Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omuriliğimde bulunan platinimi kırıldığı için aldıracağım..?

titan

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
15 yıl oldu Of li olalı, platinim tam ortadan kırılmıştı7-8 yıl önce, zaman zaman çok şiddetli sancılar yapıyordu( bayıltacak derecede,kıprayamıyordum) 17 Eylül de operasyonla aldırma kararı aldım, bu operasyonun zararları söz konusu olurmu? aldıranlar varsa tecrubelerini aktarmasını rica ediyorum, konu hakkında bilgisi olanlardanda bilgi istiyorum hepimize geçmiş olsun.

Bende aynır kırılmadan dolayı aldırdım, hatta benım okadar çok kırıldı ki tekrar takıldı herseferinde kazan 5 yıl sonrada tamamen aldırdım birsorunda yaşamadım bugune kadar bu arada 1995 yılında aldırmıştım rodları.Eğerki aldırmazsan zamanla dışarı doğru baskı yapacak ve seni iyice rahatsız edecektir, hatta bir arkdaşımda rod ucu cildi delip enfeksiyon oluşmasına sebep olmuştu. Bence biran önce ameliyatını olman.Rod takılmasından daha basit ve kısabirameliyat. Şimdiden geçmişolsun size.

arkadaşlar bende belimdeki rotlardan biri kırıldı ilk dönemlerde ağrı vardı aslında kırıldığında korkmuştum yenisini takılmak için yeni bir ameliyat olmaktan sonra beni ameliyatımı yapan doktora flımlerimi gönderdim dedi cemal sen gençsin dedi eğer yaşlı olmuş olsaydın bu kırılma büyük bir problem olurdu dedi benim platin ameliyattan 13 ay sonra kırıldı dedi istersen aldır tamamen çok rahatsız etmiyorsa kalabilir dedi ağrıda olmadığı için birde o bölgede ikinci ameliyatı olmaktan çekindiğim için kaldı birde platin alınsa bile kemikler bir birine tamamen yapışıyormuş herhalde yani hareket kısıtlığı aynı kalıyormuş ameliyatla platini çıkarılan arkadaşlara sorum platin çıktıktan sonra o kemiklerdeki hareket olayı nasıl

hepinize geçmiş olsun bende 23 ay önce kaza yaptım bel kemiklerimin bir bölümü ve omurganın t 7 bölümü alındı ve yerine platin takıldı ve nisan ayında bu yıl platinlerde oynama olduğunu hissettim doktorlarım pisikolojik sende bişey yok dediler bende platinlerimden ses gele gele o şekil hazirana kadar durdum ve sonuç haziran 26 da platilerim tamamen kırılmış yani platin değilde kemiklerdeki bağlantılar kırılmış resmen ikiye bölündüm kamburum çıktı doktora gittiğimde bide fırça yedik nerdesin şimdiye kadar diye neyse 27 haziranda ameliyata yattım ben sanıyordumki platinler yenilenecek oysa platinleri alıp ameliyat bölgesini yeni platin takacak yerler aşınmış diye diye kapamışlar altı ay sonra takacaklar sonuç şu an et yığını gibiyim yatağa bağlıyım sadece demir bi korse verdiler onunla oturuyorum ama arkadaşın dediği kafama takıldı kemikler birleşiyormuş diye benim o alınan bölge bir birine sürtüşüyor ses geliyor oturduğumda acaba birleşirlermiki arada üç santim mesafe vardı şimdi çöktüm

mrb benim omurga kırığı l3 te benim belimdeki rotlardan biri kırıldı geçen yıl kasım ayında ilk kırıldığı anı hissettim bir ses geldi belimden ağrı başladı ilk gün biraz fazla hissediyordum ağrıyı ama sonradan ağrı azaldı bir hafta sonra adana balcalı fizik tedavide konturolum vardı doktora durumu anlattım flım istedi flimde gördükki kırık olan kemiğin bulundu bölgede vidaya yakın bir kısımdan rot kırılmış beni büyük bir telaş aldı çünkü yürümeye başlamıştım yeni bir ameliyat olursam bu gelişmeler olumsuz etkilenir diye flim olan cd yi ameliyatımı yapan doktora gönderdim hemen doktorum flım eline geçer geçmez beni aradı platının kırıldığını fakat korkacak bir durumumun yok dedi gençsin dedi eğer yaşlı olmuş olsaydın bu büyük bir problem olurdu dedi kemikler artık sertleşti dedi 13 ay geçmişti ameliyat üzerinden dedi istersen aldırabilirsin platinleri dedi rahatsızda etmiyorsa kaladabilir dedi tercih senin korkacak bir durumun yok deyince aldırmadım duruyor şimdi şimdilik hareket kısıtlığı haricinde büyük bir problem yok

cemal kardeşim çok geçmiş olsun sana bir tavsiyem var o balcalıyı elinden geldiğince seçme olurda amelyat olmaya karar verirsen tam kasap o hastahane veriyorlar stajerin eline al kes biç oldu oldu olmadı sağlık olsun olan bize oluyo benim ağzıma eden o hastahane bende onlar yüzünden sakat kaldım şuan omurilik felciyim sana benden sölemesi tercih senin tekrar geçmiş olsun

merhabalar arkadaşlarr benimde L1 kırığım var 14.12.2007 de kaza oldu 16.12.2007 de ameliyat oldum platin takıldı benim omurga tam kırık değildi sizinkileri bilemem tam olarak eyer uygunsa hemen aldırın kurtulun ben çıkarttım kendi isteğimle.. zaten 1.5 yıl gibi süreden sonra gereği yok platinin ağrı sancı sızı felaket şekildeydi kurtuldum şükürrr platinden.. inş sizin kırıklarda kötü değilse hemen aldırın zaman kaybetmeden kurtulun çok geçmiş olsun allah acil şifa versin kardeşlerim

