Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oğlumun fotoğrafını kullanmak istiyorlar..?

adriaan

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
dun ben cok ilginc bir telefon aldim....
bundan iki yil once benim arif hakkinda her konuda yardimcim olan bir bayandan....
bu bayan 0-5 yas arasi angelli cocuklarin haklarini koruyan ailelere yon gosteren cocuklarin her imkanini saglayan kurumun yuksek duzey calisani...
arif'in de bebekliginde 3 yasina kadar okuluyla yardimci aletleriyle herseyiyle o ilgilendi. daha sonra ben baska bir bolgeye tasindigim icin bana baska bir yardimci verildi ve iki yildir kontagimiz yoktu..
dun beni aradi ve engelli derneginin afisleri brosurleri her seyinde arif'in resmini kullanmak istediklerini soyledi..
gerekcesi ise, arif'in yuzunun cok fotojenik olmasi, gozlerinin isik sacmasi ve arkasinda ailesinin onun icin cok seyler basarmasi oldugunu soyledi..
daha once de bir kitap basilmisti bu dernege ait, on senede en iyi on aile adi altinda tum ailemin resmi ve roportajlarimiz yayinlanmisti. ben sahsim adina cok buyuk gurur duymustum. cunku bu kitap hastanelerde, engelli derneklerinde, rehabilitasyon merkezlerinde mevcud ve herkes siz kitaptaki ailesiniz arif'i biz de yakindan taniyoruz falan diyorlar; beni tebrik ediyorlardi arif icin verdigim mucadeleden dolayı.

ama bu daha farkli olacak zannedersem. bir logo gibi sanki..
aslinda o an icin "olabilir" falan dedim, ama esim aksam geldiginde acikcasi buna biraz karsi cikti ....
ben de tam karar vermedigimi soyledim.
simdi sizlere de danismak istiyorum ne dersiniz, boyle bir seyi yapmalimiyim?

Eğer Dernek bildiğiniz, güvenilir ve saygınsa, bence Arif'in resmini kullandırtmanızda bi sakınca yok. Ben olsam izin verirdim :)

aslinda cok guvendigim bir dernek ve kendimde bana ihtiyac duyduklarinda gonullu olarak pedegogluk yaptigim bir dernek....
ve zamaninda haklarimi hic bilmedigimde bana her turlu yardimi saglayan bir dernek.....bilmiyorum ama karasizim nedense....... :( :(

dernege bu denlı guvenıyorsanız bence de brosure onay vermelısınız.hem arıfın gozlerındekı ısıgı gormek cogu kısının de ısıgı olacaktır.tabıkı bır de arıfın fıkrını sorun.resmı kullanılacak kısı o:)

Sayın adriaan derneğin çok ciddi olması önemli değil. Önemli olan çocuğunuzun bu duruma vereceği tepkidir.Daha henüz şu anda kendine ne olduğunu anlanmaya çalışıyordur. Afişte olsa bu ona bir ün mutlaka kazandırcak ve buda onun kafasını karıştırcaktır diye düşünüyorum. Bu konuyu uzman bir piskologla görüşmeniz ve önereceği yolu taklp etmenizi tavsiye ederim.

Bence Arif'in o ışık saçan gözleri, mücadeleniz...bunlar harika şeyler ve ben olsaydım diğer insanlara örnek (umut) olması açısından izin verirdim..
Son karar sizin tabii hangisi ağır basıyorsa içinizde onu yapın
Sevgiler...

Afişin içeriği hakkında bilgi sahibi iseniz neden olmasın :)
Fakat aklıma bedensel engelliler derneğinin kullandığı çocuk resimleri geldi. Acaba ailelerden izin alınarak mı kullanılmış bu fotoğraflar?
Tabi Arif'in fikrini de almak lazım :)

selam

Kişi ve dernek tanıdığınız kişi ise olabilir.Banada gata da hastanede yatarken burger hastalıgımdan dolayı ayaklarımın yaralarının resimlerini çekmek istediler.Tıp öğrencilerine ve sigaranın yarattığı şekli ğöstermek için kullanacaklarını belirttiler.Olabilir

Üst Alt