Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ömss ile 3. atamadaki kadrolar düşük diyorsanız bu başlığa

işte budur herkes harekete geçti... hadi bakalım arkadaşlar maillerlede baskı kurun...

Bende gerekli yerlere mail attım umarım bu çığlık onları rahatsız eder!!

bio bende bimere şimdi gönderdim inşallah etkili olur,

Eline sağlık kardeşim orçun ama çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ile aile ve sosyal politikalarada yollaman daha fayda sağlıyacaktır hazır bimere yazmışkne 1 dakikada diğerlerine yazarsan daha iyi olur :)

Şu konuda mağdur olan bir kaç kişi galiba gerisinin sesi çıkmadığına göre rahatlar sanarım. Zaten bu millet hep bu yüzden kaybediyor...
Arkadaşlar yapmamız gerekenleri bir an önce yapalım..Hele şu dalga geçer gibi verdikleri kadrolar helede ortaöğretim engelliye verilen değere baktıkça sağ olsun üstlerimizin ne kadar engelliye önem verdikleri görülüyor. Engellin ne olursa olsun hiç engelli kişiye hizmetli olarak memurluk yaptırılır mı ?

Arkadaşlar tekrar merhaba;
Ben bimere dün akşam göndermiştim. Bio arkadaşımın uyarısı ile Aile ve sosyal politikalar bakanloğına ve çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına da bugün mail attım.
ayrıca çevremdeki insanlara da aynı yerlere mail attırdım. Sizde engellilere destek olmak idteyen çevrenizdeki isanlara söyleyin mutlaka onlar da mail atacaklardır diye düşünüyorum. inşallah çabalarımız karşılıksız kalmaz. Bio arkadaşıma da şahsım adına teşekkür ediyorum bizleri yönlendirmelerinden dolayı. Çünkü ben yeni üyelerdenim.

Fatma hanım rica ederim ben yapılması gerektiğine inandığımı yapıyorum. Sessiz kalırsanız semer vuran çok olur. Ayrıca iş konusunda sıkıntısı olan bir arkadaşınız değilim banane der geçerim ama burda bir kişi Allah razı olsun dese paradan çok fazla değerlidir benim için ilginizden dolayı ben teşekkür ederim ...

Şimdi bir arkadaştan aldım bu bilgiyi,

DUYURU!

Zaman: 17 Ocak 2014 Cuma günü Saat:12:00

Yer: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Basın mensupları ile tüm dernek ve konfederasyon kuruluşları eylem yapılma kararı alınmıştır.

Eylem yapılma nedeni;

Açılan 3.kadro sayısının yükseltilmesi, atanmak isteyen tüm engelli arkadaşlarımızı yüksek katılımını bekliyoruz. Konunun gerekli hassasiyeti gösterilmesini rica ederiz.

Başka bi konunun altında da belirtmiştim. Daha önce bimere kadronun artırılması isteğimizi göndermiştim. Aldığım cevapta bu konunun TBMM `nin takdirinde olduğu yönündeydi.

Ayrıca Bio tüm yorumlarının altına imzamı atarım. Allah razı olsun..

Oluyor arkadaşlar, olacak... bu çalışmalar gayet güzel. Aynen devam edelim, en az 2-3 katı artmalı bu kadrolar!!! o bile az ya, hadi biz de yapılmayacak şey istemiş olmayalım.

Akim.bimer

bende akim (Ak Parti) ve bimer e yzdım inşallah olumlu sonuç çıkar da diğer kurumlarda alım yaparlar.Özellikler kura ile alım neden yapılmadı ve ortaöğretim memur kadrosu ile yazdım..

bu sesler bence daha çok çıkmalı yankılanmalı devlet artık sesimizi duymalı.ben böle düşünüyorum.bu konuyla ilgili eski adalet bakanı sadullah ergin 'e bir dosya hazırlayıp veri cem iş. seçim üstü heryerde geziyor ..