Evet Kırılan platinlerimden kurtuldum :), operasyon 2-3 saat sürdü,1 hafta hastanede yattım 3 haftada toparladım,yerine yenisi konmadı ki gerek yok kemiklerin tutması görevini 15 yıl önce tamamlamış, hiç bir kayıp olmadı, olmıcanı doktorum izah etmişti zaten ilikle alakalı değil platin,benzer sorunu yaşayan arkadaşlar tereddüt etmeden aldırabilirsiniz, hepimize acil şifalar.

Çok geçmiş olsun. Güncel bilgi için teşekkürler.

titan

peki nasıl kırıldıı platinleriniz .. kırıldıgı zaman belirtileri nelerdir ??

Selam arkadaşlar ben 2014 temmuz üçseviye dar kanal ameliyatı oldum iki rot altı vida iki adet kemik arasına takoz kondu üç ay sonra vida yerinden çıktı ikinci ameliyatla yerine çaktılar iki ay sonra çakılan vida tekrar çıktı üstelik beni kasım ayında hastaneye yatırdılar hastanedeyken çıktı yürüyemedim tekerlekli sandalyeye kadar düştüm çok şitdetli ağrılarımdan dolayı morfin yapıyolardı üçüncü ameliyatla iki adet rot ve takozkarı çıkardılar içerde sadece altı adet vida kaldı kullananlar bilir günde iki tane 300 mg LYRİCA kullanıyorum ağrlarımın şiddetlenmesinden dolayı baston kullanmaya başladım ve şu an hastanede yatıyorum ne zaman çıkarım bilmiyorum tollamda üç ameliyat ve altı ay hastanede yatmış ve rotların çıkması yada kırılması sonucu yaşadığım ağrıyı kelimekerle tarif etmem imkansız sizlere tavsiyem kırıldıysa hemen çıkarttırın

hys71

Çok geçmiş olsun.

Güncel deneymi olan arkadaşlar başlığa yazarsa çok faydalı olur

Merhabalar

yaklaşik 1 aydir bel agrim vardi.benimde belimdeki platinin vidasi yerinden çikmis.bugün flimi kendim de gòrdüm.nasi oldu bende bilmiyorum.16 yillik omurilikfelciyim.belim zaman zaman agrirdi ama 1 aydir agrim gecmeyince ve artik dayanamayacagim icin dr gittim ve sonuc bu cikti.dr aldirmani önermem dedi.kuvvetli bir agri kesici verdi.

suan agri kesiciyle rahatim yine agrilarim.oluyor ama az.dr ilaci 15 gun kullan gel.gecmezse seni omurga hocasina yönlendiririm dedi.

kafam çok karişik.başka hocayada gidip fikir almak istiyorum.eger platini aldirmazsam bana sorun yaratir mi.orta şiddette bir agriya dayanirim da o kadarla kalir mi onu bilmiyorum.ameliyatta olmak istemiyorum

off nerden cikti durduk yere simdi bu hic anlamadim.düşmedim de etmedim de nasil böyle oldu bir fikrim yok.

Benimde sol kolumdaki platin kırıldı benım anlamadığım bu vücudun noksanlığını düzeltsin diye takılan sağlam bir materyal nasıl kırılır bu kadar kolayca ve bunun için dava açma hakkım varmıdır merak ediyorum

Şiddetli ağrı, batma, yanma vs varsa müdahale edilmeli...

Allah şifa versin hepimize...

İki yıl önce skolyoz ameliyatı oldum ve vida çıktı ses yapıyor komple aldırmak istiyorum bu zor mu sıkıntı vokur mu doktor kaynadı ve eğilmez dedi ama zor olur mu bilmiyorum çıkartan var ise yazar ise sevinirim

Hocam annemdede platin var. Amaliyat zor olur dediler. Annemde cesaret edemedi. Şu an herhangi bir sorun olmadığı için amaliyattan vazgeçti

Ankyra

Tşk ederim

Redmi K20 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar mrb malesefki ameliyattan 12 yıl sonra daha önce kırılmış platinin tam karşisi kırıldı artı kuyruk sokumuna yakın yerdeki vidalarda çıkmiş şimdi doktor diyor 12 yıl sonra bu platin kırımış ise belde kaynama olmadığına işaret diyor bu platinleri yenilemek lazım dedi bende bu ameliyattan çekiniyorum ağrı yapsada bel erteliyorum hep ama sanırım kaçış yok gibi platin yenileme işlemi yapılmiş arkadaşlar ne yaşadı nasıl oldu olumlu bildirim çoksa cesaretimi toplayıp olabilirim

Üst Alt