Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Osteomyelit kemik enfeksiyonu ve tedavisi..?

Adem merhaba gercekten uzuldum iyilesmemesine. Aradim telin kapali. Ameliyat eden dr ne diyo peki akintinin tekrar olusma sebebi neymis.

Abla numarami degistrdim ben sen ozelden yaz numarani detayli anlatiyim sana bilmiyorum kafam karma karisik bitirdi bu lanet beni..

Adem bora 9. ameliyatı A. Şükrü Mercan da mı oldunuz, sorun nerdeydi süreci anlatırmısın. Bende A. Şükrü Mercan da oldum ameliyat ttan memnunum ama akıntı sorunu çözülemedi akıntıya alıştım bu hastalık böyle malesef.

Benim 12 yıldır akıyor defalarca ameliyat olmama rağmen acil durumlar geçici olarak düzelse bile akıntıyı durduramıyorlar malesef. Akıntıyı çok kafana takma derim.

Abicim numarami yazdm ararsaniz veya caldirin ben size donus yaparm konusurz uyarsa abicim

Arkadaslar bu hastaliga care bu ulkede yoq anladk anladkta neden bunca insanin hayati zahir olmus anlamiyorum devlet niye seferber olmuyor insan kahroluyo bu dertle gun be gun oluyo

Arkadaslar abiler ablalar kardesler

bu hastaliga careyi prof dr levent eralpte bulursunuz anca benden tavsiye biraz maliyet var yalniz umursamayin derim bu adam tam uzmani bu konunun bakmayin iyi ederim dyen her doktora burdan bi abimizin dedigi uzere gittim 9. Ameliyatimi istanbul gaziosmanpasada ahmet sukru mercn beye oldum yalniz 1 ay sonrasinda bu sefer iki yerden patlayip akintim oldu sozde birdaha hic bir sekilde akmiyacakti hastane iyi keyiflik yer yalniz parayi alip umursamiyorlar bile demedi demeyin gidin levent beye kafaniz rahat etsin

yeminle biliyorum yasadm bu derdi isimden oldum evlenecektim yardan oldum malimdan mulkumden oldum ama butun gittigim dr lar bos cikti levent beyi tek gecerim igne ucu kadar bile birakmiyor kemikteki pislikten hepsini temizliyor ve bi makinayla yakiyor orayi olduruyor enfeksiyona neden olan mikrobu garantide veriyor 42 sefer ameliyat olan birini ayaga kaldirdi 9 kere ben oldum 10. Yu insallah kndisinde olacam konusurken bile insana zaten huzur veriyo

adamin derdi iyi edebilmek hastayi oyuzden ostomiyelit hastalarinin dikkatini cekmek istiyorum insallah bu sonuncu ameliyat olacak allahim hepinize butun hastalirimiza bizlerede icinde sifa nasip etsin insallah saygilar..

Bende tavsiye uzerine gidecem insallah 3 tane konustugum insan biri 42 sefer sonrasinda levent beydeki amelyati snrasinda iyi olmus artk aknt yok dyor biri 17 sefer sonrasinda levent beyin ameliyati sonrasinda iyi olmus birde iyi olmus yani hani artk aramaktan bakmaktan baska bi care yok ya iyi olcak ya iyi olcak bir umuttur yasamak..

@mtunc52
muhammed abi seninle teldede bayagi gorusmustk zaten gece vakti bayagi vaktini almistim tavsiyenle gidip muayene oldum ayni gun aninda ameliyat olcaksin kararini verdi benim topugumdan akintim var bi rontgen cektir gel dedi bakti sonra ya bisi yok ufack biyerde var bak dedi surasi ooo ben sevincten uctum niye biliyomusun abi sevdigim var iyi olur evlenirim bakarim isime gucume dye eyvallah dedik eve geldim ertesi gun bankaya gittim para cektim ameliyat icin 7760tl kadar istenildi eyvallah dedik fatura felan girmedi araya daha az bisekilde odeyip verdik

