Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

"Öldü kurtuldu! Zaten sürünüyordu.."

Konular
8
Reaksiyonlar
0
Evet aslında her zaman bizler kendi engelimizi görmememeye ne kadar çaba gösterdik hayata hep sarıldık ama her sağlam insanın bir engelli adayı oldugunu unutan bazı sağlam insanların yüzünden hep topumdan kendimizi ayrı gördük.
Bir engelli arkadasımın cenazesinde bütün herkesin dilinde, "öldü kurtuldu zaten sürünüyordu"! düşünebiliyormusunuz engelli insanların ölümü bile diğer insanlarda sevinç yaratmış.Bu ve buna benzer birçok örnek verebılırım.Bu yüzden sağlm insanlara biraz kırıldım

Zihni kardesim sen baskasinin baskasina dedigini duymussun,ben kendi cocuguma babannesi ve dedesi tarafindan iki iyiligin birini ver Allah dediklerini duydum ve cok kirildim,sonra gozlerim dolu dolu size degersiz olabilir ama benim hazinem,en kiymetlim,canim,cigerim dedim Allahtan iyilik dilenir ama siz olumude diliyorsunuz dedim ve oradan uzaklastim evet bende cok kirginim insanlara.

haklısın bu dediklerimiz toplumumuzun kanayan yarasıdır ben sadece bir örnek verdim

maalesef insanların çoğu böyle.Aklına gelse bile böyle şeyler söylenirmi ya,

İnsanların böyle düşünmelerinden ben de nefret ediyorum. Ama ne yazık ki Sevgi Hanım'ın da bahsettiği gibi bazen en yakınlarımız bile böyle düşünebiliyor :cry:

Zihni sümbül demiş ki:
Her sağlam insan, bir engelli adayıdır...
.......
Doğruuu...
Insan her zaman;
ne oldum değil,, ne olacağım?.... Demelidir...

Arkadaslar bir yasli bayan benim yüzüme bakarak Allahim beni sevmeyenleri bu kiz gibi yap dedi , sok geçirdim o an ne diyecegimi bilemedim.Yüzüme dedikten sonra ,gerisini siz düsünün artik. :evil: :evil: :evil:

Bir gün herkes ölecek bunu biliyoruz

ama bu nasıl düşüncedir anlayamıyorum ANLAMIYACAMDA :roll: :evil: :x :?

yasli amca

bir yasli amca kalabalik bir ortamda :iste hatalar yapiyoruz allah bizi böyle cezalandiriyor dedi..yani kizimin engellini göz önüne alarak..esim ve ben sok olduk..meger insanlar neler düsünüyor..oysa bizim aklimizdan böyle bir sey asla gecmedi ..gecmeyecekde..
özgül

Neredeyse herkes, sakat olamyı bir ilahi ceza olarak görüyor. Buna sakatların kendileri de dahil ( www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=775&viewall=1 )! Şu saçma sapan programlara (sırlar dünyası, gizemli... vs.) bir bakmak yeterli... Birisi annesine kötü davranıyor, trafik kazası geçiriyor, diğeri kediyi tekmeliyor, felç oluıyor.. :) Tam "adalet" yani!
Hal böyleyken, dünyada çektiği cezadan (sakat olmak) kurtulmak, elbette ki, "kurtuluş" olarak adlediliyor!
Turrrup sıkayım o adalete ben! :)

Ya arkadaşlar biz madem burada çekiyoruz cezamızı,toptan cennetlikmiyiz şimdi?
Oturan boğa boşver sıkma turbu biz sevinelim o zaman.
Biz Allah ın sevdiği kullarıyızki hesabı peşin ödetti...
YUKARDA YERİMİZ HAZIR :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

allahin sevdigi kullari

bence allah kimseye kaldiramadigi yükü vermiyor..bize tatlimi tatli sirinmi sirin dünya tatlisi bir evlat verdi..özel bir kiz cocugu..onu en iyi sekilde yetistirmek,hayata baglamak,yasama sevincini ögretmek,güclü olmayi ögretmek ve tüm engelerle savasmayi ögretmek artik bizim görevimiz..
o cok özel bir cocuk ve birdaha dünyaya gelsem gene zehra kizimi secerdim..

sevgilerle

Gulizar:
Arkadaslar bir yasli bayan benim yüzüme bakarak Allahim beni sevmeyenleri bu kiz gibi yap dedi , sok geçirdim o an ne diyecegimi bilemedim.Yüzüme dedikten sonra ,gerisini siz düsünün artik. :evil: :evil: :evil:

Ya ciddi misin ben buna inanmakta cok zorlaniyorm...

