Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nöropatik ağrısı olanlar..?

E

emly7

arkadaşlar nöropatik ağrısı çok şiddetli olan va mı? acaba benim gibi çok şiddetli ağrı çeken var mı diyorum bazen! wallahi billahi ağrıdan bayılacakmış gibi oluyorum.n eurontine bile durdurmuyor. hadi o neyse neurogriseovit die b vitamini kombinasyonu iğine verdi doktor, o bile etki etmiyor...
bu nasıl bir ağrı böyle ya, ağlamaktan baraj gölü yaptıracağım yakında... :cry:

bende de zaman zaman çok şiddetli nöropatik ağrı oluyor.
5mg diazem alıyorum
ağrı geçiyor mu?
hayırrrr..!
en azından kafayı yemiyorum. tek etkisi bu.

bende 6 yıl oldu kazadan dolayı T11-12 omurilik zedelenmesi bendede aynı agrılardan hiç rahatım yok gitmedik doktor kullanmadık ilaç kalmadı hiçbiride fayda etmedi acılara alışmak zorundayız ilaçlarında bir faydasını görmedigim için ilaç kullanmayıda bıraktım doktorlar diyor bu tür hastalarda normal beyinden kaynaklanıyor diyorlar bir yandan dogru beynimizi birşeylerle meşgul oldugumuz zaman agrıyı unutuyoruz :roll:

ben de nöropatik ağrı çekenlerdenim. neurontin kullanıyorum günde 4 tane. gene de ağrı geçmiyor. fakat ağrı şiddetini azaltıyor. galiba bu ağrıyla yaşamayı öğrenmeliyiz. ağrı şiddetli olsaydı ne yapardım bilmiyorum. şimdi bile bu ağrı insanı canından bezdiriyor.

Neurontin ile ilgili uyarı!!!!

mrb benim de ağrılarım var ama nöropatik değil. Ben de 2-3 yıl öncesine kadar, doktorun isteği ile 1.5 sene neourontine kullanmıştım. Ağrılarıma hiç etkisi olmamıştı. Sonra tesadüfen o ilacın yüksek bir para cezasına çarptırıldığını öğrendim. Bazı hastalıklara iyi geldiğinin ispat edilmediği ve ağrı kesici olarak kullandırıldığı vs. gerekçesiyle. Ciddi yan etkileri var. Bende ciddi hafıza geriliği yapmıştı. Üstelik başladığımda da bıraktığımda da şiddetli baş dönmesi yapmıştı. Hiçbir faydasını görmedim. Bence kullananlar tekrar düşünsünler. Ben bırakmıştım. Sadece dikkatinizi çekmek istedim.

www.kfd.org.tr/?q=node/66 sayfasından:

"Pfizer, geçen yıl 2.7 milyarlık intihara neden olan Neurontin sattı ve halen bunun intihara neden olmadığını iddia ediyor.
Geçen sene federal savcı Neurontin’in multi milyarlık pazar payını Pfizer’în kanundışı yollardan elde ettiğini, bunun için doktorlara bel ağrısından psikiyatrik bozukluklara kadar birçok hastalıkta endikasyon dışı kullanımı için para verdiğini ileri sürdü ve her zaman olduğu gibi, Pfizer, 430 milyon dolar ceza ödeyerek mahkemeyle anlaşmaya vardı."

www.biyoetik.org.tr/haberler/ilac-gecen.htm#31 sayfasından

"Pfizer suçunu kabul etti, ancak Neurontin satışı artarak devam ediyor.
BMJ 2004;328:1217

Dünyanın en büyük ilaç üreticisi Pfizer, 13 Mayıs’ta, gabapentin’in (Neurontin) ruhsatsız kullanım alanlarının reklamını yaptığı için birçok sivil ve kriminal suçlamadan suçlu bulundu. Şirket 240 milyon dolar ceza ve eyalet sağlık hizmetleri programına 152 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Bu ceza ilaç endüstrisi için şimdiye kadar verilen en büyük ikinci ceza. Bu arada, kullanıldığı bazı alanlarda etkisiz olduğuna ilişkin kanıtlara rağmen gabapentin’in ruhsatsız satışı artarak sürüyor.

