siz kendiniz kullanacağınızdan dolayı gelir değil tam aksine bir gider oluşturacağı için hiç ama hiç bir sorun yaşamazsınız...

biz evde 4 kişiyiz oğlum askere giderse evde bakım aylığı keslirmi

Kesileceğine ihtimal vermiyorum.Bakıcı aylığı’na başvurulduğunda kişi başına düşen gelir hesabı yapılıyor fakat bu hesabın değişip değişmediği sık sık kontrol edilmiyor edilse bile oğlunuzun askere gitmesi nedeniyle onu gelir hesabının dışın da tutacaklarına hiç sanmam..

tşk ederım arkadaşlar zaten bu alacağım araç özel tertıbatlı kendı ihtiyscımı gidermek için alacam araba olmadan ben çocuklara hiç bir yere götüremem çocuğum hastalanınca kendım kaldıramıyorum ancak kendı arabam olacak kı hastaneye götüremem yoksa özel araba çağırsam süreklı altından kalkamam her bir yere gideceğim zaman süreklı taksı çağırsam mağdur olurum engellı aylığı kesılse yerde kalırım o zaman bilgilendirdiğiniz için tşk ederım

Üst Alt