Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

O iğrenç ötesi anım... [O An]

yasin

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
Ben daha 6-7 yaşındaydım salça zamanıydı ve hayatımda ilk kez biber çektirmeye gidecektik. Tabi ben akşamdan planı yapmıştım sabah olunca karnım agrıyor deyip okula gitmeyecektim. Bu hayatımın en berbat planıydı. Neyse sabah oldu ve planım gerçekleşti yani okula gitmedim. Anneme karnım ağrıyor dedim.
Neyse ve salça çektirmeye gittik. Sonra annem parayı evde unutmuş bana "gel eve birlikte gidelim" dedi.
Ama ben tabi gitmedim. Annem gitti ve ben orada yalnız kaldım
Makinanın bıçaklarını inceliyordum tabi makinanın şarteli içerideymiş mekan sahibi kadın beni görmedi ve makinayı çalıştırdı.
Ve işte o an hayatım değişti.
Olaylar bununla da kalmadı. Kolum makinanın içerisinde annem bu sırada içeri girmez mi?
Ama inanın gözümden bir damla yaş düşmedi çünkü canım acımıyordu belki bu şaşırtıcı gelebilir ama inanın canım hiç acımadı. Ben kolum makinada annemi teselli etmeye çalışıyordum.
Neyse makinayı söküp benimle birlikte hastaneye götürdüler.
Tabi anacımda arkamda neyse ameliyathaneye girecem bana uyuşturucu yapacaklar bulunduğum odaya yardım için gelen hemşire bayıldı. Orası tam komediydi.
Kazadan sonra hemen hemen 1 yıl mahkeme sürdü.
Ama ben şikayetçi olmadım çünkü o suçsuzdu...
İşte böyle oldu aradan 12 yıl geçti.
Kısacası herkes kendi çektiği acıyı bilir. :roll:

Geçmiş olsun.acil şafalar ve sabır dileklerimle...HERŞEYE RAĞMEN HAYAT DEVAM EDİYOR...

Sende ne yaramaz bir çocukmuşsun be Yasin. Kimbilir o anda anneciğin ne kadar korkmuştur.
Benimde iki tane evladım var. O görüntüyü düşünemiyorum bile. Hep dua ediyorum Allah'ıma. Onlara acı keder hastalık verme. Onlara gelen dertler bana dönsün diye.

Neyse bunada şükür.

Şimdi kolun yokmu o zaman.
İşte herkesin bir kaderi var. Seninde kaderin böyleymiş.

Bir anlık dikkatsizlik. Bir de çocuk olunca...

Yasin olayı yaşayan birisi olarak, ne kadar rahat anlatmışsın... :|
Ben okurken fena oldum yaa...Allah beterinden korusun diyorum...
Naapalım,olacakla öleceğin önüne geçilemiyor ki... :|

Sana inanmıyorum Yasin :shock: . Ne hikaye ama... :shock: :roll:

Olayı benimseyişini ayakta alkışlıyorum. Bunalım yapmaman çok güzel. Bu, hayatı da kolaylaştırıyor.

Geçmiş olmuş arkadaşım.

T.ederim paylaştığın için. :)

Çok Geçmiş Olsun ! Arkadaş
Bizimle paylaştın için de Sağol !

çok geçmiş olsun arkadaşım,kader dedikleri bu olsa gerek :?

Çook çokk geçmiş olsun. Gerçekten hikayeni çok rahat anlatmışsın. Sanki başka birinden bahseder gibi.. Kabullenmiş olman çok güzel :wink:

Allah başka kaza ve belalardan korusun. Her işte bir hayır vardır. Bazen şer gibi görünenler bile bizim için hayırlı olabilir

Senin yerinde olsaydım şalteri indiren o kadın hakkında aynı şeyi düşünür müydüm :? , bilmiyorum. Ama haklısın nereden bilebilirdi ki senin orada olduğunu...

Geçmiş olsun arkadaşım.

