Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otomatik vitesli Hatchback araba önerilerinizi yazar mısınız?

gizem hanım ww den şaşmayın derim. kasım 2015 'te 61.000 tl ye golf aldım full donanımlı. Volkswagen Binek Golf 1.4 TSI BMT 125 PS
Highline Tiptr. bütçemi aşıyor demişsiniz. o zaman biraz bekleyin. paranızı biriktirip golf almanızı öneririm.

ben eşime toyota auris aldım, zarif ve yeterli bir araç, ısrarla tavsiye ederim

aynı kanıdayım. auris olmazsa kesinlikle yaris tavsiye ederim. bendede auris var on numara

en fullün bir altı benim auris ve 48 bin liraya mal oldu. yaris daha uygundur.

CİtROEN CACTUS Dizel kullanıyorum 1 yıldır ortalama yakıtı 3.1 Litre daha az yakanı yoktur muhtemelen ben çok memnunum tavsiye ederim

evet oda güzel. kardeş sana kaça geldi. ötv siz.

arkadaşlar bugun doktora gittim fakat aile hekimi noroloji birimine yönlendirdi nöroloji ise serebral palsi hastası oldugum için vermem dedi ankara numune hastanesine sevk edeyim dedi bende hiiç bi işlem yapma dedim allahtan giriş yapmamıştı zaten dedi git ankaraya başvur direk . biliyosunuz insanlar önyargılı her konuda oldugu gibi bundada yuzume bıle bakmadan vermem dedi . peki ben eski ehliyeti aldıgım gibi özel hastaneye gidip b sınıfı ehliyet raporu alsam sıkıntı yaşar mıyım önceden çok rahat almıştım çunku engelli raporum yoktu

Aurisi bende begeniyorum, hyundai i30 olabilir, fiyat yüksek gelirse i20 de olabilir (makyajlısı çok hoş olmuş, cam tavan vs.).
İlla full almak zorunda değilsiniz, ama boşta almayın orta dolulukta da olabilir.
VW nin türkiye de algısı var diye millet söylüyor devamlı, yoksa golf dışında birazda passat çokta iyi araba değil.
Honda jazz olabilir ama bence gereğinden fazla değerli.
Yeni megane olabilir, citroen c4 pejo 308 olabilir.
Milletin fransız aman uzak dur hikayelerine bakma, alman diyip vw alan dsg şanzımanlı arkadaşlar başlarını taşlara vuruyorlar.
Dediğiniz gibi rapid yada fabia da olabilir. ve çok begendiğim seat leon olabilir.

Az kullanacagınızı düşünerek benzin ve otomatik olacağını varsayıyorum.

Arabalara tek tek bakın, binin, test sürüşü yaptırın yada yapın, gönlünüze ve bütçenize hangisi el veriyorsa onu alın.
Araba, elektronik şans işidir, mercedes bmw alıp mahkemelik olanda var, dacia alıp senelerce sorunsuz kullananda.

(Kusura bakmayın, tek tek fiyatlara bakamadım, ama araba fiyatları gereginden fazla onu biliyorum :) )

Burdan da genel bi bakış yapabilirsiniz arabalara ve fiyatlara.

http://www.arabalar.com.tr

Aradığın fiyat aralığında çok fazla alternatifin yok. bende 1-2 aya alacağım inşallah.. toyota corolla düşünüyorum bu arada :) .. fiyatlar uçuk.. sana önerim fiat ve hundaiden uzak dur kağıt gibi arabalar... skoda fabia - peugeot 308 bakabilirsin.

Gerçekten haklısın fazla alternatifim yok ama içinden en iyisini seçmeye çalışıyorum :)
İnşallah sende alıp kazasız belasız kullanırsın.

Benim gönlüm Skoda speedback den yana ama bakalım artık hayırlısı :)

gizem hanım ww den şaşmayın derim. kasım 2015 'te 61.000 tl ye golf aldım full donanımlı. Volkswagen Binek Golf 1.4 TSI BMT 125 PS
Highline Tiptr. bütçemi aşıyor demişsiniz. o zaman biraz bekleyin. paranızı biriktirip golf almanızı öneririm.

En son çare beklemek olacak sanırım..
Eğer skodayı almazsam yıl sonuna kadar daha bekleyeceğim.

Teşekkür ederim.
Allah kazasız belasız binmeği nasip etsin inşallah :)

Güle güle kullanın kazasız belasız.
Dediğim gibi toyata bana hiç çekici gelmiyor :/

aynı kanıdayım. auris olmazsa kesinlikle yaris tavsiye ederim. bendede auris var on numara

en fullün bir altı benim auris ve 48 bin liraya mal oldu. yaris daha uygundur.