cuma gunu ameliyat oldum sali muayene cuma ameliyat :) neyse olduk ciktik bi rontgen bakalim dedi iyi bakalim dedik baktik ooo super bisi yok dedi artk antibiyotik kullanmak lazm dedi ve kullandk tabi orda tarcocid 400 damardan aliyodum 3 sonunda ciktim eve geldim burda agumentin 1000 lik bide cipro 750 lik kullandm kullaniyoken basmiyoken patladi akti yani abi zaten ailemin demesine gore girmemle ameliyata cikmam bir oldu ben narkozla uyutulmustum bilmiyorum tam olarak bisi

neyse bekledm durur diye durduda ama sanki ates yaniyo ayagimda ole bi aci olamaz yani neyse abi yani hc bisekilde iyi olmadi yani suan akinti hic yoq ama ilac icmekten anam agladi bitti ciger miger bisi kalmadi byle bisi olamaz biraktim haplari icmeyide uyku yapiyo..

Kalkaneusa bagli osteomiyelit kemik iltihabi

dilekkkçe

Benimki iyilesmedi ve hala akiyor derdimize derman bulamadik kok hucre dediler denemek istedik yapmadilar ne olacak sonumuz byle bilmiyorum bi cikmaz icindeyiz saygilar 05318693580 numaram istediginizi sorabilirsiniz

çok üzgünüm birde benimki ağız içinde, alt çenede kırık ve ostemyelit var

Caresi yok ve bu konuyu umursayanda yok olmedik belki ama oluden beteriz ki yani mesela ben tedavide yok bisiyide ne bilim ya cumhurbaskani duysa sesimizi ne olurki sanki allahim banada hepinizede sifa nasip etsin allah buyuktur

kemik çürüyor bu iltihaplı akıntı dolayısıyla, ve kimsenin elinden bişey gelmiyor bu nasıl iş yaa

Hafta ici sayin prof dr alper gokceye gidecgim ben kok hucre yaptircam yeni damarlr vesayire sonuc alcagima eminim sizde isterseniz gidin yani saglik olsun dunya umrumda dahi dgil saglik olursa herseyin sahibisiniz demektir gidin gittigi yere kadar ve asla ne olur dua nizi kesmeyin allah buyuktur inanin vardir bundada bi hayr her serrin altinda vardir bi rahmet emin olun allah oncesini sonrasini bilir ve kuluna annesinden dahada bi rahmetle yanasir oyuzden dua edin ve umudunuzu yitirmeyin bu benim 11. Ameliyatim olacak yani umudumu yitirmedim isimden oldum esimden oldum ailemden oldum arkadaslarim uzaklastilar ama allah neylerse guzel eyler sakin umudunuzu yitirmeyin guclu olun allah byuktur bunaldiginizda ulan ne hastaliklar var dyip kendinizi teselli edip sukredin halinize allah derdi verir dermaninida verir ara bul der kuluna umudunuzu yitirirseniz herseyinizi yitirirsiniz allah buyuktur allah bana ve butun hastalara sizlerde olmam uzere tabiki rahmetiyle tecelli etsin sifa ihsan eylesin allaha emanet olun insallah..

Kardes hastaligindan sikayet ettigin an seytan kanina girer ya hani aklina hazreti eyyubu getir ayaginin altindaki toz tanesi dhi olamicagimiz eyyub peygamberi dusun ki o bi peygamberken bile bu acilari cekip sukretmis seytan yanina geldiginde kovmus sende ole yap kuluz tabi sasar beseriz ama sukretmeli herseyden bi pay cikarmali insan allahima hamd olsun sukrolsun ki beni seviyoki deniyo siniyo allahim hepimize sifa versin insallah ben dualarima sizleride katip dua ediyorum sizde edin insallah allahima emanet olun saygilar sevgiler saglikla kalin insallah

ne güzel şeyler yazmışsınız içime su serpti sözleriniz.. Elbette Rabbim çok büyüktür ve sevdiği kuluna hediyesidir hastalık....En nihayetinde herşey bu üç günlük dünyadan ibaret değildir, ölüm varsa ki var bu sıkıntıların hiç de önemi yoktur kardeşim... kaybettikleriniz için üzüldüm ama kişinin Allah ı kaybetmemesi herşeyden önemlidir... Allahın var neyin yok, Allahın yok neyin var

