Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felçliyim ve platinim kırılmış...?

titan

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
1
Acil yardım bekliyorum, platim kırık. sırtımda müthiş agrı söz konusu. bir keresinde wc de iken kilitlendim ve bayıldım dün de yine sancı girdi sabaha kadar uyumadım. bu durumda olan ya da birşeyler bilen arkadaşlardan acil yardım ve bilgi bekliyorum

çok geçmiş olsun kardeşim bende kaza sonucu T11-12 omurilik zedelenmesi var bendede platin vardı 1 yıl kaldı 1 yılın sonunda platinin vidası yerinden çıkmıştı dayanılacak acı degildi hemen doktoruma gittim filime baktılar vidalar yerinden çıkmış hemen amaliyata aldılar platinleri aldılar belimde kırılan kemik kaynadıgı için tekrar platine gerek duymadılar şimdi platin yok rahatım hemen doktoruna git filim çeker bakarlar gerekirse platini alırlar yoksa o şekilde duramassın şimdiden acil şifalar dilerim ALLAH yar ve yardımcımız olsun....başka sormak istedigin birşey olursa msn adresim:kaplan3637@hotmail.com

Hiç vakit kaybetmeden doktoronuza başvurun.

sevgili titan,
benim platinim kırılalı 6yıl oldu sanırım.
ilk kırıldığında çok ağrı hissettim hala da arada hissediyorum.
ama çok değil .
o zaman bir çok doktora gittim
''kırılmış fakat ,bütün parçaları alamayız,içeri kaymış''dediler.
tekrar koymaya gerek yok ,kemik kaynamış istersen eğri kaynamış kırar tekrar düzeltiriz 'dediler.
daha kötü olabilir miyim amlyt sonrası diye sordum
''bu durumundan belki daha kötü olabilirsin ya da olmazsın
garanti de veremeyiz '' diyince doktorlar.
bende vazgeçtim ameliyattan,olmadım ameliyatı.
onlar da olmazsan ölürsün demediler nasılsa felç kalmıştım artık :)
şu an 6yıl kadar oldu ,o tarihten sonra hiç doktora gitmedim.
umuyorum ki kötü bir şey olmaz bundan sonrası için.
yine de bir doktora görünme ,bir kaç doktorun fikirlerini al.
kısaca şu an platinler boşta omurgamda.
ondan sonra doktora gitmedim ama ,
bence kırılan parça da vücuda kaynadı :lol:
sevgiler ..
çok geçmiş olsun

belki yardımı dokunabilir diye, tanıdığım OF li ve platin kullanan bir abiye
sordum şunları yazdı:

platine özellikle ilk 1 yıl çok dikkat edilmesi lazım,
ağır sallamamak
ani hareketlerde bulunmamak
ve herzaman bir refakatçıdan yardım almak en doğrusu,
bu bir yıl içinde platin kırılması yada vidaların gevşemesi daha çok söz konusu.
ayrıca birde, zaman zaman platinlerin ameliyat olarak değiştirilmesi lazım.
platin kırıldıktan sonra izlenecek yol,
zaman kaybetmeden doktora gitmek ve büyük olasılıkla,
doktor plantinleri çıkartacak yerine yenisini takacak.
platin yerinde, ağrıyla birlikte
şişmede olur kırıklarda.
ama, herşeye rağmen ağır sallamamak ve ani hareketler yapmamak lazım,
arkadaşımızın hiç vakit kaybetmeden doktora görünmesini öneririm.

geçmiş olsun :(

Arkadaşım nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama İstanbulda bu işin uzmanı bir çok dr. var ilk akla gelen Azmi hamzaoğlu ama tavsiye etmem bende aynı sorun oldu vidaler gevşemişti 30 milyar alırım değiştiririm dedi sonra Balta limanı kemik hast. de bedava ve değiştirmediler çıkardılar inanıllmaz rahatladım bu anlattıklarım 3 yıl önce oldu bence o hastahane ile bağlantı kur baksınlar ben boşyere 1.5 yıl belimde platin gezdirmişim yardımcı olmak isteriz ama başka ne yapabiliriz bilmiyorum saygılar.

titan hiç vakit kaybetmeden hastaneye başvurman gerekirdi.madem ki bu kadar ağrın var senin yerinde olsam hemen acile giderim.ben zorda kaldığımda bu yönteme başvururum.eski rontgenlerini ve raporunu almayı da ihmal etme.acil bir rontgen çektirerek durum saptaması yapılır.belki başka bir durumla da karşılabilirsin.ilk müdahalen acilde yapıldıktan sonra seni yönlendirirler.