Teşekkür ederim ama daha öncede söylediğim gibi toyota itici geliyor :/

CİtROEN CACTUS Dizel kullanıyorum 1 yıldır ortalama yakıtı 3.1 Litre daha az yakanı yoktur muhtemelen ben çok memnunum tavsiye ederim

Güle güle kullanın :)
Citroen de düşünmüyorum. Teşekkürler.

Mami Junior
Çok teşekkür ederim.
Açık ve net bir şekilde belirtmişsiniz her şeyi.
Sizinde dediğiniz gibi aracı çok kullanmayacağım otomatik ve benzinli düşünüyorum.

Arabaların neredeyse bir çoğunu araştırdım iki araç arasında hala gidip geliyorum biri wv polo bir diğeri skoda speedback bakalım artık hakkımızda hayırlısı olsun.

Tekrar teşekkür ederim.

2 side aynı fabrika ürünü, skoda malzeme olarak bi tık düşüğü sanırım(incelemedim yorum yapmıyım, tahminim)
Polo da sıfır albeni var, skoda ona göre daha gösterişli.
kafanızda 3-4 model belirleyin, onları inceleyin öyle alın.
Yeni hyundai i20 ler çok hoş arabalar.
Bence tam sizlik :)

Mami Junior

Dediğiniz gibi skoda daha gösterişli özellikle beyazını çok beğendim beyazla kırmızı arasında gidip geliyorun sürekli :)
Aklımda tek bir model var sanırım :)
i20 baktım ama açıkcası dış görünüş olarak eski halinden bir farkı yok gibi geldi bana :))

Myserty94

Bence arabaları canlı görün, iç malzemesine vs bakın , öyle karar verin, ben canlı gördüğüm için dedim.
Led farları, spor jantlar, cam tavan vs çok hoş gösteriyor arabayı.

Beyaz Bir skoda rapid.. Siyah bir cam tAvan.. Harika Bir kompinasyon ve yapacağınız en doğru tercih olur... Skodanın adına uzak bizim milletimiz.. Marka alışkanlığı var... Lakin skodada wolkwagenin arabası...ve çok güzel satış yakalayan süperb si var. skodası var.. ve hatçbak olarakta rapidi görsellik ve kalite olarakta üst segmentteki arabalar.

Honda civic tourer dünyanın en az yakan arabası 2,8 litre yakar 100km de daha az yakanını bulamassın motorsıklet harıc :) otomotıgı sorunsuz, başka markaların otomotıgını alırsan servıse cok para verırsın . Ford fiesta manuel viteslerde iyidir 1.0 ecoboost motorlar az yakar cekişi iidir.

ASLAN_KEDİCİK;

Aynı dediğiniz gibi yaptım bende beyaz araç, siyah cam tavan Octavia aldım, dsg şanzımanın keyfini sürüyorum. SuperB zaten Türkiye deki 80 küsür derginin oylarıyla yılın aracı seçildi. Ben bi küçüğünü aldım.. VW, Seat, Skoda, Audi aynı MQB platformundan çıkıyor, motor şanzıman hepsinde aynı, iç malzemesi, kaportası sacı değişik sadece. Herkes kullandığı aracı tabiki tavsiye edecektir fakat ben kocaeli de oturuyorum, toyota, ford, reno, hyundai hepsinin fabrikalarında çalışan arkadaşlarım akrabalarım var. Hiç iyi şeyler söylemediler yaptıkları araçlar için :) Benim tavsiyem bayan arkadaşımıza vw polo yada skoda rapid sporback ..

DSG pişmanlıktır... Dikkat edin.

Mümkünse tam otomatik şanzımanlara yönelin..

Mami Junior;

Dsg wolkwagen grubunun kendi ürettiği şanzımandır.. Ve wolkwagen arabalarının hepsinde dsg şanzıman kullanılır.. Böyle itham etmekle bütün wolkwagen arabalarına çamur atmış oluyorsunuz.. Wolkwagen bir çok markanın çok çok üstünde kaliteli işçilikle işlemlerini yapmaktadır.

Mami Junior

Hundai beğendiğim bir araç tipi değil açıkcası o yüzden merak etmiyorum da :) ama skoda bir tanıdığımızın gelini aldı kırmızısını onda görünce işte dedim alacağım araç böyle olmalı aşağı yukarı 1 yıldır biniyor çok memnun :) arabanın içi dışı çok güzel özellikle o cam tavan arabaya inanılmaz güzel bir hava katmış :)

DSG pişmanlıktır... Dikkat edin.