Merhaba iyi gunler benim babam 42 yasinda 15 yildir parapleji son 3 yildir defalarca basi yaralarindan ameliyat oldu ve kapanmadi yaralari son olarak Akdeniz Üniversitesi plastik cerrahi bolumunde tedavi ederlerken kemik enfeksiyon kapmis ve ilerlemis ilige kadar biz bunu babami ozel hastaneye goturmeseydik bilmiyorduk 3 bucuk aylik bir enfeksiyon ve yayin dedi kemikte kani dusuk ve kaninda da enfeksiyon var

dun aldigim bir haber ile yıkıldım babamin belden asagisini kesip enfeksiyondan kurtarmamiz lazim diyor antibiyotik baslarsak kurutmak icin bobrekleri dayanmaz dediler kesmezsek %5 kesersek %35 yasama sansi veriyorlarki bu ameliyatta cok zor bir ameliyatmis egerki bu konuda bana bir oneriz varsa ben cikis yolu ariyorum bulamiyorum babanizi ikna edip alistirin siz soyleyin dediler yuzune bakacak cesaretim yok ne yapacagimi bilemiyorum yardim edin bana desteklerinizi bekliyorum.

İşinin ehli ve adamın hası

6 ay kadar oluyor ameliyat olali şükürler olsun cok ama cok iyiyim hamd olsun rabbime illaki agrilarim oluyor yurudugumde felan ama oda olacak diyorum kendi kendime alper gokceye gidecem diyordum ya gttim saolsun konustuk bu topuk yani kalkaneus kemigini temizlemeyelim komple sokup atayim dedi yerine alci komple doldurup seni kurtarayim dedi olmazmi alci derini ezer canini yakar ama bu en temizi ve en kisasi ve kurtulus yolu dedi

tabi o andaki agrilarimla tereddud etmeden siz ne derseniz o dedim ve kabul ettim ama dedim hocam ben topuguma ve ayak bilegime kasiklarimdan veya gobkten bana kok hucrelerimi alip tekrar bana vurmanizi istiyorum belki ise yarar bu olur dedi ameliyatimi nerdeyse 6 ay once oldum ve suan okadar rahatim okadar huzurluyum ki anlatamam hocamdan allah razi olsun beni kurtardi agrilarimdan sikayetciyim ama bi kac ay sonra emar cekilip gitcem eger uygun gorurse tamamdir derse kadavradan yani bi oluden topuk nakli yapilacak ve o agrilarda gececek insallah bir cok kez ameliyat olmamdan kaynakli ayak bilegimdeki hareket kisitliligi ayak bilegi harabiyeti yani vardi kok hucreyle gozle gorunur bi gelisme var suan ayagimi asagi yukari saga sola oynatabiliyorum cok mutluyum daha iyi olcagima eminim insallah ve ayagimda kas yoktu hareketleromi isten geldikten sonra yapiyorum ve sukurler olsun ayagimdaki kaslar cikmaya ayagim kalinlasmaya basladi hamd olsun rabbime ne akinti ne kokuntu hic bisiyim yok ufaktan agrilarim var ama buna hamd olsun sukurler olsun buda gececek insallah sorarsaniz tavsiye edermisiniz diye

vallahi benim alper hocayla bi bagim yok kan olarak tavsiye ederim asistani ilyas bey zaten mukemmel bi insan her konuda yaninizda gecenin kaci olursa olsun cevp sak diye geliyor birde bi krem yazdi hocam derim yenilensin diye dalinlede bebek gibi yikiyorum gunde 3 defa cok iyiyim ben sukurler olsun alper hocam vesile allah dilemedikce birsey olmicagini bilmenizi isterim hepinize saglikli mutlu kimseye muhtac olmadan yasamanizi diliyorum yuce allahtan kader arkadasiyiz unutmadm hic birinizi allahim sizlere sifa versin insallah yar ve yardimciniz olsun alper hocamin elleri sihirbaz gibi masallah durumdan hareketlerden bilgiler sunacam sizlere yalniz gidin derim bu dert cekilmez abilerim ablalarim gidin para gelir evel allah saglik gelmiyo gidince normalde kesilcek denilen ayagim suan hareket ediyo ve 100 de 3 hareket edebiliyo ayak bu iyilesmez dedikleri ayagim suan diger sagligi yerinde olan ayagim kadar olmasada ki insallah onun gibi olacak

