Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Öğrenim kredisi indirimi için başvurdum, rapor ellerinde yok diye reddettiler!?

EZRA

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
öğrencilik döneminde öğrenim kredisi aldım. engelli olduğumu krediye başvuru yaparken beyan ettim. üniversiteyi bitirdikten 2 yıl sonra geri ödeme planı aldım kurumdan. engellilere uygulanan indirimden faydalamak için kredi ve yrtlar kurumundan bana gelen geri ödeme planın indirimli olup olmadığını dilekçeyle öğrenmek istedim. gelen cevap şöyle:
bu indirimden faydalanıyorsunuz fakat sağlık raporunu kurumumza göndermediğiniz için ödeme planı yeniden düzenlenmiştir.
yani bu şu demek: bu indirimden faydalanamıyorum. oysa hiç merak edip öğrenmesem indirimli bir şekilde ödemiş olacaktım. bu nasıl bir çalışma sistemi anlmadım. Kurumun sorumsuzluğunu ben ödeyeceğim.
sağlık raporunu vermiş miyim vermemiş miyim haberdar değiller. oysa başvuru yaparken o dönem kredi ve yurtlar kurumu hem yurta kayıt yaptırırken hem de öğrenim kredisi veirken tek bir elden 1 defa istedi sağlık raporunu. ne yapacağımı şaşırdım. karşı dilkçe yazdım ve indirimden faydalanmayı istedim. ödeme yapmam gerek şu sıralar.

bilgisi ve fikri olan varsa lütfen benimle paylaşssın.
teşekkürler...

Bence raporu -konuyu anlatan bir dilekçeyle birlikte- gönderdiğinde sorunu çözeceklerdir. Aksi bir şey için sebep göremiyorum...

ilginiz için teşekkürler bülent bey .Bende cevap bekliyorum henüz.

Üst Alt