Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik Tümörü ameliyatı deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

umut8942

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba abilerim ablalarım ben 7 ay once bir ameliyat geçirdim ve hayatım alt üst oldu omuriligimden t8den l2 ye kadar büyük bir kitle temizlendi olaylar şöyle gerçekleşti

Bir gece idrar zorluğundan acile kaldırıldım sonda vb takıldı 2 gun sonra Ankara Medicana intarpolde ameliyata alındım ameliyatın hemen ardından gaita ve idrar ikontinasi düzeldi ama motor ve az bi his kaybı gerçekleşti amliyat sonrasi sol ayakta az bi haret digerinde hiç yoktu hemn ftr ye yatis yapildi dağa sonra 20
. Gunde diger ayağada hareket geldi 3. Ayda wolkerle zorda olsa yürümeye basladim 5 ayda artik tek baston yetiyordu şimdi 7 ay oldu ne sonda ne klozet veya tibbi cihaz kullanmiyorum  evde desteksiz disardada bir arkadaşımin koluna girerek yüruyebiliyorum ben hiç sosyal hayattan kopmadim ilk 5 ay hariç malûm hastane vb.

Ve burda benden daga tecrübeli abılerım ablalarımın deyeyımlerı ıyı veya kotu eleştırılerını tavsıyelerını dınlemek ısterım bu arada yaşım 15 gunde 4 5 tane sıgara kullanıyorum sevgıler ...

Son düzenleme:
Her şey güzel gidiyor ama sigara olmamış... Sigara içiyordum biraktim diye bitmeliydi...

msait19

Değilmi çok haklısınız ama bağımlılık ışte olmuyor cok denedim bırakamadım tavsiyeniz için çok teşsekkur ederim

SM-G600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umut8942

Merhaba Umut,
Facebook ve İnstagram sayfalarından Doç.Dr. Halil Atmaca ve Fzt.İbrahim Babayiğit sayfalarını takip edebilir ve sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Omurga tümörleri ve her türlü omurga hastalıklarının tedavilerinde çok iyi referansları var.

@umut8942, şuan durumunuz nasıl acaba sizde bacakta gerilme kasılma katilik oldu mi bu sorunlar beni yurutmuyor geçmeyecek mi bunlar 10 ay oldu

@mavilimmaviş,

Merhaba 2017 de t 10,11,12 L1,2 arası tümör çıkarıldı.2. evre epandimoma patoloji raporum.Ameliyattan önce hasar oluşmuştu zaten.Ama ameliyat sonrası daha da fazla hasar oldu.7 senedir ayaklarım uyuşuk.Bacaklarim da ağrı.Gece kasıntı oluyor.Sen 10 ay olmuş daha yeni sayilirisin.Doktorumun dediği sinir hasarı 2 sene içinde iyilesebildigi kadar.sonrasi yok neyse o kalır demisti.İlk 1 sene olabildiğince iyileşme gerçekleşti sonrası zaten kalan kaldi bende.Biraz da kendin yavaşça kaslarını kuvvetlendirmeye bak.Su an için bir şey söyleyemez kimse.

@erkandomur, spastise yaşayanı duymadım omirilik tumor ameliyati sonrasi zaten bu hastalığı yaşayan yok gibi olanda da spastise yani gerilme kasılma sertlik duyamdim bacakta tek bacakta oluştu benim tüm problemler 12 ay oldu sağ bacaktaki gerilme kasılma yuruymuyor aşırı zorluyor fizik tedabi se çözüm olmadi bunu yaşayan var mı geçiyor mu gecmuecek mi gerilme kasılma sertlik yaşamdan bezdim ölmek istiuorum resmen

Üst Alt