Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oticon Widex işitme cihazını 8 yaşında çocuk için önerir misiniz?

tercancan

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
mrh arkadaşlar hepinize iyi günler benim sizden çocucum için yardım talebim olacak çocuğumuz 8 yaşında ilkokul 2. sınıf öğrencisi işitme kaybı sağ 58 sol 68 dB 2 sene önce bir doktor bize anaolog kolselji marka kanal içi cihaz sattı bizde bu işleri bilmediğimiz vede kadına güvendiğimiz için cihazı aldık daha sonra öğrendik ki çocuklara kanal içi cihaz olmuyormuş şimdi yeni bir cihaz almamız gerekiyor çünkü çocuk cihazı kullanamıyor vede cihaz uyduruk herhalde gerekli ses kazanımını sağlamıyor .
15 gündür internette cihaz araştırması yapıyorum kafam çok karıştı birde ben memurum cihazın kullanım süresi 5 yılmış dolayısıyla alacağımız cihaz için kurumdan faydalanamayacağız onun için hata yapma lüxümüz yok oticon widex isimlerini formunuzdada çok duydum fiyat olarakta düşünürsek çünkü en fazla 2-2.500 tl verebileceğim yardımcı olusanız sevinirim iyi günler dileğiyle

widex

nurcan hanım ben kırıkkaledeyim ama ankaraya yakınız vede sık sık gelip gidiyoruz ankarayı tercih edecez siz hangi firmaya gitmiştiniz mithatpaşada bir şubelerini biliyorum ben

merhaba. öncelikle işitme kaybı cihazdan verim alabilmek için uygun seviyede... 18 yaş altı çocuklarda kulakiçi işitme cihazı kullanımı tavsiye edilmez. yani yanlış bir tercih yapmışsınız bu durumda. sormuş olduğunuz 2 marka var. her iki markada piyasada bilinen markalar. bence de kalite bakımından iyi bir yerdeler. her iki markayı da düşünebilirsiniz bence. iyi diyebileceğimiz markalar 2 tane değil. benim tavsiye edebileceğim mrkalar; oticon, widex, danavox(gn resound), phonak, sonic innovations ve siemens. siemens'le ilgili küçük bir not iletmek istiyorum. duysan firması 2 marka satışı yapar. siemens ve A%M. iki marka farklıdır. aldığınız cihazın üzerinde siemens yaıyor olmasına dikkat edin. kalite olarak arada çok fark var. ama marka da tek başına yeterli değil. diğer bir önemli konu cihazların özellikleri ve deneme yapıldığında alınan verim. hiçbir şekilde deneme yapmadan işitme cihazı almayın. söylemiş olduğum markaları önce internetten araştırın, seçmiş olduğunuz bikaç markayı da gidip deneyin...

Oticon Go Pro mu Widex Bravo mu önerirsiniz?

Oticon Go Pro mu Widex Bravo mu önerirsiniz?

Widex Bravo'nun B1: Mini BTE (kulak arkası),HLC ile(Yüksek DüzeyKompresyonu)
B1X: ITE (Kulak içi) HLC ile
B2: Mini BTE (lkulak arkası WDRC ile (Geniş Dinamik Aralık Komp.)
B2X: ITE (kulak içi)WDRC ile
B2-CIC: CIC (kanal içi)WDRC ile
B32 : Kulak arkası ; ileri derecede işitme kayıplarına , kuvvetli
B11 - B12 :kulak arkası kuvvetli işitme cihazları , WDRC ile.

modelleri var ve Bravo %100 dijital ve 2 kanallı, 2 programlı bir cihaz. Bu cihazlar içinden B1 veya B2 çocuğunuzun sağ kulağına estetik bir çözüm olabilirken sol kulak için daha büyük boyda olan B32,B11 veya B12 gibi daha büyük ve kaba görünümde olan cihazlar olabilir(burada bir kaç model olabilir dememin sebebi çocuğunuzun tam odyogram bilgisine sahip olmadığımdandır) yani bir kulakta küçük diyer kulakta daha büyük ve kaba bir cihaz buda pek estetik bir çözüm olmaz bence.

Oticon Go Pro BTE çocuğunuzun her iki kulağınada sağlıklı bir duyma sağlayabilecek seviyededir, ama yinede odyogram bilgisini tam bilmediğimden sol kulak için Go Pro BTE P modeli gerekebilir. Bu durumda her bir kulak için farklı güçte farklı iki model gerekse bile GoPro BTE ve BTE P modeli arasında görünüm farkı yoktur.Ayrıca Widex için estetik dediğiniz özellik GoPro BTE ve BTE P modellerinde Corda (ince hortum) uygulaması ile Widex Bravo'ya göre çok daha estetik bir çözümü her iki kulakta sunar.
Ses kalitesi ve konuşma gelişimi bakımından ise Widex bravo ile kıyaslanamayacak kadar daha üstün kalite ve çözünürlükte ses sunar. Şöyle ki; Go Pro ürünleri direksiyonel yani konuşmaya odaklı otomatik çalışan mikrofonların olmasının yanında,WDRC yani geniş frekansta sıkıştırma sahiptirler ve ayrıca 4 kanallı(yanı sesleri dört ana frekans kanalında özeliklede konuşmaların yoğun olduğu kanallarda birbirinden bağımsız ince ayarlar yapma imkanı sunar) ve 3 programlı bir cihaz. Oticon Go Pro sadece geniş frekans alanında dört kanalda ses ayrımı yapmakla kalmayıp, hafif sesleri,yüksek sesleri ve rahatsız edici seviyedeki sesleride birbirinden bağımsız,otomatik ve gerektiği durumlarda manuel olarak kontrol edebilmektedir. Çocuklarda okul ortamında yankı,gürültü ve mesafeyle işitme cihazı tam olarak başarılı olamaz ve bu nedenle konuşma gelişiminde ve okul başarısında daha iyi sonuç alınması için FM sistemlerin kullanılması önerilir ve Oticon GoPro modellerin hepsi bu FM sistemleri ile uyumlu olarak çalışır.

