Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ortopedik engelliyim, özel tertibatlı araç kullanması gerekmez ibaresi ile ÖTV'siz araç alabilir miyim?

Tuncay1818

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba yüzde 29 ortopedik raporum var gakat açıklama kısmında sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanması gerekmez ibaresi yazıyor süresiz sınıflanamayan ortopedik raporum var engelli ehliyetim henüz yok araç almak istiriyorum bayi vergi dairesinden yazı istiyor araç alma ihtimalim var mı yada ne yapmalıyım

Benim bildiğim yüzde 29 orana vermezler anca 90 istiyorlardı sanirim

Ya %90 ve üzeri şartı aranıyor yada özel aparat takılması şartı.

bayi ortopedik raporlarda yüzdelik kısmına cok takılmadıklarını söylüyor yarın vergi dairesine gitmeyi planlıyorum ama hangi yolu yürümem gerekiyor başta onu bilemedim hastaneye itirazmı vergi dairesi mi

Ortopedik engellerde oran yüzde önemli değil özel tertibatlı araç kullanabilir raporu yeterli

Ehliyet değişimi yenileme yapan arkadaşlar başından sonuna kadar süreci paylaşırlarsa fayda sağlayacaktır, büyük bir karmaşa ve hiç kimse birşey bilmiyor görev yapan memurlar yol gösterici olur paylaşımlarınız...

Mevcut h sınıfı ehliyeti olanlar yeniden heyete girmeleri gerekiyor mu?

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: naps
Bende araç almak istiyorum. Ehliyette aldım. Ancak bundan sonra ne yapmam gerekir, nerelere başvurmalıyım, bilmiyorum. Bilen biri paylaşırsa memnun olurum.

Öncelikle ehliyet almak sağlık raporu için aile hekimi doktoruna başvuru yaptım oda beni bulunduğum ilçe hastanesindeki ortapedi doktora sevk etti oda sağolsun yazdı beni il sağlık müdürlüğü sevk etti oraya gitmeden ilçe sağlık müdürlüğüne gittim orda bir dilekçe var onu doldurdum imzaladim sonra beni il sağlık müdürlüğünden aradılar dediler ki şu gün şu tarihte gel kurula gireceksin o gün geldi sıra bana geldi doktorlarin olduğu bir odaya girdim otur kalk başını sağa sola çevir elini uzat elini yum vs gibi şeyler yaptırdılar

benim sağ elimden kaynaklı oldu için engelim kodlar verdiler otomatık vites direksiyon topuz vites koluna uzatma Aparatı sileceğe aparat vs ben bulunduğum ilde devlet hastanesine başvuru yaptım engelli raporu almak için doktorlara muayenesi olduktan sonra bana dedilerki şu tarihte gel Heyete gireceksin geldim. Bana baktılar elime baktılar sonra rapor çıktı hareket ettirici kısımda tertibat gerektirir diye raporuma yazmışlar ben de o raporla bayiye gittim başvuru yaptım. Evraklar olarak ehliyet rapor kimlik ehliyet için verilen rapor istediler birde maliye vermek üzere iki nüsha dilekçe imzaladım

Süreç böyle işledi
Saygılarımla

Üst Alt