Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

OT PARASI için engellilere yapılan OTLUK!

C

cemmm

Yeniasır gazetesi (İzmir in en büyük gazetesi,sabah ve atvnin babası)
bir olayı taşımış sayfalarına.

Aliağa da yapılacak engelliler tatil köyü sayın büyüklerimiz tarafından engelleniyormuş.Plaj ve giriş kapısı sit alanıymış meğerse yaaaa...
Bide ot parası var.Yemin ediyorum bu kadar yıldır ilk defa duydum ot parasını.Ya devlet baba ot parasına satılırmı bizim hayellerimiz?

Yeniasırdan alıntı:

[size=4]TARIM MÜDÜRLÜĞÜ 'OT PARASI' İSTEDİ, TESİSİN SİT ALANINDA KALDIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

Engelliler Köyü'ne engel

Aliağa Kaymakamı Bulgurlu 10 bin kişiye hizmet verecek köy projesini herşeye rağmen gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi

ERDAL ÇARBOĞA (ALİAĞA / MERKEZ)

ilks5-1.jpg

AB ve Dünya Bankası desteğiyle Sosyal Yardımlaşma ve Daşanışma Fonu tarafından Aliağa'nın Çaltılıdere ve Hacıömerli köyleri arasında 600 dekarlık bir alana yapılması planlanan "Engelliler Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Uluslararası Engelliler Tatil Köyü" her olayda ortaya çıkan 'engelci zihniyet' tarafından engellenmeye çalışılıyor.
Önce Tarım İl Müdürlüğü Mera Komisyonu, söz konusu arazinin Hazine'ye ait olduğunu ve proje nedeniyle hayvanların faydalanamadığını belirterek fondan 250 milyar lira 'ot parası' istedi. Kaymakamlık ise herhangi bir ot zayiatının olmadığını belirtti.

Şikayet edildi
İlçe Kaymakamı Osman Bulgurlu, henüz sonuçlandırılmayan 'ot parası' sorununu aşmak için Tarım Müdürlüğü yetkililerini ikna etmeye çalışırken, bu kez de İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları'nı Koruma Kurulu'na başvuran bir kişi rehabilitasyon merkezi yapılacak bölgenin 1. derece doğal SİT kapsamında bulunduğunu iddia etti. Kurul da projenin uygulanacağı alanın yarısının 1. derece doğal SİT kapsamında olduğuna hükmetti.

Aliağa Kaymakamı Osman Bulgurlu, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu'nun geçtiğimiz yıl projesini hazırladığı 200 milyon dolar yatırım bedelli "Engelliler Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Uluslararası Engelliler Tatil Köyü" için herkesin destek sözü verdiğini, Cumhurbaşkanımız A. Necdet Sezer'in de çok beğendiği projeyi hayata geçirmek isterken sürekli engellerle karşılaştıklarını söyledi.

Sonuç bekleniyor
Bulgurlu, projenin uygulanacağı alanın tahsisini istedikleri zaman Tarım İl Müdürlüğü Mera Komisyonu'nun 250 milyar lira ot parası istediğini söyledi. Bulgurlu, "İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu da kendisine yapılan bir şikayet üzerine herhangi bir gerekçe göstermeden projenin yarısına yakın bir kısmının 1. derece SİT alanı içinde olduğu görüşüne vardı. İtiraz ettik ve yeniden değerlendirme istedik. Bölgenin SİT alanı olmadığı düşüncesindeyiz, çünkü yanımızda bir de faal durumda maden ocağı var. 'SİT değildir' kararı alınır alınmaz, projemize kaldığı yerden devam edeceğiz" dedi.

Proje kesinlikle iptal edilmeyecek
SİT kararının kalkmaması durumunda da projenin iptal edilmeyeceğini de belirten Kaymakam Bulgurlu "Olmazsa arazimizin hemen yanındaki bin 500 dönümlük bir yer daha var. Projenin o tarafa kaydırılması mümkün. Ancak, projenin yola bakan kısmı ve plaj bölümü SİT ilan edilen yerde kaldığı için ekstra çalışma yapmak gerekecek. Ama yapılacak tesisin özürlülere yönelik bir yer olması açısından şu anki proje öne çıkıyor.
İnşallah yapılacak çalışmalar sonrası buranın SİT alanı olmadığı anlaşıldıktan sonra projemizi gerçekleştireceğiz" dedi.

Sanayi Bölgesi'nde iş imkanı da var
Aliağa'da 600 dekarlık bir alana kurulacak olan "Engelliler Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Uluslararası Engelliler Tatil Köyü"nde 250 özürlü, daimi olarak barındırılacak. 700 kişinin görev yapacağı merkez ve tatil köyünde yılda 10 bin engelliye yaşamlarını sürdürebilecekleri şekilde eğitim verilecek. Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarda da burada eğitim gören özürlüler için istihdam yaratılacak. Türkiye'nin ilk engelli tatil köyünde, rehabilitasyon ve fizik tedavi üniteleri, spor salonları, hobi alanları, hayvan üretme çiftlikleri ve orman bulunacak.

Destek çağrısı
Ülke nüfusunun yüzde 12'sini oluşturan engelli yurttaşlara uzatılan elin, tüm kesimlerce sahiplenileceğine inandığını belirten Aliağa Kaymakamı Osman Bulgurlu, bütün ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve bireyleri, projeye destek olmaya çağırdı. Bulgurlu, Tatil Köyü'nün kurulacağı arazinin deniz kenarında bulunmasının, ileride jeotermal enerjinin gelecek olmasının ve Organize Sanayi Bölgesi'ne yakınlığının büyük avantaj sağlayacağını belirterek, İngiltere, Almanya, Hollanda gibi ülkelerden de destek alındığını söyledi.

http://ya2005.yeniasir.com.tr/08/13/index.php3?kat=ana&sayfa=ilks5&bolum=gunluk[/size]

yıllarca tapu ve kadastro bünyesinde teknisyen olarak çalıştım.hele o dönemlerdeki hükümetlerin halka gelince sırt dönüp kendi işleri olduğunda (değerli yerleri çevirmek gibi)hemen acil ne kararlar çıkardıklarını çok iyi bilirim.başka bişey istemediklerine şükredin beyler.hazır kaydetmişken bunlarada bir haka dansı yolluyorum.

Ot parasi buda ne?Arkadaslar acaba cevredeki otlari temizletmek icinmi kullanacaklarki?

:D :D :D sevgi yaaa.alemsin doğrusu :D

arkadaşlar gözümüz aydın.devler için ot kadar bile değerimizin olmadığını anladık sonunda.eee hani herşey 7 yıla kadar bize uygun olacaktı.bu kanunu çıkaran hükümetim bu tür şeylerle karşımıza çıkması normal mi.sözde kanun mu yoksa bu !!!!!

aliağa kaymakamını ayakta ALKIŞLIYORUM.ve hükümeti her zamanki gibi KINIYORUM.

otcul zihniyeti istemiyoruzzzzzzzzzzzzz !!!!!!!! :evil:

onlara para verelim ot yesinler gerçekten bir kampanya yapalım

Allah böyle yöneticileri ıslah etsin

Üst Alt