İlgin alakan ve mücadelen hiçin hem tebrik hem teşekkür ediyorum Hakan keşke bütün arkadaşlar kendileri için en azından bu kadar duyarlı olabilseler...

dediğiniz dogru ama son atanan öğretmenler değiniz gibi protesto ettiler dosya hazırlayıp içişleri bakanlıgına verilmek üzere çok ugraştılar bizimde yapma zamanımız geldi arkadaşlar türkiyedeki engelli kardeşlerimiz için ses çıkaralım saygılarımla

Bun tip girişimleri engelliler olarak bütün engellilerinde yapması gerekiyor hakan kardeşim... Ama bakıyorum en ufak bir hareket yok...

Eyvallah Hasan sen üstüne düşeni yap kardeşim belki bir faydası olur. Burdan birşey olmaz diyerek mail atmayan hakkını aramayan binlerce kişi var çok yazık ...

Ekpss 1620 Kadro alımı

Arkadaşlar,

2014 ekpss sınavı için kulaktan kulağa kaç binlerce engelli alım yapacağını söz etmişlerdi.

Şimdi ise 1620 Sadece Milli Eğitim Bakanlığında alım yapılacak. Peki Belediyelerde, Hastanelerde engelli kadrosu alım olmayacak mı?

Nerde Hastane, Belediye, Adalet Bakanlığı boş kadrolar.

Bence 1620 sayı çok az büyük bir haksızlık!

ben bir kamu hastanesinde taşeron olarak çalışıyorum 27 ocakta yapılacak olan 3. alımlarda çoğunluk meb ve hizmetli kadrosu var sizce ben tercih yapsam mantıklı olur mu velev ki kazandım diyelim hizmetli olarak ne gibi işler yapılır bana yardımcı olabilir misiniz...

MERHABA ÖNCELİKLE BÖYLE HAK ARAYAN İNSANALRI SEVERİM.BEN KONUYA FARKLI BİR AÇIDAN BAKMAK İSTEİDM...BEN KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜNÜ İYİ DERECEDE BİTİRDİM.ANCAK SON SINIFI ZAR ZOR BİTİRDİM ÇOK SIK BÖBREGİMDEKİ SIKINTIDAN İDRARA GİDİYORUM.MEGERSEM KİFOSKOLYOZ HASTASIYMISIN VE CİĞERLERDE TAHRİBAT VE AKABİNDE MESANEYEDE BASKI BURDANMIŞ.SONRA KPSS SINAVINA GİRDİM.ANCAK PROBLEMİN SINAVDA DEVAM ETMESİNDEN DOLAYI SINAVDAN ÇIKARILDIM VE BİR DAHA SALONA ALIINMADIM.KAHROLDUM 15 SENE HAYATIMI EGİTİME ADADIM VE O KADAR KOLAY OLABİLECEĞİM ALANINDA %95 KADAR BİLGİME GÜVENDİĞİM YERDE KAYMAKAM OLACAK YERDE SINAVA GİREMİYORUM.3 SENEDİR YAPILAN SINAVLARADA GİREMİYORUM.SONRA PSİKİOLOJİM BOZULDU.TEDAVİYİ RET ETTİM.ŞİMDİ ETRAFIMDA BENİ DERSLERDE GEÇEMEYENLER TEK TEK İYİ YERLERE GELDİ EVLENDİLER.BUNLARI GÖRMEK BENİ İYİCE BUNALTTI.SONRA TBMM DİLKEÇE YAZDIM.DİLEKÇE METNİM ŞU;

TÜRKİYE CUMHURRİYETİ ANAYASASININ 10,41,42,49,50,60,61 MADDELERİNCE BENİM DEVLET TARAFINDAN.
KANUN ÖNÜNDE ETŞİLİĞİMİN OLDUGU ,SOSYAL GÜVENLİK HAKKIMIN OLDUGU,ENGELLİ İNSANLARA TEDBİRLERİN ALINIP KORUNMASI GEREKTİGİ,EGİTİM VE ÖĞRETİM HAKKINDAN KİMSENİN YOKSUN BIRAKILAMIYACAGI,ÇALIŞMA HAKKIMIN OLDUGU BELİRTİLMETEDİR.
BEN ÖSYM TARAFINDAN KPSS A GİBİ SINAVLARDA HERKESE TANINAN 3 SAATLİK ÇIKMA YASAGININ ENGELLİLERE KALDIRILMASINI İSTİYORUM. DEVLET MADEMKİ OTOBÜSLERDE KALDIRIMLARDA GİRİŞ ÇIKIŞ OLAN YERLERDE ENGELLİLERİ DAHA İYİ BİR YAŞAM SEVİYESİ KATMAK İÇİN ÖNLEMLER ALIYOR .ÖSYMNİNDE BU KONUDA ADIM ATMASI GEREKMEKTEDİR.
KİMSE ENGELLİ KAYMAKAM ,VALİ ,MÜFETTİŞ,GELİR UZMANI OLAMAZ DİYEMEZ KANUNUN 10 MADDESİNDE EŞİTLİK İLKESİ GAYET AÇIKTIR..
GEREGİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM……

