Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oğlunu kaybeden anne gözyaşlarına boğuldu

Miyan_ser

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
Adana'da annesi ve kardeşi ile birlikte portakal toplamaya giden konuşma engelli 6 yaşındaki İsmail Gültekin'den iki gündür haber alınamıyor.

Adana'da annesi ve kardeşi ile birlikte portakal toplamaya giden konuşma engelli 6 yaşındaki İsmail Gültekin'den iki gündür haber alınamıyor.Acılı anne, "İsmail'i elimden kaçırdım" diyerek gözyaşı döküyor.

Merkez Seyhan ilçesi Sarıhular mahallesindeki Toplu Konut İdaresi'nin yaptırdığı evlerde oturan Mürüvvet Gültekin, çocukları 6 yaşındaki İsmail ve 5 yaşındaki Samet'i yanına alarak, komşularıyla portakal toplamaya gitti. Anne Gültekin, sürekli evde oturan çocuklarının oyun oynamalarını istediği için buraya gittiğini belirterek, portakal toplarken çocuklarının yanında olduğunu, daha sonra ise küçük oğlu Samet'in ayağına batan dikeni çıkardığını söyledi.

Bu sırada konuşma engeli olan İsmail'i göremediği için kardeşine sorduğunu anlatan anne Gültekin, "Ağabeyine sordum. (Abin nerede) dedim, (gitti) dedi. (Nereye gitti oğlum) dedim, (şişman bir adam onu aldı, gitti) dedi. Ondan sonra aramaya başladım.

Bütün bahçeyi talan ettim. Bulamadım, komşularla gittiğini düşündüm. İnşallah onlarla gitmiştir deyip eve gittim. Ancak orada da yoktu. Tekrar bahçeye döndüm ama İsmail yoktu. Elimden kaçırdım İsmail'i" diyerek, gözyaşlarına boğuldu. Komşularının teselli ettiği anne Gültekin, polise kayıp başvurusu yaptıklarını, oğlunun fotoğraflarını göstererek görenlerin de kendilerine yardımcı olmasını istedi.

Bu arada, ağabeyini en son gören Samet ise onu şişman bir kişinin elinden tutarak götürdüğünü söyledi. Konuşma engelli İsmail Gültekin'in üzerinde turuncu-yeşil bir kazak, haki renkli hırka ile mavi kot pantolon bulunuyor. Emniyet Çocuk Şube Müdürü Akın Sabit Zaimoğlu, kayıp çocuğun bulunması için tüm ekiplerin seferber olduğunu söyledi. Zaimoğlu, çocuğun en son kaybolduğu yerde çalışma yapıldığını, bu yerin yakınındaki güvenlik kamerası görüntülerinin de inceleneceğini söyledi.

(CİHAN)

Çok üzücü. Umarım en kısa zamanda bulunur. Allah yardımcıları olsun.

Allah yardımcısı olsun İSMAİL' in ve o acılı annenin inşallah en kısa sürede kavuşur evladına

Kaçırılan çocuk bulundu

1266337415.jpg

Adana'da annesi ve kardeşiyle birlikte portakal toplamaya gittikten sonra kaçırılan 6 yaşındaki konuşma engelli İsmail Gültekin, polisin yaptığı çalışma sonucu bulundu.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi, Sarıhular Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında oturan Mürüvvet Gültekin, çocukları 6 yaşındaki İsmail ve 4 yaşındaki Samet Gültekin'i yanına alarak, geçen cumartesi günü komşularıyla Sevgi Evleri civarındaki bahçeye portakal toplamaya gitti. Konuşma engelli İsmail Gültekin, aniden ortadan kayboldu. 4 yaşındaki kardeşi Samet, ağabeyini şişman birinin götürdüğünü söyledi.

Mürüvvet-Veysi Gültekin çifti, mahalle sakinleriyle birlikte çocuklarını aramasına rağmen bir türlü izine rastlayamadı. Gültekin çifti, polise de kayıp başvurusunda bulundu.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kayıp çocuğun bulunması için mahallede geniş çaplı bir çalışma başlattı. Yaklaşık 50 kişilik ekibin yaptığı çalışma kapsamında mahalleye sefer yapan Barkal dolmuş şoförleri ile tek tek görüşüldü. Şoförlerden biri, konuşma engelli bir çocuk ile bir kadının kendi dolmuşuna bindiğini ve çarşıda indiğini, kadının Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'ndeki çocuklarını görmeye geldiğini söylediğini anlattı.

Polis ekiplerinin konuyu bildirdiği Sevgi Evleri yetkileri de cumartesi günü bir kadının çocuklarını görmek için kuruma geldiğini ancak görüş günü olmadığı için geri döndüğünü söyledi.

Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, bir kadının kayıp olduğu bildirilen çocukla dolmuşa binip gittiğini tespit etti. Yapılan araştırmada, kadının psikolojik sorunları bulunan 34 yaşında S.D. olduğu ve 2 çocuğuna devletin el koyarak Sevgi Evleri'ne yerleştirdiği belirlendi.

S.D.'nin Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Büyükburhaniye Köyü'nde oturduğunu tespit eden polis, Ceyhan Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. Alarma geçen Ceyhan polisi, köy muhtarından S.D.'nin yanındaki bir çocukla Ceyhan'a gittiğini öğrendi. Yaklaşık 50 kişilik polis ekibi, ilçede kadının bulunması için araştırma yaptı. Ceyhan ve Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri çocukla birlikte gezen kadını ilçe merkezinde bularak gözaltına aldı. Konuşma engelli İsmail Gültekin, ekipler tarafından Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne getirildi.

Burada anne Mürüvvet ve baba Veysi Gültekin, çocuklarına 3 gün aradan sonra kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Anne, çocuğuna sarılıp, onu sık sık öperek, "Böyle bir mutluluk olamaz çok mutluyum" dedi.

Baba Veysi Gültekin ise oğluna sarılarak, "Oğlum sen neredeydin? Bizi çok korkuttun. Ama neyse bulundun şimdi çok mutluyuz. Oğlumuzu bulmak için bize yardımcı olan ve bulan herkes çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Küçük İsmail daha sonra anne ve babasına teslim edildi.

Haber Flash

Paylaşımı okudum ama cevap yazamadım anne yüreğimle o an ama şimdi çok mutlu oldum şükürler olsun Allah bir daha aynı acıyı yaşatmasın inşallah Güzel haber için ayrıca bu duyarlı paylaşım için teşekkürler......

allah kimseye evlat acısı göstermesin neyseki bulunmuş mutlular allah ayırmasın birdaha amin teşekkür canım paylaştıgın içim

Üst Alt