suan capis canli yani osteomiyelit ameliyati olduktan sonra ilk defa hap vermeden sadece ameliyatla geciren hocam doktorum buyugum saygi sevgi duydugum alper hocama saygilar allaha emanet olun allahtan isteyin o gucu kudreti sonsuz olan hic birsey zor degil ona isteyin illallah ettirircesine isteyin vallahi verecektir insallah hoscakalin saglikla kalin allahismarladk ✋

Adem kardeşim senin adına çok sevindim geçmiş olsun inşallah tekrarlamaz bidaha

Arkadaşlar crystalin kullanan varmi osteomiyeliti bitireceğini söylüyor doktorlar kullanan varmi internetten araştırdım çok iyi bahsediyorlar bana bilgi verirmisiniz

Benim 18 ameliyat yine akinti başladı patoloji raporum üreme çıkmadı ve o bölgenin temiz olduğu yazıyor doktorum ameliyat esnasında orayı gören benim icin de enfeksiyona dair bişey yok diyor ayrıca crp tahlilim hep 0 çıkıyor sizde de böylemi dr sen osteomiyelit değilsin diyor cunki akıntı olan yerde benim 26 cm kemigim yok lütfen yardımcı olun ben anlamıyorum

Aysen1978

Benimde aynı şekilde, geçtiğimiz seneler bacağımdan neredeyse 1 su bardağı iltihap boşalttım. Tampon yaptım hastaneye koştum kültür, tahlil verdim ama sonuç...? Ne üreme çıktı ne crp çıktı. En son doktorum dedi ki, sende dolaşım bozukluğu var, his kaybı var, kan orayı besleyemediği için o bölge iltihaplanıyor dedi. Bunun tek çaresi dinlenmek dinlenmek dinlenmek...

Osteomyelit kemik enfeksiyonu tedavisi görüyor annem. Yıllardır uğraştığımız bir hastalık ama net çözüme ulaşamadık crpsi hayli yüksek çıkıyor geçmişini bilmeyen kanser şüphesi ile yaklaşıyorlar... Şu an akıntısı yok ama bazen dayanılmaz ağrıları oluyor.

Benim kemik kanseri hastalığım yüzünden dizle beraber kalçaya kadar 26 cm kemik çıkarıldı şimdi orda kemik yok nasıl oluyorda kemik olmayan yerde osteomiyelit olur dr aynı şeyi diyor sende osteomiyelit yok kemik olmayan yerde nasıl olur düşünsene diyor sizce

Arkadaşlar ben facebook sayfasında osteomiyelit hastaları diye bir sayfa açtım ama katılım olmayınca kapandı böyle bir sayfa altında birleşerek belki sesimizi duyurabilir veya şifa bulabiliriz öyle degilmi

ya bu ostemyelit olan kemik ameliyatla kesilip alınsa yinede geri kalan kemikte enfeksiyorn devam ediyor mu

Bende bunu merak ediyorum benim akıntı olan yerde kemik yok

Bana dr şimdi crystalin diye bir sprey verdi enfeksiyon bölgesine sıkıyorum ona başladım bilmiyorum ınsalllah bir faydasını gorurum

Benimde yeni başlangıç ostomiyelit vardi ve akintili bir sekilde 3-4 sene devam etti enson ameliyat olmaktan son anda kurtuldum ictf doçent dr erdal polat hoca da larva tedavisi gördüm bir bucuk ayda iyilestim.
Muhakkak bir degerlendirin.

Osteomiyelitiniz komple gectimi peki suan mr da cikmiyor dgilmi ?

Mr cekilmedim daha ama yogun akinti vardi ve daha akinti kalmadi akan yerdeki delik kapandı

Üst Alt