2002 yılında Pfizer tarafından satın alınmadan önce Warner-Lambert için “tıbbi bağlantı uzmanı” olarak çalışan mikrobiyolog David Franklin, Pfizer’a karşı bir dava açtı ve şirketi aldatıcı bilimsel kanıtlar kullanarak gabapentin’in ruhsatsız alanlardaki kullanımının reklamını yapmakla suçladı. Dr.Franklin’in davası, şirketin çalışma sonuçlarını gizlediğini, tıbbi toplantılara gabapentin’i aklayacak sorular soran kişiler gönderdiğini, hayalet yazarlar kullandığını, “düşünce liderleri”ne cömert ücretler ödediğini ve hekimlerin psikolojik profillerini kullandığını ortaya çıkardı. Dr.Franklin ilacın ruhsatsız alanlardaki kullanımına yönelik satışının, geçen sene tüm dünyadaki 2.7 milyar dolarlık satışının %90’ından fazlasını oluşturduğunu söyledi.

Gabapentin kullanımı, sadece parsiyel nöbetlerde ve post-herpetik nöraljide ek sağaltım yöntemi olarak onaylanmış durumda. Ancak şirket nöbetlerde monoterapi, huzursuz bacak sendromu, bipolar bozukluk, migren ve alkol kesilme nöbetleri dahil olmak üzere en azından 11 ayrı endikasyon için çalışanlarını eğitti. Dr. Franklin, birçok insanın ilacın iyi olduğunu söylediğini belirtiyor: “Ancak hastalar diğer ilaçları almayı bıraktıklarında bu ilaç tehlikeli.” Klinik psikiyatri uzmanı Dr Matthew Keats, Mayıs 2002’de gabapentin kullanırken özkıyım girişiminde bulunan 16 yaşındaki bir hastayı anımsatarak bu fikre katıldığını söylüyor: “Öykünün şok edici boyutu, şirketin daha 1998’de Neurontin’in bipolar bozuklukta etkin olmadığını ortaya çıkarakn bir çalışmayı desteklemiş olması. Ancak sonuçları iki yıl yayımlamadılar. Ilacın hala bipolar bozukluk için reçete edildiğini görüyoruz.”

Davanın sonucunda varılan uzlaşmaya göre Dr.Franklin 24.6 milyon dolar alacak. Bu uzlaşma Pfizer için ağır bir yenilgi sayılmaz. Çünkü gabapentin’in dünya çapındaki satışı 2000 yılında 1.3 milyar dolar iken 2003 yılında 2.7 milyar dolara çıkmış durumda. Dr.Franklin’e göre şirketin tanıtım çalışmaları son derece etkin: “Şu anda gabapentin alan insanların çok büyük kısmı ilacı yanlış nedenlerle kullanıyorlar”."

slm arkadşlar nöropatik ağrı bende de çok var çare sorarsak doktarlara önce alış diyorlar tıp dünyamızda şuanda bu soruna aciz kalıyor.ağrımızda ısrarcı olursak neurontin veriyorlar zaten nöropatik ağrı dedinmi herkes o ilacı soruyor,biliyor. ben başka bi ilaç denedim kışın arkdaşlar dedi doktoruma sordum.olur dedi yazdı ama alamadım sonra arkadaşlarım ve doktorum gönderdi kullandım ama kısa oldu devamlı kimseden isteyemem.önce 75mg başlıyorsun 1 hafta sonra da 150 mg çıkıyorsun sabah akşam 2*1şeklinde devamlı kullanan arkadşlarım ın bazısı bu ilacı kullanıyor artık ben niye kullanamıyorum? çünkü ilacı almam için üniversite hastanesinden rapor lazımmmış bu raporu ftr,beyin cerrahi servisleri verebiliyormuş.normal devlet hastaneleri yada özel hastaneler verme izni çıkarmı diye bekliycem şimdilik adı tam doğru olmamakla beraber liryca biliyorum.