Mümkünse tam otomatik şanzımanlara yönelin..

DSG'nin otomatik şanzımandan farkı nedir ? :)
ASLAN_KEDİCİK
Kesinlike bende sizin gibi düşünüyorum araç harika duruyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

erhan44
Otomatik visteli araç düşünüyorum teşekkür ederim yorumunuz için :)

aysn41
Bilgilendirici yorumunuz için teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyorum ama sanırım artık kararı verdim skoda :)

dsg alırsan ve de arıza verirse o zaman iş zor, bir de bunlarda baskı balata sistemi var yani debriyaj balataları ömürlüdür, bir zaman sonra değişmesi gerekir vs satın alırken çok romantik olmak doğru değil.

ASLAN_KEDİCİK

Merak etme, hemen hemen bütün şanzımanlar hakkında bilgim var. :)
Benimki itham değil gerçek internette araştır görürsün milletin neler çektiğini.
DSG vites geçişleri, konforu, performansı çok iyi bir şanzıman ancak yogun trafikte ısınma problemi çıkarıyor, bu sebepten bi çok insanın dsg leri ya revize oldu yada değişti.
Aldıgı aracı 5 yıl satmıycağını düşünürsek ve aracın garantisinin 2 yıl oldugunu (1 yılda müşteri memnuniyeti ile 3 yıl) düşünürsek.
Garanti sonrası çıkacak sorunları göze almak alıyorsunuz demektir.
Peki!! kesin çıkarırmı arıza tabiki hayır, bu işler birazda şans işi ama diğer araçlara göre sorun çıkarma olasılıgı yüksek.

VW yi de gözünüzde büyütmeyin bu kadar, bi mercedes bi bmw değil sonuçta.

[SIZE=4]Hyundai yeni i20 Elite pan otomatik (full paket) aldım 10 aydır kullanıyorum. 56 bin satış fiyatı, 40 bin indirimli fiyatı. Bu fiyata göre çok dolu bir araç tavsiye ederim. (fotoğraflar alıntı)[/SIZE]
ilan-148922-4920f97b-8b2e-4ea2-8ccb-c2a9d1022916_840x505.jpg
1296299d1412593817-hyundai-elite-i20-official-review-20141003_171048.jpg

@Mami Junior

Dediğiniz gibi skoda daha gösterişli özellikle beyazını çok beğendim beyazla kırmızı arasında gidip geliyorun sürekli :)
Aklımda tek bir model var sanırım :)
i20 baktım ama açıkcası dış görünüş olarak eski halinden bir farkı yok gibi geldi bana :))

Yeni haline doğru baktığına emin misin ? Eski kasayla alakası yok :)
B-Segmenti-Hyundai-i20-1024x683.jpg

Merhaba Elif,

Araban hayırlı olsun kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Allah.
Evet yeni haline doğru baktığıma eminim. Güzel araç ama dediğim gibi benlik değil :)

Peki o zaman şimdiden sana da hayırlı olsun alacağın araç :)

Çok teşekkür ederim :)

Bu arada hangi bayiden aldın aracı :)

bmw mi istiyorsun bu paraya denilen arabalar...

Dsg şanzman kullanırken asla yapılması gereken 2 madde var 1.si ileri giderken vitesi kesinlikle N konumuna getirmeyin ( vitesi boşa atmayın ), diğeri de Geri vitese takarken mandal'a iyi basılması lazım, yarım basılmamalı. Dikkat edilmesi gereken bir husus daha park ederken Vitesi D den N ye getirip El frenini çekip, ayak freninden ayağınızı kaldırıp en son P konumunda stop edilmeli. Böylelikle aracın ağırlığı şanzıman dan alınıp el frenine binecek.. Bunlara dikkat edildikten sonra kolay kolay birşey olmaz. Yok ben kendime güvenmiyorum derseniz de garantiyi 5 yıl uzatıcaksınız...

dsg otomatikleştirilmiş manuel sanzımandır, genellikle hızlı ve ekonomiktir, ama çok yoğun trafikte kullanıldığında kavrama parçalarının ömrü daha az olur, bu sırf dsg için değil, japon, koreli üreticilerin de çift kavrama sanzımanında aynı sorun olur, japon araçları daha sorunsuzdur.
mevcut bütçenle citroenler olabilir, vw grubunun uygun segmentleri seat ve skoda olabilir, renault, fiat egea olabilir. hiçbirinin tipini begenmiyorsan bütçeni arttırıp indirimli olarak premium araçlar bakman gerekir.

Üst Alt