Ancak bazen benim de böyle düşündüğüm oldu.
Örnek bir arkadasim cok aşırı agrılı Tümörü vardı ve konuşmalarımızda anlatırdı...genelde yüzünden de bu acıyı okuyabilirdiniz. Bir gün öldüğü haberini aldığımda üzüldüm ve ilk aklıma gelen Yüzünün dayanılmaz acıya verdiği tepkiler olmuştu. Benim o ankı düşüncem kurtulduğu oldu. Sanırım şu an da olsa aynı olur...

Bazı hastalıklar gercekten çok çok ızdıraplı...

Aydemir umarım sana karşı bir hatam olmamıştır...

Sevgili ahmetyildiz o senin dedigin istisnai durumlar,odurumlarda hasta dayanilmaz izdirap cekiyordur ve tibben hic birsey yapilamiyordur agrilari kesmek icin ,o zaman Allahim acilarini dindir yada Allahim kurtar denilebilir ki bunu zaman zaman hepimiz yapiyoruz.Engelli birinede sirf engelli var diye bu denli acimasiz ve terbiyesiz olunmazki.

Oturana katılıyorum...!

:lol: :lol: :lol: evet kesinlikle katılıyorum
bir gün gene sırlar dünyasında dilenci sakatı adam para verdi ve dalga geçti 2 gün sonra oda sakat kaltı

Evet bizi ceza olarak gösteriyorlar... :!:

GÜLİZAR
Arkadaslar bir yasli bayan benim yüzüme bakarak Allahim beni sevmeyenleri bu kiz gibi yap dedi , sok geçirdim o an ne diyecegimi bilemedim.Yüzüme dedikten sonra ,gerisini siz düsünün artik.

İnanamıyorum, gerçekten böyle bir cümle kurabildi mi? Bu diğerleri gibi birşey değil, bu resmen terbiyesizlik hatta kafasızlık...

vay be

Zihni bey sağlamlara kırıldım demişsiniz..Sizce böyle bi cümle kuran insan (insan mı dedim?) gerçekten sağlam mı?Ne demek iyi ki öldü sürünüyodu zaten..Nasıl bi düşünce bu? :shock: Off Off :evil: :evil:

"Ateş düştüğü yeri yakar"

"El elin ölüsüne gülerek ağlar."

peki, bazen de olsa yetrsizliğimizden dolayı kendi kendimize hiç mi ölmemeyi düşünmedik sanki. biz bile bazen böyle düşüürken başkalarının düşünmesi de çok normal. bu konuda ... :?: :?: :?: :!:

Akadaslar ister inanin ister inanmayin yüzüme soylendi.Arkadaslar cehaletin siniri yok malesef. :!:

hamidesahin' Alıntı:
[size=4]Her şeyden önce her canlının yaşama hakkı vardır.
Ama bu haklar Özürlü olduğumuz zaman bazı kişiler tarafından elimizden alınıyor.Verilen haklarda sanki hakkımız değilmiş gibi zorla veriyorlar.Her özürlü kişilerde devletine milletine yük olmak istemez üretmenin yanında tüketmekde hayırlı yararlı olmak isterler ama gelin görünki özürlü olunca her şey değişiveriyor.Engellileri birşey yapamaz tembel yada acınacak mış gibi görüyorlar.Oysa Her insan gibi özürlülerde zeki çalışkan beceriklidir. Yani bazı toplumun özürlüye bakış açaısı yani değişsin artık. Özürlü olmakla herşeyin gelmişmi oluyor. Herkez şunu unutmasın ki bugünün yarınıda var. Bugünden yarının ne getirecegği belli olmaz. Bende sonradan, sonradan ortapedik engelli olmuş bir kişiyim. Allah'a şükür işim var.Kamu personeliyim.[/size]

Üst Alt