Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

OFFFfff

nuran

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
hemen hemen iiki yıldır aynı iş yerinde çalışıyoruz....
yaşça babam yaşta birisi...
bişey söyledi direk yüzüme bakmadan ..
dikkat etmedim bıyıkları çok uzun olduğu için dudağınıda okuyamadım...
"anlamadım" dedim... :(
tekrar söyledi,yine anlamadım.... :( mimiklerimle anlamadığımı belirttim....
eh bi zahmet tekrar söyledi ben napim elimde değil yine anlayamadım ne dediğini... :(
elinin birini havaya kaldırıp öyle bir "OFFFfff "dediki... :!: .
bişicik diyemedim...bişiler boğazıma takıldı sadece hala yutabilmiş dilim...
yaa arkadaşlar birisi size eza verirse canınızı acıtırsa "offf "dersiniz değil mi ben naptım bu adama ki bana "OFFfff "dedi...söyleyin ALLAH aşkına ben naptım bu adama???...

Sakın ol arkadaş, bagırarak konusmasını ıste! olmuyorsa yazdır bir yere... zor durum ana en son başvurulacak çare kağıda yazdır.
offlara devam ederse ders ver...aklı başına gelir..

Oruç başına vurmuş o adamın :)
Nuran, bence çok da kafana takma. Zira eminim aynı tepkiyi başkalarına da veriyordur.
Toplumda en çok alt tabakalar ezilir. Ama fırsat eline geçtiğinde de en çok alt tabaka ezer. Köyünde jandarmadan dayak yiyen köylü çocuğun, askere gidip jandarma olduğunda, başka bir köylüyü evire çevire dövmesi misali. Aklınca, ezdikçe ezildiğini unutma çabası -belki de umudu-.
Seninki de o misal.
Hoşgör :)
Ben aynı olayla karşılaşsam, "tatmin oldun mu?" der ve söylediği şeyi yinelemesini yoksa işimin gücümün olduğunu vurgular, başka işle ilgilenirdim :)

Bizlerin genel özelliklerinden biride fazlasıyla sabırlı olmamız sanırım... sabır sabır ya sabır :)

ben naptım bu adama ki bana "OFFfff "dedi...söyleyin ALLAH aşkına ben naptım bu adama???...
demişsin Nurancım. Tabi ki senin hiçbir hatan yok, tamamen haklısın, daha anlayışlı yaklaşılması gerekiyor.

Bir de şu açıdan bakmayı dene istersen, allah bilir o adamın ne sorunu var, belki o anki tavrının seninle hiçbir ilgisi yok, kafası başka bir sorunuyla meşgul, karşısına ilk çıkan insana -yani sana- patladı.

İş yaşamında aynı anda o kadar çok sorunla karşı karşıya kalıyoruz ki, her an birine patlamaya hazır hale geliyoruz. Herkes için geçerli, senin engelinle ilgili değil inan bana :)

Artık günümüzde insanlar o kadar tahammülsüzki en ufak şeyde patlayıveriyorlar. Bu herkes için aynı. Sanırım bu tür olaylar hepimizin başına gelebilir. Burda bizim yapacağımız bu tür şeylerin yaşanmasını en aza indirmek için hoşgörü ve dikkatli olmamız gerekiyor sanırım. Kısacası arkadaşım üstünde durup kerdini üzmene değmez bence. Adamda biraz kaba ve görgüsüzmüş açıkçası. :)

Klasik olsun ama yerini bulsun :wink:
" Eğitim şart abi " :)

O nedenledir ki arkadaşlar,bu siteyi tanıdıklarınıza tavsiye ederseniz burada gerekli eğitimi alacaklarına inanıyorum. :wink:

teşekkür ederim...anlayışlı olmaya çalışıyorum...
onlar hiç olmasada...
zaten o günden beri şöyle bişi yaptım....adam ne dese efendim?ney?bida söylermisiniz? :twisted: ayy yine anlamadım... :twisted:
garibim uğraşsın işte....bi kaç kez "ama kaç kere söyledim" :cry: falan dedide...
ben"ama ben anlamadımki" :twisted: deyip geçtim....
bana daha ilk OFFff değişinde tepkimi verirdim ama o an boğazıma takılan şeyle uğraşıyodum... :cry:
kusura bakmayın ama bence bazılarını eğitim bile yola getiremiyor....
ve işin en korkunç yanı;bu adam işitme engelliler eğitimcisi.....

