Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik disk kayması sonucu fıtıklar oluştu. Emeklilik şartlarım..?

angeldeath

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ismim kürşad ben 1 sene önce iş yerinde ağır kaldırma sonucu omurilik disk kaymalarım oldu ve boyun ile bel fıtığımda çıktı aynı anda iş yeride çıkarınca beni bende malüllük için sgk ya başvurdum.
sevk çıkardılar meslek hastalıkları hastanesine ankarada. sonucunda hastalıklarım belli çalışma gücüm baya düşük ama evrakım çok ağır işliyor bende BİMER e şikayette bulundum ve hızlandı.

ama merak ettiğim emekli olabilirmiyim
sgk başlangıcım (01.01.1998).
Toplam yatan pirim 3000 gün
askerliğim sayılı değil ve gerekirse 450 günde bağkur borcum var onu yatırıcam. başvurum haziran ayında 1 yıl olucak.

Sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda rapor verileceğine bağlı. Eğer % 40 ve üzeri olursa ve oraporla defterdarlıktan 3. derece sakatlık indirim hakkı elde edebilirseniz*, o zaman sakat statüsüne dahil olup erken Yaşlılık emekliliğinden de yararlanabilirsiniz:

* http://www.engelliler.biz/forum/sak...si-almak-icin-dilekce-ornegi-ve-evraklar.html

2008_oncesi.PNG

01.01.1998 + 18 = 01.01.2016 tarihinde en az 4080 priminiz de olursa, emekli olabilirsiniz.

Not: Meslek hastalığından dolayı sürekli iş göremezlik geliri almak ayrıca Yaşlılık emekliliğinden yararlanmanıza mani değil. İki hakkı aynı anda elde edebilirsiniz. Böyle olduğunda iki gelirden fazla olanın tamamı, az olanın yarısı size ödenir

Üst Alt