SENİ YARAMAZ SENİ NE İŞİN VAR SALÇA MAKİNASININ YANINDA YA... SEN OKULU ASARMISIN.. ŞAKA TABİKİ ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ŞİFA VERSİN DİYORUM.

Geçmiş olsun yasin.
Büyüklerin dikkatsizliğine kurban gitmişsin.

Etrafınızda çocuk varsa aldığınız bütün güvenlik önlemlerini en az on katına çıkarmanız gerekiyor.

bununla kalsın ve bundan sonra her günün sana tatlı sürprizler hazırlamış olsun...

evt herkes kendi basına geleni bilioo... Allah kimseye acı dert yaşatmasınn....

urania' Alıntı:
bununla kalsın ve bundan sonra her günün sana tatlı sürprizler hazırlamış olsun...

Aynı Dilkleri Sunuyorum bende Sana.... :wink:

Gecmiş Olsunn... :roll:

Geçmiş olsun Yasin kardeş.sıkılma boşver.kimin başında sıkıntı yokki.Önemli olan hayatı dolu dolu yaşamak,

cok buyuk gec mis olsun,oncelikle,bunlar cabuk unutulucak seyler..buyuk gecmis olsun..saglicakla..

çook geçmiş olsun arkadaşım sana inanamıyorum.kabul ettiğin anlaşılıyor yazından çünkü çooooook rahat yazmışsın keşke herkes senin gibi olsa.o olayı yaşadığında ağlamaman beni çok etkiledi kimse bu kadar rahat olamaz bence.

Sen müthişsin

Allah bir daha yasatmasın
tekrar geçmiş olsunnnnnnnn

merhaba arkadaslar...yasin sanada cok geçmiş olsun o anında annene teselli vermeye çalışmanda ayrıca büyüklük bana göre :wink:

Bu olayda annenin ihmalkarlığı hat safhada. Anneler evlatlarının başına bir şey gelsin istemeseler dahi bunun olmaması için akıllı olmak zorundadırlar. İyi bir anne çocuğunun başına gelecek her türlü olumsuzluğu düğşünerek hareket etmelidir.
Çocukken çok ama çok yaramazdım. Durmak bilmezdim. Hatta bir keresinden 3. katın penceresinden ellerimle aşağıya asılmıştım. (sanırım geberesim gelmişti :) ) 5-6 yaşlarımda Annem mutfakta iş yaparken yada kısa süreli gittiği yerlerde yanında götüremediği için beni ve küçük kardeşimi 3-5 dakkalığına bağladığını hatırlıyorum. :D Bu işin adınıda kovboyculuk koymuştu. :D
Zavallı kadıncaz anca böyle emniyete alabiliyordu bizi.
Burdan bütün ebeveynlere sesleniyorum. Çocuk aklına güvenip te beni çocuğum akıllıdır deyip evde yada başka bir yerde tek başıuna bırakmayınız. Onların emniyetini sağlamak sizin göreviniz. Çocukların her tür can ve sağlık güvenliğinden ebeveynler sorumludur.

çocukluk bu işte ne olacağını bilmeden her şeye burnumuzu sokarız geçmiş olsun yine ucuz atlatmışsın Allah başka keder vermesin..

kADER kısmet herşey alnımıza yazılmış değişmez hiçbişi çok çok geçmiş olsun..

Şimdi bunu okuyunca kendim içinde sölediğim bişey geldi aklıma "ne şehittir ne gazi pohh yoluna gitti niyazi"

arkadaşlar yazılar için çok ama çok teşekkür ederim hepinize önemli olan bundan sonrası demi...
herkeze selamlar :wink:

Yasin,herşeyi soğukkanlılkla yaşamış ve anlatmışsında,başlığı neden o iğrenç ötesi an diye betimlemişsin ona hiç anlam veremedim.madalyonun diğer tarafınada bakmak gerek diye düşünüyorum.

Üst Alt