Nuran şu söylediğin şey okadar doğruki. Bazılarını eğitim bile yola getirmiyor demişsin.Çok haklısın. Ben hep şöyle derim cahil insanın okumuşu her zaman için daha tehlikelidir. :!:

seliha gökçe' Alıntı:
Nuran şu söylediğin şey okadar doğruki. Bazılarını eğitim bile yola getirmiyor demişsin.Çok haklısın. Ben hep şöyle derim cahil insanın okumuşu her zaman için daha tehlikelidir. :!:
VALLAHİ İNSANLARIM OKADAR ANLAYIŞSIZKİ BUNLARI EĞİTSEK BİLENE SELİHA DİZGİNE GELMEZLER AMA ALLAH ANLAYIŞ SIZLARDAN BİZİ KORUSUN :!:

benımde boğazıma birşey takıldı inan anlatamam nuran
ama hayat bu bugün karşına böyle biri çıkar yarın tam tersi alışmak ve hoş görmek lazım değilmi ne dersin :?:

tabiki güneş yıldızı......sabırlıyız...hoşgörülüyüz...çünkü biz engelliyiz....
ne sinir bir cümle oldu!!!
ya yanlış anlamayın...ben sabırla karşılıyorum böyle şeyleri....
sadece o adamın işitme engeliler eğitimcisi olmasına rağmen yaptığı hareket....bana dokundu....işte ne bilim ben anlatamıyorum siz anlayın....
tabiki engellilere karşı anlayışlı insanlar yok değil....çok şükür var....onlarda olmasa.... :!: ALLAH cümlemize sabır versin!!!!

Hiç olmazsa değer verdiğin biri yapmamış bu hatayı bunada şükür. Kendini eğitmen sanan bir şapşal yapmış. Kendini toplamışsındır inşallah. Takma kafana dostum. Sevgiler...

nuran' Alıntı:
..
sadece o adamın işitme engeliler eğitimcisi olmasına rağmen yaptığı hareket....bana dokundu...!!!

sinirlenmekde cok haklisin nuracigim bir egitimcinin böyle davranmamasi lazim, benimde gurubumda var bir tane onu dinlerken kulaklarimi dört aciyorum ve disardan gelebilcek yan sesleri kapatiyorum anliyabilmek icin,
bu davranisi yakistiramadim bir egitimciye.
onun adina ben özur dilerim senden.

canım ya!özür dilemene gerek yok asıl ben sana teşekkür ederim grubundaki işitme engelliye göstermeye çalıştığın anlayış için! :p
keşke....herkes...

Bence insan isini severek yaparsa daha bir baska guzel olur diye dusunuyorum,Isimden aldim haz i hic bir seyden almiyorum.
keske herkes isinden zevk alip severek yapsa bu sorunlarda cikmaz ortaya,bazen öyle gunler oluyorki konusmaya bile gerek duymuyorsunuz,gözlerinden anliyorsunuz.

Merhaba Nuran aslında sana nuran demek çok garip
Sanırım biraz geç oldu ama ben bu siteye senin tavsiyen üzerine katıldım iyiki gelişim neden bunları bana anlatmadığını merak ediyorum uzaklık ne kladar sorun olabilirki gönüller bir olduktan sonra
şaşırma sakın sırf senin için geldim. :lol:
Herzamanki sözlerimden birini söyleyeyim 'okumakla cahalet ölür ama eşşeklik baki kalır' görüşürüz :D

waw kimleri görüyorum!...
hangi rüzgar attı?...
sana anlatmak da var tabiki onunda zamanı var.....
çok sevindim ya iyikide geldin....
görüceksin bak burayı en az benim kadar sende seveceksin!....
nede olsa adın kahve kafeinin bağımlılık yapıyor....

sanırım bende öyle yapıyom...ama bu adam haggeten biraz ileri gitmişti....
yok umrumda diil artık....bugünde anahtarları kaybettim diye kızıyodu...
"sana noluyo sorumluluk benim kaybettiysem sorumlusu benim "dedim bişicik diyemedi...adamın kişiliğinde var...takmıyorum daha...."ya beni olduğum gibi kabul etsinler ya da ben kabul ettirmesini bilirim..".(ne laf oldu be! 8) kurtlar vadisindekilere benzedi)

Bir İşitme Engelliler Eğitmeninin böyle davranması göz yumulur bir durum değildir.Onu ilgili yerlere görvini hakkıyla yapamadığı gerekçesiyle şikayet et bence.Bak nasılda etekleri tutuşacak.

arkadş tabiki başına gelen üzücü bir olay geçmiş olsun senin yerinde olsam hiç muhattap olmam mümkünse yerimi degişirim, birazcıkta sabır ok

gel de bu duruma şaşma bana o şekilde offff! diyen adam şu anda gözlerindeki rahatsızlık yüzünden araştırma hastanesinde yatıyor.....
yanlış anlamayın....
geçicidir inşallah......
inanın üzüldüm....
"ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE....."

üzülme sen arkadasım, o adama de ki: önce biyiklarini kes sonra konus ya da ses tononu yükselt!

Okuduklarıma inanamıyorum esefle kınıyorum yani.Pes ki ne pes.Eğitim şart diyorduk ama anlaşılan eğitimde yontmuyor bazılarını.Nurancım boğazına düğümlenen olaydan sonra o adama yaptığın karşı tavırı destekliyorum.Ben olsam senin yaptığını yapardım.Allah bizi böyle anlayışsız insanlardan korusun.Ben daha ne diyim

ben kendim için değil adam için üzülüyorum.......
valla......

Üst Alt