LYRICA ilacın adı bu sevgili asabi, 15 yaşımda av tüfeğiyle bel hizasından vuruldum sağ ayağımda bayağı bi hasar oldu. Ameliyatıma kadar bi ağrı sancı yoktu. Ameliyattan sonra sağ bacağım özellikle ayak ile diz arası ksımda elektrik çarpması gibi korkunç sancılarla boğuştum. O zaman Dr. sebebini sorduk sinirler uyanıyo bu bi zaman devam eder dediler. Yıllarca bu ağrıyla yaşadım katlandım bazen kendimden nefret ettim. Sosyal yaşantımı etkiledi karşımdaki insanlarla konuşurken birden başlayan sancı beni onların yüzüne baktırmıyo kelimeleri ağzıma tıkıyordu. İnsanlar karşısında eğile büküle karnımı göbeğimi tutarak konuşmaktan gına gelmişti. Bu uzun yıllar böyle sürdü. Bende zamanla alışmaya onla beraber yaşamayı öğrenmiştim. Ama yıllar ilerledikçe bu sancı dahada şiddetlendi katlanacak halim kalmadı. İstanbul CTF ne gittim Prof.Murat Hancı Beye durumu anlattım bana bu LYRICA 150 mg adlı ilacı verdi günde 600 mg a kadar alınabiliyo. Ben bazen 150 bazen 450 mg ile devam ediyorum. Tamamen kesilmedi ama en azından hayatımı normal yaşamama sebep oldu. Şimdi kendime ve acıyla geçen onca yılıma üzülüyorum. İnsanların karşısında kasılan göbeğini ovalamak zorunda kalan bi insan değilim artık.

yanma hissini azaltıyor,hayata yüzünüz daha az asabi bakıyorsunuz.(':lol:')
ama ben bak asabiyim.... :mrgreen:

11 yıldır sürekli yanma, ara ara şiddetli acı ve ağrılar çekiyorum. GATA'da yatarken hüngür hüngür ağlayan insanlar vardı, özel su terapisi görüyorlardı bununla ilgili.

Şu ağrı, sancı ve acılar keşke derecelendirilip ölçülebilen birşey olsa da, ben millet gibi dert mi etmeliyim yoksa sızlanmalı mıyım öğrenebilsem. Sakatlığın bir getirisidir diye sineye çekip hayatıma devam ediyorum o açıdan söylüyorum, yanlış anlaşılmasın sakın.

Diyazem yiye yiye, keş oldun yakında nirvanaya ereceksin pirim, dikkatli ol :p

dantelim bu "ağrı eşiği" denilen ağrı ve sancılara tahammül etme sınırı ölçülebiliyor. ve bu eşik kadınlarda erkeklere oranla daha yüksekmiş.
normaldir... yoksa biz erkeklere katlanamazlardı :wink:
diazem'in prospektüsünde kafa yapmasının yanında omurilik kökenli adele spazmlarına da iyi geldiği yazar. spastite bazen çok azıyor lio mio tesir etmiyor ama bi 5mg dia işi çözüyor. serseme dönüyorsun o ayrı.
diazem'i 25 yıldır ve yeşil reçete olduğu için her yıl yenilenen heyet raporuyla alıyorum. alışkanlık yapar diyorlar ama yıllardır aynı oranda kullanırım bende yapmadı. çok sıkışırsam bi tane alıyorum ki bu haftada 2-3 ü geçmez. valla bazen öyle ağrı ve sancı oluyor ki eroin verseler anında kaşık kaşık götürürüm.
şu neurontin'i hiç denemedim 600mg sipariş verdim bakalım nolcek.
sonuçları burada yazarım.

(*) spastiteyi ana madde olan diazepam çözüyor. ben genelde nervium tablet kullanıyorum. onun da etken maddesi diazepamdır. tablet olduğu için -duruma göre- ikiye bölüp kullanabiliyorum. diazem kapsül. bölünmüyor tabii.

Senin o ölçülülebiliyor dediğin kadınların doğurganlığıyla kıstaslanan rivayete dayalı hacı. Ben kalp grafiği gibi vücudun çekitği acıyı seviye seviye detaylandıran birşey duymadım.

