Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Okullarda çalışan engelli memurun görevleri nelerdir?

Sayın kaçik;

yaptığınız iş engel durumunuzu arttırıyor ve sağlığınızı olumsuz etkiliyorsa hiç çekinmeden ilçe mem e gidin ilçe mem in müdürü ile görüşün eminim ki oda ilgili müdürünüzü arayıp bir güzel fırçalayacaktır. hiç kimse size yapamayacağınız bi işi veremez verdiği işi yapmayın elinden geleni de ardına koymasın. sendikalıysanız sendikanızlada görüşmeniz faydanıza olacaktır. tabi bu sölediklerim uygun bir raporunuz varsa olur. yani hafif işlerde çalışabilir yazması bile yeterlidir.

Sayın eien arkadaşım;
Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. Raporumda Dikkatli görmeyi gerektirecek ve ayakta durmayı gerektiren ağır işlerde çalıştırılamaz yazıyor. Raporum 19/09/2008 tarihli %42.

sayın Kaçik;

raporunuzda yazan ibare dolayısıyla, yapıyorum dediğiniz işleri size yaptıramazlar. gerekli işlemleri, yazışmaları yaptıktan sonra yine size aynı işi yaptırmaya çalışıyorlarsa ilgili kişiler hakkında suç duyurusu da yapabilirsiniz. rapor tarihinizin hiçbir önemi olmadığını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Teşekkür derim. Fakat henüz asaletim tasdiklenmedi. Ayrica bu raporumu ankara 2008 yilinda %28'e dusurdu. Ben de 2013 yilinda tekrar rapor icin hastaneye gittim hastne bana %26 rapor vermis ve ankaraya gondermis ben bu rapora itiraz ettim hakem hastane yine düsük vermiş yani oran değismedi. Ben memurlukta 2008 de aldigim %42'lik raporu kullandim. Bu konulardan dolayi sikinti olur diye endiseleniyorum. Sizce alakasi olabilir mi tereddüt ediyorum biraz.

Kimse konu hakkında bişey bilmiyor mu? Demek ki benim durumumda olan kimse yok. !!! :(

hiç sıkıntı ve endişe duymayınız. eger siz işe girerken yüzde 42 ile girdiyseniz. emekli olana kadar devam edersiniz sadece erken emekli olamazsınız. yani vergi indiriminden faydalanamazsını o olur.

Arkadaşlar nihayet şube müdürüne gittim derdimi anlattim. Bana dediği şey birkaç ay daha sabret okul tasinacak ozaman işkurdan personel alimi yapariz işin hafifler. Yani bana senin bilgisayarli muhasdbe sertifikan varmis. Yaptiğin iş ağrilarini arttiriyo masabasi bir is verelim veya müdürün neden böyle bişey yapiyo demedi.SABREDECEKMİSİM.

Arkadaşlar konu hakkinda kimse bisey dememis. Kimsenin fikri yok mu??

güzgülleri

nasıl yahu? ben o kadar mücadele ettim hala müdür beni yoluyor ilçeye bunla ilgili bir kanun ya da yönetmelik varsa lütfen rica ediyorum müdürün gözüne sokmak için paylaşın
bu arada ben yüzde 70 sağlık engelli kadrolu mebde memurum, okulda çalışıyorum.

kardeşim hizmetli memur tamamen kişinin engeline göre değişir ve amirinin insiyatifine kalmış bişiydir
amma velakin ağır engelli bakıma muhtaç birisinden sadece telefon danışma işleri istenir fazla bişi beklenmez.

Üst Alt