Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otomatik vitesli ve özel donanımlı araba kullanmak zor mudur? [Soru]

musty35

Aktif Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
3
arkadaslar ben bır otomatık vıtes araba almayı duşünüyorum, ancak otomatık vıteslı aracları kullanmak zor mudur? bır yandan elle fren yapıp bır yandan bır yandan vıtes ayarları yapmak falan daha once hiç araba kullanmadım, bır çoğunuz otomatik vıtes kullanıyo olmalı deneyımlerınızı paylaşırsanız sevınırım....

Kullanacağınız aparatla ilgili bence...Ayrıca otm.viteste,vites ayarı filan yok...Gitmek için D'ye,park halinde P'ye, geri gitmek içinse R'ye almaktan başka birşey yapmıyorsun...Ama herşey deneyimle alakalı...Bir süre sonra herşeye alışıyor insan...
Not : Bende ilk aldığın gün tedirgin olmuştum ama 2.günden sonra alışıyorsun... :) Bir hafta sonrada E-5'te makas yapmaya başlarsın... :D

Otomtik işi araç bir nev'i tembel işidir. gringo'nun anlattığı gibi basit ve kullanımı kolaydır. Ama mauel araçtan daha fazla benzin sarfıyatı olduğu kesin.

hiç de zor değildir. lunaparktaki çarpışan arabalar kadar kolaydır.
tiptroniklerin kullanımı daha zevkli ama....

tiptronik ile otomatik vites arasındaki fark nedir? tiptroniklerde araç vitesi kendisi atmıyor mu?ben tiptronik vites özelliğini hem istersen kendin atıyosun istersen pedal olarak debryaj olmadan kendinde atabiliyosun biliyorum.Yanlışmıyım?

Doğru biliyorsun debriyaj pedalı olmadan aracın viteslerini kendin arttırıp azaltabiliyorsun hem otomatik hemde manuel kullanıma uygun bide tiptronic vites kullananlardan duyduguma göre yakıt sarfiyatı biraz daha azalıyormuş

Debriyaja bas,vitesi istediğin vitese geçir, yok bunlar. Sadece parmağınla ileri yada geri itelemen yeterli.

ben suan ozel tertıbatlı otomatik arac kullanıyorum.sag bacak engelliyim.ama tek bacaklada otomatik vites kullanabılıyorum.yani el tertibati fazlalık.kafamı karıstırıyo benim :D

Üst Alt