Demek istediğim şu; bende de ağrı acı ve yanmalar var 11 senedir, ve sakatlığımla gelilen bir durum diye ses çıkarmıyorum. Belki de burda diğer arkadaşların sıkıntısı da aynı seviyede, bunu kastediyorum.

Diyazem alışkanlık yapmadı diyosun da baksana yıllardır kullanıp durursun, daha napsın :p İnsanoğlunun bünyesine uzun süre kullandığı herşey yapıyor alışkabnlık. Bir dönem Talcid yututp dururdum ben gazım sancım var diye mesela

kızgın bi demir var(mış) çapı 3cm nervürlü yani tırtıklı. ve üzerinde cetvel gibi ölçüler yazılı. onu aaaağzından(!) yavaş yavaş milim milim sokuyorlar(mış) kaç santimde aaaaaağğğhh AQ ulaaan..! diye bağırırsan tohtur hahh diyor(muş) 15cm. senin ağrı eşiğin 15 koçum. kalk giyin. :) :) ben isveç bilim adamlarının yalancısıyım. inandırıcı bulmayıp bu bilimsel açıklamayı silerseniz darılmam söyliim. :wink:

diazem'de yıllardır dozajım değişmedi. alışkanlık yapmış olsaydı bi tane kesmezdi beni. aynı alkol gibi. ilk başladığında bi birayla sarhoş olursun sonra o kıvamı yakalayabilmek için 3-5-10 yükseltirsin. alışkanlık/bağımlılık budur.

“Ağrı eşiği gerçekten ölçülebilir mi?” ya da “kadınların ağrı eşiği erkeklerinkinden daha mı yüksektir ?” diye merak ederek “measurement of pain threshold” anahtar sözcüğü ile üyesi olduğum elektronik veritabanından binlerce makale buldum. Çalışmaları çok ayrıntılı okumadım ancak son yapılanlardan birkaçının özetlerine ve sonuç bölümlerine baktım. Ağrı eşiğini ölçmek için ısı, basınç ya da elektrik uygulanması gibi yöntemler var. Yani ölçülebiliyor. Ağrı eşiği; bireyin yaşına, cinsiyetine, sağlık durumuna, özellikle ağrıyı ileten sinirlerin ne kadar sağlıklı olduğuna, ruh haline, ağrının süresine vs. bir çok faktöre göre değişiklik gösteriyor ve sinirlerin zarar görmüş olması ağrı eşiğini düşürüyormuş.
İlginçtir, yaygın inanışın aksine yapılan çalışmaların hepsinde erkek deneklerin ağrı eşiği, kadınlarınkinden yüksek çıkmış. Ayrıca kadın ve erkeklerin ağrıdan şikayetçi oldukları bölgeler farklıymış. Örneğin, kalp krizi geçiren bir erkek göğsündeki ve sol kolundaki ağrıdan şikayetçi olurken, aynı durumda kadınların omuzları ve sırtları ağırıyormuş. Parasetemol cinsi ağrı kesiciler ise, erkeklerin ağrılarının geçmesinde, kadınlara nazaran daha etkili oluyormuş. Hadi gene doğa size iltimas geçmiş erkekler.

Peki nöropatik ağrı (neuropathic pain) için çözüm ne? Makalelerde, yukarıda sizlerin de adını zikrettiğiniz Neurontin, Lyrica gibi Anticonvülsan olarak adlandırılan etken maddelerin yanı sıra, seratonin içeren antidepresanlar (omurilik felçlilerde, kişinin gerçekten depresif sorunları olmaması durumunda işe yarıyormuş), narkotik olarak da bilinen opioidler, kenevir bitkisinin tıbbi kullanımı ya da masaj, meditasyon, akupunktur gibi doğal yöntemler öneriliyor.