DİYE YOLLADIM SONUÇ GELDİ...

ilgili sınav basvurusunda durumunu anlatan dilekçe ile birlikte bir devlet
veya üniversite hastanesinden alınmıs saglık raporunu ÖSYM'ye gönderdiginde ve ÖSYM yetkili
kurulunca kabul edildigi takdirde; durumuna uygun sınav kosullarının saglanacagı, ancak, bu
kosulların, esitlik ve sınav güvenligi ilkelerini zedelemeyecek sekilde olusturulacagı, bu
baglamda dilekçede yer alan sınav süresiyle ilgili talebin, tüm adaylara esit mesafede yaklasan
ÖSYM tarafından belirlenen yukarıdaki kurallar, esitlik ilkesi ve sınav güvenligi geregi
karsılanmasının mümkün olmadıgı belirtilmis olup, idarece beyan olunan açıklamalar dısında bu
asamada 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ile TBMM Içtüzügünün
116’ncı maddesi uyarınca dilekçe hakkında Komisyonumuzca baska bir islem yapılamayacagına
karar verildi.

YANİ
BEN
SINAVA ENGELLİ RAPORUMU ONAYLATIP GİRMEM LAZIMMIŞ AKSİ TAKTİRDE GENE ELLERİNDEN BİŞEY GELMİYORMUŞ.BENİM GAYEM ZATEN İŞE ENGELLİ RAPORORUNU KATMAMAK.KATTIGIM TAKTİRDE.ZATEN BAŞVURU ŞARTLARINDA TM TEŞEKKÜLLÜ HASTANEDEN GÖREVİNİ YAPABİLECEK MAHİYETTE SAĞLIK RAPORU İSTİYORLAR Kİ BENDE ORDA ZATEN ELENİCEM..

ENGELLİ MEMUR SEÇME SINAVINA GİRCEZ AMA ZOR ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN....BEN BANA YAPILANLARA HAKKIMI HİÇBİR ZAMAN HELAL ETMİYECEĞİMİ SÖYLÜYORUM .

[FONT=Verdana]Asr-ı Saadet’te engelli ve istihdam birlikteliğinde âdeta somutlaşan isim meşhur âmâ sahabi Abdullah b. Ümmi Mektûm’dur. Sözkonusu sahabinin Hz. Peygamber tarafından Medine’ye on üç defa vali vekili olarak bırakılması, konumuz açısından son derece önemlidir. Sözkonusu sahabinin Allah Resulü’nün üç müezzininden biri olması ve Hz. Peygamber’in yokluğunda Mescid-i Nebevî’de namazları kıldırması da engellilerin istihdamı konusunda önemli örneklerdir[/FONT]

Arkadaşlar twitter üzerinden sesimizi duyurabiliriz.Herkes aynı saatte bir konu başlığını twitterde payaşırsak TT yapabiliriz saat olarak prime time yani 20:30-21:30 arası herkes durmadan twitt atabilir.Tag olarak ne yazabiliriz ?

#ÖmssKadroArtırılsın tagını kullanabiliriz.

Bütün sitelerde face adrteslerinizde arkadaşlarınızdan rica ederek yayılmasını sağlarsanız işe yarar bir fikir tebrikler...

Ben atmaya başladım arkadaşlar herkes bu tagı kullanarak twittlerse TT yapabiliriz.
#ÖmssKadroArtırılsın

Üst Alt