Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oluşan rahatsızlıklarımın meslek hastalığı olduğuna dair dava süreci..?

ERSİNBADE

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
kolay gelsin ,

ben 5 yıl kadar bir akü fabrikasında çalıştım işe başladığımda hiçbir rahatsızlığım yokken astım hastalığı oluştu
bunun için ankara meslek hastalıkları hastanesine sevk edildim ve ordan rapor aldım bu raporla birlikte işten çıkışımı verdiler ve ben iş mahkemesine tazminat davası açtım
davayı açtıktan sonra ise 2 kalçamda da avasküler nekroz yani kemik çürümesi rahatsızlığı çıktı 1 yıl içinde kalçamdan 2 kez ameliyat geçirdim ve şu an çalışamıyorum.

benim meslek hastalıkları hastanesinden raporum olduğu halde sgk raporumu reddetti ve hastalık mesleki değildir diye rapor verdi

biz de mahklemede sgk ya itiraz edip adli tıp istedik şu an raporlarım adli tıpta henüz sonuçlanmadı adli tıp sadece şu an hastalığın durumu nedir diye üniveriste hastanesinden birkaç test istedi gidip yaptırdım ve evrakları gönderdik .

sizde bu davanın sonucu ne olur

Bence meslek hastalıkları hastanesinden alınmış rapor bu davayı kazanmanızı sağlayacaktır. SGK işi yokuşa sürmek için elinden geleni yapar, ama bence kazanan siz olursunuz.

Çok geçmiş olsun.

Çok teşekkürler,

bizde öyle düşünüyoruz ama dava sonuçlanmadan da emin olamıyoruz . Aslında sonucu adli tıp belirleyecek evraklarımız şu an kuruldaymış inşallah hayırlı sonuçlanır .

Tabii ki Adli Tıp karar verecek ama, meslek hastanesinden alınan rapor oradaki heyetin kararında çok etkili olacaktır.

Kesinlikle öyle zaten sgk her alınan rapor için red veriyormuş bu normal diyor avukatımız . Adli tıptan aldığız bilgiye göre zaten meslek hastalığı olduğu kabul edilmeyen dosyalar kurula dahi girmiyor sizin dosyanız kurulda olduğuna göre olumsuz bi durum yok deniyor.

Üst Alt