Ağrısız günler dileği ile…

Acıya dayanıklılığı şöyle ölçebilirsiniz...
bir kova buzlu suya ellerinizi daldırın ve ne kadar içinde tutabiliyorsunuz ölçün. Süre ne kadar fazla olursa acıya dayanıklılığınız da o kadar fazladır. Hem bu önerdiğim yöntem baykenin anlattığından daha risksiz :lol:

bayke;
Ağrı/acı sinirler ve sinir sistemiyle ilgilidir. Engellilerin çoğunda merkezi sinir sistemi ile ilgili problem olduğuna göre ve bunun yanında vücudun her bölgesinde acı hissedilmediğine göre senin bu tezin işkembe-i kübra olarak kaldı pirim.

Alışkanlık konusu ise hayatımın büyük bölümü alışkanlıklar ve takıntılarla bezenmiş biri olarak sana şunu söyleyebilirim; sen diyazem vurulmadan 1-2 sene durabiliyor musun? bunu becerebiliyorsan tamam o halde alışkalık yapmamış sende diyebiliriz. Ama sürekli yediği her halt insanoğlunda alışkanlık yapar, illa eroinman gibi ellerin kolların titremesine gerek yok ki..

empatizan; çok teşekkürler, gerçekten ciddi anlamda bilgi edindim ben yazdıklarınızdan. İmkan bulup bir ölçtürmek lazım, nedir ne değildir bizim şu bünyenin olayı :)

yaramaz1981;
Oldu, yok artık.. :)

Ellerindeki sinirler zarar görmüş ya da C seviyesi oldukça yüksek bir OF'li ne yapacak? Bu dediğin gibi olmaz asla, ben canlı canlı kesseler anestezi ihtiyacı hissetmeyeceğim hissetmediğim bacaklarımda acı ve ağrı hissediyorum diyorum..

Baya bir nöropatik ağrı çektim.2400 mg neurontin ve bunun yanında contromal kullanmama rağmen ağrılarım baya şiddetli oluyordu. b12 vitamin eksikliğinden kaynaklabileceğini düşünen doktorum b12 takviyesi yaptırdı ve neurontini keserek lyrica isimli bir ilaca başlattı.Yaklaşık bir sene boyunca bu ilacı kullandım.Hem dozaj olarak günde 300 mg yetmeye başladı hem de ağrılarım baya bir azaldı.Şu sıralarda doktorum ağrılarımın azlığı nedeni ile ilacımı kesti ve basit ağrı kesicilerle idare ediyorum.Bazen vermidon vb. gibi ağrı kesicilere dahi gerek duymuyorum.Ayrıca geçenlerde gazetede okudum amerikada neurontin ve ismini hatırlamadığım başka birkaç ilacı kullanmaktan dolayı bir takım intihar vakalarının oluştuğunu ve bununla ilgili araştırmaların yapıldığını okudum.

ayaklarda acı

askadaslar aranızda yurtdısında tedavi olan varmı ben 14 aydanberi omurilik felclisiyim ama şu an ayakta duruyorum ama cok feci derecede agrım oluyor ayaklarda neurontin 600 kulllanıyorum ama faydası olmuyor önerisi olan arkadasım varmı herkese gecmiş olsun

selamlar ..... su an saat sabahın 6 sı benım uyumama sebebim karhredıcı nöropatik agrım 2 gundur cok şiddetli agrıyor deyırcım bu kadar uzunmu surer bu agrı nourontin kılanıyorum bende 95 ten beri sadece uyuşturuyor ama rahatlatıyodu bugun 4 tane ıctım ama hala delırım yokmu arkadaslar bır mucıze allahınız sevıyorsanız bılen vrsa yazsın ben kfayı yıcem saat 23 ten berı durmaksızın cekıyorum arada böyl şiddetlı oluyor aygımı kasmaktan menuskus amelıyatı oldum en son 2008 de yazmıssınız umarm bıseyler deyısmıstır şimdıden teşekurler.

