Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilikte tam kesi ne demek?

Altan.H

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. benim sorum, tam kesi sinirlerin kopması mı yoksa aşırı ezilmesi mi demek oluyor?

tam kesi

Ark.bildiğim kadarıyla tam kesi demek sinirlerin kopuk olmuş manasına geliyor diye biliyorum.Geçmiş olsun daha kesin bir cevabı olan yanıtlasın.

Evet bende öyle biliyorum sinirlerin tamamen kopmuş olması demek.

arkadaşlar bu soruyu sormamın nedeni benim sinirlerim fazla ezilmiş raporumda asia a yazıyor arkadaşlarım bunun kesi anlamına geldiğini söylediler, bilgilendirdiğinz için teşekür ederim

omurga içindeki omuriliğin kesi durumuna değilde omurgadan çıkan ve dağılan sinirlerin kopmuş olmasına bağlı olarak skala yapılıyor diye biliyorum...

Asia A 1. sınıf zedelenmedir onarımı oldukça uzun zaman alır... Sabırla ve zamanda bunu AsiaB veya AsiaC ye düşürebilen omurilik hasarlı hastalar ile bizzat kendim yüzyüze konuştum.

Sporu hiçbirzaman bırakmamak gerekiyor...

omuriligin ASİA B ye dönme ihtimali %15tir ASİA Cye dönme ihtimali ise %3 tür

Omirilik felcinde tam kesinin anlamı nedir?

tam veya yarım kesi derken ne kastediliyor.tam kesi sinirin kopması anlamındamıdır yoksa hiç iletim olmaması anlamındamıdır.

sinirlerin bıçakla kesilmiş kopması tam kesidir.
tam kesi yarım kesi ezik farketmez,yeterki orda işe yarayan az da olsa sinir kalması.
gerisi hikaye.

Tam kesi omuriliğin tamamen bir noktadan kopması.Koptuğu noktanın beslediği tüm organlarında işlevsiz hale gelmesi anlamındadır.Yarı kesi ise omuriliğin herhangi bir noktada yarısına kadar hasarlanması veya yarısına kadar kesilmesidir.Buda kesilen yarım omuriliğin beslediği organların işleviz kalması anlamına gelir.Selamlar

doğrudurrr.tam kesi demek iliğin tam kesilmesi demekk vede hapı yuttun demekk... :S

asia a yım kopmuşmu bu omurilik arkadaşlar düzelmezmi daha 3 yıl oldu tık yok.

bunu söylemek çok zor fakat şuanki tedaviler sinir kopmasına bişe yapamıyo yani düzelmeyi Allah'tan bekleyeceksiniz:( Allah yardımcınız olsun.

3 yıl olmuş arkadaşım...daha ne bekliyorsun ki..
dön hayat:)))

tam kesi omuriliğin kopması, yarı keside omuriliğin yarısının kopması

Bence bu duurmların tam kesi veya yarı kesiyle alakası yok ben inanıyorum ki allah yürü derse herkez yürür.ben çok duydum tam kesi olupta bu daha yürümez denilmiş fakat adam kalkmış şuan yürüyor.allah hepimizin yardımcısı olsun.

Üst Alt