Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Öğretmenim. Engelli raporumu bildirirsem avantajları ve dezavantajları nedir?

cimcime62

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
mrb. 5 senedir bir devlet okulunda öğretmen olarak çalışmaktayım.rahatsızlığımdan dolayı C engel raporu aldım. bu raporla başvurursam engelli öğretmen olarak çalışmamın avantaj ve dezavantajları ne olur? bilgilendirir misiniz ...

Rapor oranınızı % işaretinden sonra bir boşluk bırakarak yazar mısınız?

1- Maaşınızda 25 tl gibi bir artış sağlar (% 40-50 arası raporunuzun olduğunu varsaydım)

2- Nöbetten muaf olursunuz

3- 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesine göre erken emeklilik hakkınız doğar

Bende 5 senedir öğretmenim. atandıktan yaklaşık 1buçuk yıl sonra engelli raporu almıştım. Yüzde 43 engelli derecesi çıktı.
raporumu van il mem'e dilekçeyle ibraz ettirmek istedim. haklarım varsa yararlanayım diye ama çok abes ve çirkin karşıladılar. bağırdılar çağırdılar. sen sağlıklıyım diye beyan edip ardından nasıl engelli raporu verirsin dediler. sanki raporu torpille almışım gibi bir tavır takınıldı. hatta tehdit edildim.
istersen dilekçeni işleme alalım,senide geri hizmete versinler diye. yani memurluğa...
engelli öğretmen diye bir kadro yokmuş. engelli memur kadrosu varmış. beni memurluğa verirlermiş vs.

van başkalede aynı tarihlerde başka bir öğretmen arkadaşta ilçe mem'e aynı soruyu sormuş.o da kpss ile atanmış ama yüzde 40 raporu vardı. ona da benim aksime daha insancıl davranmışlar ve engelli öğretmen kadrosu olmadığını söylemişler.

ben vergi için enazından işleme koydurayım dedim. ona da vergi için tekrar heyetten geçmem gerektiği söylendi. uğraşmak istemedim.

1 sene sonra bakanlığa gidip personel Genel Müdürlüğü ne bizzat gidip sordum. geri hizmete falan verilmezsin, bişey olmaz sadece öğretmenlik yapmaya uygun olup olmadığı incelenir demişti.

Bu konuda çoğu öğretmen kaos yaşıyor.kimse napıcanı bilmiyor. Ama sürekli bişeyler değiştiği için, bağlı bulunduğun mem'den öğrenip bizide bilgilendirirsen güzel olur.

Üst Alt