Yani benim önerim Oticon Go Pro BTE veya Go Pro BTE P'dır.

Geçmiş olsun,çocuğunuz için en hayırlısı ve en sağlıklısı neyse o olsun.

Sağlıklı günler dilerim.

bilgi için teşekkür

online odyoloji verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim bizde oticon düşünüyorduk ama widex cihaz boyut olarak küçük olduğu için ikilemde kaldık size zahmet widex bravissimo cihazı ile go pro yu karşılaştırsak yinemi oticon dersiniz şimdiden teşekkür ederim cuma günü cihazı alacam bilgi verirseniz sevinirim iyi günler dileğiyle

Merhaba Tercancan,

Yine Oticon Go Pro derim, çünkü aşağıdaki yazıdanda anlayacağınız gibi(Elektromediks : Widex Widex'in resmi distribüteörün sayfasından alıntıdır) Bravissimo modelleri Bravo ürünlerin bir üst modelidir ve Oticon Go Pro'daki gibi yönelmeli, yani direksiyonel mikrofona sahiptir, fakat kanal sayısının düşük olmasından dolayı ses kalitesi seçicilik bakımından GoPro'dan daha alt bir model olarak görebilirsiniz. Ayrıca bu cihaz GoPro ile hemen hmen aynı boyuttadır ve sadece normal kulak kalıbı ile kullanılabilir.Normal kulak kalıbında ise önden bakıldığında kalıp ve hortum çok net bir şekilde görünür. Oticon Go Pro BTE ise Corda ince hortumu ile önden ve yandan hiç görünmeyen çok daha estetik bir cihazdır.

iyi günler

Geniş işitme cihazı serisi Bravissimo serisi, eksiksiz bir model yelpazesine sahiptir.
Her biri yönlenmeli ve yönlenmesiz mikrofon seçeneğine sahip, her tip ve her derecede işitme kaybına uygun – dokuzu bir arada – işitme cihazı: zarif CIC (tam kanal-içi) modelleri, minik ITC/ITE (kanal-içi/kulak-içi) ve BTE (kulak-arkası) ve güçlü ITE (kulak-içi) ve BTE (kulak-arkası) işitme cihazları
ve ayrıca çok güçlü bir BTE (kulak-arkası) işitme cihazı Kolay ve hatasız uygulama Bravissimo işitme cihazları 3 bant ve 3 kanal ses işleme sistemine sahiptir. 500, 1000, 2000 ve 4000 Hz.deki HTL değerleri
kullanılarak uygulama çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

tşekkürler online

ilgi gösterip bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim oticon go prro biraz pahalı ama mecbur alacaz çocuk için iyi günler dileğiyle sağolun

Merhaba,
ben çocuklar için mutlaka ve mutlaka phonak naida v öneririm. Uzun yıllar odyoloji konusunda ve özelliklede çocuklar konusunda çalışan birisi olarak bu cihazı öneririm. Burada amacım reklam değil. Tüm dünyada çocuklar için özellikle üretilmiş tek cihaz. Çocukların öğrenme sürecinde duyamadıkları yüksek frekanslarıda kazandırıyor. Frekans sıkıştırması yapıyor. Böylece çocuk tüm sesleri duyuyor. Bu özellik dünyada sadece bu cihazda ve bu modelde var. Bu konuda tüm dünyada özel çalışmalar yapılmış. Ülkemizdede yapılan sunumlar ve çalışmalar var. Kesinlikle bebek ve çocuklarda tavsiye edecğim tek marka ve modeldir.

burada 58 68 db kayıplı bir cocuktan bahsediyorsak naida gereksiz bence. naida cok ileri derecedeki kayıplar için üretilen bir cihaz değil mi? çocuk normal yoldan yuksek frekansları alabilecekken neden sıkıstırılmıs sese ihtiyac duysun. ha tabi bazı 60 db kayıplı cocukların yuksek frkanslarında 100 db kayıp olabiliyor onlar için bir şey diyemeyecegim.

Widex te oticon da ıkısıde kalıtelı cıhazlar hangısini istersen onu al yalnız cocugun okul hayatı için icom ve fm verici özellikli olanını almanı öneririm

Üst Alt