hepiniz çok sagolun arkadaşlar...dün yazıyı yazdıktan sonra direk acile gittik, uyuşturucu yaptılar ,rontgen çektiler.Yanımda eski filmleri filan da götürmüştük, acım bi hayli hafifledi...acil serviste yapacakları bişey yoktu 2. agrı kesiciyide yapıp taburcu ettiler..bugun çok çok iyiyim agrılarım kalmadı..tabiki geçici bir çözüm oldu..Yaşayan arkadaşlar bilir dayanılacak acı değil zaten ilk olduğunda( bundan 4 yıl önce idi )beni bayıltmıştı, doktora gittiğimde 2 gün yatış vermişti ve birdah tekrarlarsa alalım demişti :!: bu sefer daha dikkatli davrandım elimden geldikçe kıpırdamadım ama yinede çok acı verdi...bundan sonra beyin cerrahisi polikiliniğinden gün almak almak ya da özele gidip aldırmak olacak..bir üçüncüsüne dayanılacak gibi değil..
sanırım Alınır bu sefer ama korkum alınması yani ameliyat ve o bölgenin yeniden açılması ki 11 yıl oldu :( daha fazla hasar bırakır mı mevcut durum korunur mu yoksa ters bişeyler olurda olanıda yitirimiyim diye korkuyorum, bu konuda bilgi paylaşırsanız sevinirim .

Allah kimseye yaşatmasın.

acile gitmen iyi olmuş.en azından acını hafifletirler.ve acil rontgen çekerler.çünkü sen platin kırıldı zannedersin omur da kırılmış olabilir.
sana bir bilgi vereyim. 112 den yardım istersen ve durumunu anlatırsan hastaneden eve ,veya hastaneden başka radyoloji merkezlerine de götürüp getiriyorlar.
ben geçen sene acilde 10 gün yattım .hastalardan öğrendim.
hatta eve gelmek için taksiye binecek halim yoktu.112 belediyenin ambulansını gönderdi. belediye ambulansı da herhalde 112 ye bağlandı.
bu konuda da hepinizin bilgisi olsun

omurilikfelci olup kanedyenlerle yürüyen ve platinin vidasında gevşeme kırılma olan biri varmı içinizde?
veya ameliyat olduktan sonra önceki durumundan daha kötü olan biri varmı?acil cevap bekliyorum...

slm arkadaş tam bende bu konuda konu açayım diyodum benim sorunum çok büyük acil cevaplar almam lazım omurganın t 7 t8 yok 22 ay önce kazada kırılınca beldeki bazı kemiklerle beraber tamamen alıp yerine platin koymuşlar tam yaklaşık üç ay önce omurgamdakii vida ya gevşedi yada kırıldı tam bilgi alamadım tam bir ay önce acil ameliyata aldılar bütün platinleri aldılar yerine hiç bişey takılmadı gerekçe bağlantılar aşınmış vida takacak yer yok kemikler altı ay gelişsin sonra kafes türü bi şeyler takmayı düşünüyoruz dediler şu an da et yığını gibiyim benim sorum türkiyede bu platinleri dört dörtlük takacak doktor arıyorum sanki burda beni denek yaptılar gibi geliyo hem bu platinlrt neden çııkar gevşer belime artık fermuar takacaz 4 ker açıldı bir ayda anca kaynadı kesilen yerler sırada bi daha var allah hepimizin yardımcısı olsun

gorbi ameliyattan önce durumun neydi senin yani yürüyen bir engellimiydin yoksa tamamen mi sandalyeye bagımlıydın? benim ögrenmek istediğim bu.yani ameliyattan sonra bi kaybın oluştumu?bize ameliyat için büyük risk verdiler bunun için soruyorum.sandalyeye bagımlı kalırsın dediler çünkü şuan engellimiz omurilikfelci olmasına ragmen kanedyenlerle yürüyebiliyor.bu yüzden bu sorunun cevabı bende oldukça önemli.bizimki düşmeden dolayı oluştu vida çatlak ve kırık var.

arkadaşım geçmiş olsun bu sru baya kritik bir sor burada hiçbirimiz doktor değiliz kesin birşey söyleme hakkına sahip değiliz senin yapacağın en doğru şey doktora müracaat ederek problemine kesin çözüm ancak o şekilde bulabilirsiniz de
şimdi benimde aklıma takıldı benim omuriliğimede yaklaşıkkkkk 2,5 sene önce 7 tane platin takıldı ara ara baya bir sancı yaptığı oluyor ama ben oturmama yorumluyordum hep bak şimdi aklıma takıldı :D neyse bende yarın doktora müracaat edeyimde yeşilçamdan bir filim çeki çeki versinlerde meramım gitsin inş umarım birşey yoktur ve benimde herzaman yorumladığım gibi oturmadan kaynaklı anlık sancılardır tüm engelli arkadaşlarıma kardeşlerime allah yardım etsin

yok ameliyattan önce zaten göğüsten aşağısı yoktu kaybıma gelince oturmam yok klozete oturup en azından büyük abdestimi yapıyodum kendi başıma sağa sola dönemiyorum fakat bunlar altı ay sonra platinler takılınca geriye gelecek öbür türlü kaybım yok

Üst Alt