Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ortez kullanmadan yürümemi sağlayacak bir ameliyat var mı? [Soru]

zgor

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
bundan 10 yıl once ortopedı doktoruna gıtmıstım . bana dedıgı en son yurume teknıgı budur. sen bu cıhaz olmadan yuruyemezsın. sımdı sıtede okuyorum. bazı amelıyattan bahsdeılıyor. ayrıntılı yazarsanız cok svınırım. cocuk felcı gecırdım ve yurume cıhazı kullanıyorum. benım cıhaz olmadan yurume sansım varmı . benım durumumda olan arkadaslar yazarsa sevınırım.

yokmu bole bır care arkadaslar . en azından doktor tavsıyesı ıstıyorum.

Bacağınla ilgili biraz ayrıntı verir misin? Belki ona göre öneride bulunacak arkadaşlar olabilir...

9 aylık ken cocuk felcı gecırdım
sag ayak saglam cok sukur.

sımdı uzun tıp yurume cıhazı kullanıyorum. ama yas gectıkce bunlar sıkıntı verıyor .

baska bılgı olarak ne yazsam kı ayakta 3 cm falan kısalık var kalınlık hemen hemen aynı

elımle tutarak destek verırsem ev ıcınde cıhaz olmadan dolabılıyorum

Yani dizine elinle destek verirsen yürüyebiliyorsun?
Bizim Çiğdem dizi ile ilgili bir ameliyat olmuştu. Şimdi eliyle dizini desteklemeden yürüyor. Ama o zatan cihaz kullanmıyordu...

ama sadece evde yuruyebılırım.yurume cıhazı olmadan dolasamıyorum . sadece gece tuvalet su ıhtıyac ıcın kalkıp ıhtıyacımı gıderebılıyorum.
cıhazım olmadan merdıven cıkamam mesela

10 yıl çok uzun bir süre, şimdi bu konuda sana ne desem sağlıklı olmaz çünkü her polio sekel'in durumu aynı değil, benim sağ alt polio sekel, cihaz kullanmadan elimi dizime destek vererek yürüyebiliyordum.
93'te uzatma ameliyatı oldum başarılı geçti, (bu ameliyattan hiç memnun olmayan arkadaşların yazıları da var forumda) aksamam azaldı ama yine elimi dizime destek vererek yürüyordum (zaten kemik uzatma ameliyatının bu duruma bir faydası yok sanırım)

Zamanla artan bel ağrılarım yüzünden ortez yazdırmak için uzun zamandır gitmediğim doktora gittim ve yeni gelişmeler oldugunu ögrendim, o süreci şurdan okuyabilirsin

http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=12412&viewall=1

Artık elimi dizime destek vermeden yürüyebiliyorum, fazla yordugum zaman dizimde ağrılarım oluyor ama dedigim gibi bunlar hepimiz için farklılık gösterebilir.

Doktora gitmelisin sana en sağlıklı bilgiyi muayene ettikten sonra durumuna göre o verecektir, soruların varsa yardımcı olabilirim.

Üst Alt