Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oğlumun rapor oranının %20 olmasına itiraz etsem sonuç alabilir miyim?

ulusoy

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba,
Benim 03/12/2003 doğumlu bir oğlum var ve çocuğumda Selebral Palsi tanısıyla rapor almıştık. Şu an fiziksel olarak yapılan tedaviye cevap vererek çocuğumun fiziksel olarak özürü en son aldığımız rapora göre%9 olarak tanımlandı .fakat çocuğumda dil gelişiminde yani zihinsel gerilik mevcut .bu aralık ayına tekrar Ram dan raporumuzu yeniletmek için gittiğimizde bize yeni bir kanun çıktığını %20 lik azami özür raporumuzun olması gerektiğini yoksa hiçbir eğitim alamayacğımızı söylediler.Ramda yapılan yarım yamalak psikolojik testi ise çocuğum geçememiştir yani yetersiz olduğunu onlarda fark etmişlerdir..buna rağmen eğitim almamız engellenmiştir.H astanedeki raporda da fiziksel inceleme yapıldığı fikrindeyim çünkü fizik doktorunun oranı rapora işlenmiş.Benim çocuğum zihinsel olarak yetersiz bir çocuk olduğu halde niçin eğitim alamıyoruz,bu engelleri aşmamızın bir yolu varmıdır.
Şu an hala konuşamayan oğlum için rapora itiraz etsem bir netice alabilirmiyim?Bana tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı?
teşekkürler.

Çoxuğunuz için başka bir hastaneden özür durumunu belirten ve özel eğitime ihtiyacı olduğunu belirten yeni bir rapor alıp itirazınızı yapabilirsiniz, ama RAMdan yenideen gün almak gerekiyor bu da sizin için en az 3ile 6 ay arasında bir süre demek.. Tam olarak süreçten emin değilim yanlış yönlendirmek istemiyorum ama bildiğim kadarıyla yapılabilecekler bunlar.

sayın ulusoy itiraz edebilirsiniz sizin çocuğunuz özellikle zeki testi nöroşirurji ve psikiyatri olarak değerlendirilmeli özellikle zeka testi oda psikiyatri veya noroloji yönlendirir.

dünkü yazdığım mailde oğlumun daha önceden alınan raporunun 2 yıllık olduğunu ve raporumuzun süresinin bitmesine daha 1 yıl kaldığını yazmayı unutmuşum.ve tekrar rapor almak içinde raporun geçerlilik süresinin bitmesi gerekmiyormu?Lütfen bunuda göz önünde bulundurarak cevaplaya bilirmisiniz?

Varolan raporun geçerlilik süresii beklemyebilirsiniz bence. Ama illa da yeni rapor almak için uygun zaman diyorsanız, almanızda teorik olarak bir sorun olacağını sanmıyorum. Yeni rapor sürekli ibareli ya da bi şekilde sizin lehinize olursa, RAM'e yeni raporu sunarsınız ve yürürlüğe koymasını istersiniz...

Merhaba arkadaşlar,
rapora itirazla ilgili bir soru sormuştum.Ben sizlerinde bilgisi olması açısından araştırdım ve itirazımı yaptım.İlk aşama olarak sağlık müdürlüğüne gidilmekte ve burada itiraz için dilekçe variliyor sonra sağlık müdürlüğü en yakın hakem hastaneye sevki uygundur diye o bölgedeki hastaneye sevk ile göndeiliyor.Ve bu hastane bir üniversite ise işte o zaman boşa geçireceğiniz süreyi baştan göze almak zorundasınız.Şuan hakem hastane olan üniversiteye başvurdum ve bana sadece randevu vermek için ne yazıkki ocak ayının sonunu verdilerki artık ne zamana ranevu verecekler orası Allah Kerim.Zaten duygusal konuda hassaslaşan bizler böyle prosüdürlerle uğraşırken dahada bir kırılgan hale gliyoruz.Şunu anlayamoyorum bu işlerin yapılması için daha kısa bir yol çizilemezmi?Devlet bu işleri yapması için görevlendirdiği(ram daki memurlar)güvenemiyormu?Bugün çok yoruldum fakat bişeyde elede edemenin verdiği burukluk var içimde ve geçen hergünün üzüntüsünü yaşıyorum içimde..Sizlerinde beni anlayacağını umuyorum çünkü hepimiz yaşıyoruz bu kırgınlıkları galiba..Daha diyecek o kadar çok şey var ama çözüm mü?değil....Allah hepinize yardımcı olsun..

Üst Alt