Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felcinde karnın şişmesi (gaz) sorunu yaşayan var mı?

filizergin

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar T6 seviyesinde omurilik felçlisiyim 3 yıl oldu ama ağrılarım hiç geçmiyor ve karnım çok şişiyor aynı proplemleri yaşayan var mı aranızda

Gaz sorunu çok bela yaa, 7-8aydan beri bende aynı dertten muzdaribim, bi çaresini bulamadım malesef. Bu konuda başlık açıp arkadaşlardan yardım da istedim forumda; sağolsunlar birkaç yöntem önerdiler fakat ne çare....
http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=25992
Umarım çaresini bulursun...

sıze sunu onere bılırım sınemıke otu cok ıyı gelır fazla kaynatmadan ıcın ıyı gelır

geçmiş olsun,
çörek otunu kaynatıp bir bardak çay gibi şeker atıp içince iyi geliyor.

boyut arkadaşım, sinemakiyi çok denedim ben şahsen ama sadece gazın kolay çıkmasını sağlıyor. ikinci bir konuysa; sinemaki çayının fazla tüketimi bağırsakların tembelleşmesine neden oluyor...

ikinci bahar arkadaşım; bu çörekotu, gazı önlüyormu yoksa kolay çıkmasını mı sağlıyor acaba?

Arkadaşlar ben uzman değilim ama kendi görüşümü yazacağım tamamen sinirlerin tahribatına bağlı bir sonuç ve sanırım tedavisi de yok olsa olsa pansumani tedbir oluyor aynen o yukarda bahsettiğiniz çaylar gibi kabızlıkta çok ciddi sorun oluyor ayrıca bazı mantar türleri bağırsaklara adapte oluyormuş ve gaza sebep oluyormuş çaresini bulan olursa buraya yazsın arkadaşlar faydalansın ...

ikinci bahar arkadaşım; bu çörekotu, gazı önlüyormu yoksa kolay çıkmasını mı sağlıyor acaba?

her ikisine de faydalı olabilir.
sonuçta doğal bir yöntem deneyin görün,
bi kaç bardaktan ölecek değilsiniz.
sormanız bile zaman kaybı eğer çok müzdaripseniz..
sevgiler geçmiş olsun..

önce düşmanı tanıyalım :)
gaz dediğimiz şey bağırsaklarda köpük şeklinde bulunuyor (muş)
dolaysıyla açığa çıkması yani vücut dışına atılması için içi gaz dolu bu köpükçüklerin patlaması gerekiyor.
gaz giderici dediğimiz şeylerin görevi bu.
rezene çayının iyi geldiği söylenir. bi de bunu deneyin.
googleye uygun kelimeleri girip taratın bi sürü cevap bulacaksınız

S.A Arkadaşlar Bu Gaz Konusunda Kesin Bir Neticeye Ulaşan Oldumu Acaba Saygılarımla....

aklıma bi olay geldi. hastanede yattığım yıllarda necati isminde bi arkadaş vardı ve onun bitmez tükenmez gaz sorunu..!
anüs/rektal kaslar sıkı olduğu için gaz yol bulup dışarı çıkamıyordu.
hemşireden "düdük" tabir ettiği bi şeyi isterdi.
düdük dediği 5-10 cm uzunluğunda bi boruydu.
bunu makata sokar ve gazın çıkışını sağlardı.
sorun rektal kasların sıkılığından kaynaklanıyorsa denemeye değer.

BAYKE :) Saol abi hemen hemen bütün yorumlarını okudum baya muhabbet şen şakrak birisin..Cvp yazdıgın için saol ama başka yöntemlerle başlasam bu işe daha iyi olur sanırım :)

çekinme yaaa, delikanlı adamı bozar diye de kaygılama, valla alışkalık yapmıyo. iki defa da ben düdüklettim.
görüldüğü üzere DİMDİK ayaktayım elhamdülillah . :wink:

selam

Eywallah saygılar deneyecez bakalım heralde en sonunda sende bi sorun yapmadıysa bende de yapmaz heralde uzaydan gelmedik yaa :)

siz... bosunu ugrasmayim......GAZ MI ISTIYON..KARACIGER IFLAS MI ETTI... ISTE FORMUL....... bu bana aitir ..denemeyin..benim icindir bu.......

ben dag koyunde,antalyanin 2500.mtr.. yasayan..tahatali dagi diyolar
oranin bi.. DEVE DIKENI.. bitkisi var her yerde ... iste KARACIGER VE ALKOL COK kullananlar icin bi ..ALLAHIN .. MUCISI.....
sonra gine yazarim..

En iyisi düdük galiba ama kime düdükleteceğiz abi? :)

Üst Alt