merhaba. bende de t12 yaralanması var. 9 ay oldu. önceleri 75lik lyrika kullanıyordum ancak yetmiyordu. doktorum da zaten az dozda kullanıyorsun deyip 150+75'e çıkartmıştı. Zaman zaman o da yetmiyor tabi ama hastaneden taburcu olup eve geldiğimden beri ağrılarım azaldı hatta bazen hiç olmuyor. ilk sayfalarda birisi yazmış. bi işle meşgul olurken gerçekten de kafa oraya konsantre olduğu için mi artık bilmem ağrı pek olmuyor. bir de bahsetmek istediğim birşey daha var. hastanede yatarken doktoruma bazen ilaçları almıyorum ağrı çok kuvvetli olmuyor demiştim o da bana azıcık bile ağrım olsa ilaçlarımı almam gerektiğini söylemişti.Söylediğine göre bu ağrılar oldukça vücut bunu normal karşılayıp ileride devamlı olurmuş. Ne kadar doğrudur bilemiyorum. Belki de yanlış anladım söylediklerini. Bilen birileri var mı?

shifty, azcık ağrısa bile ağrı kesici almak gerekli mi, bilmiyorum. Benim bildiğim de, olabildiğince az ağrı kesici almanın daha iyi olduğu yönünde... Böylece ağrı kesicilerin daha uzun süre etkili olması mümkün olur derler...

selam 2 yıldır neorotin 600*4=2400 mg günlük kullanıyorum + 6 tane de10mg lioresel kullanıyorum bir gün rahAt ettiğiimi hatırlamıyorum son3 aydırda ayakalrım şiddetli kızarıyor gitmedigim bölüm kalmadı kal damar dahiliye cildiye hematoloji kan degerleri bozuk bir türlü ayak kızarmasına ve yanmları aşırı olmasına bir teşhis bulamadılar ayaklarım yandıksa bol soguk su ile bacaklarımı ykııyorum soguk odada chatimi yapıyorum sıcak yerde oturamıyorum benedim üşüyor amma velakin bacakarım yanıyor gavır gibi YANAYOOR allah sonumuzu hayır etsin şu neropatik agrıya care bulan olursa bilki cennetliktir hahahha gidecegim yerimide bagışlayacagım puhaaa

Sevgili arkadaslar. Asagi yukari hepimiz ayni dertten muzdaribiz. Ben de 10 sene once omurilik tumor ameliyati oldum ve ayni agrilari 10 yildir cekiyordum. Ozellikle yataga girince uzun bir sure devam ediyordu. Ben Turkiyede iken (Su anda Avustralyada Sidneydeyim.) doktora gittigimde o da bana norantin i tavsiye etmisti. bir muddet kullandim ama hic bir faydasini gormedim. 3 gun once burada doktora baska bir esele icin doktora gittigimde oylesine cektigim agrilardan bahsettim. O da bana Lyrica tavsiye etti. 3 gundur agrilarim bayagi azaldi. Ama ila nihaye boyle devam eder mi bilmiyorum. Ancak sizlere tavsiye ederim. ben 75 mg lik gunde 2 defa kullaniyorum.

Ha bir de acilari insan sevince buiraz rahatliyor. Yoksa kimi kime sikayet edeceksin.

Allah hepimize acil sifalar versin.

bende yaklaşık 4 yıldır günde 600mg*3 Neurontın alıyorum agrılarım bazen akşam biraz artıyor ama genelde çok agrı çekmiyorum ek birşey almıyorum ama bu mutlaka kişiden kişiye yada agrıların boyutuna göre değişiyordur neurontin bende hiperaktiflik yapıyor böyle bir yan etkisi varmıdır araştırdım bulamadım bazen içimden bu hapı ne kadar kaç yıl kullanabilirim diye geçirmiyor değilim

Bende 6 aylık 3 sefer tedavi gördüm, iyileşmeyince erenköy ruh ve sinir hastalıklarına gönderdiler, oradada ismini bile hatırlamak istemediğim ilaç ile tedaviye başladım, 1 ay kullandım uykudan başımı kaldıramaz oldum iş yerinde çalışamaz oldum, 1 ay sonra tekrar gittim kafama bir sürü kablo takıldı, 1 saat filan durdum ama hüngür hüngür ağlıyorum dayanamıyordum,
Şunu anladım ki bu işin tedavisi yok İnanın kendimi Allaha adadım ya canımı al yada şu ağrılarımı hafiflet dedim, namaz kılmaya başladım bir öğün derken bütün hepsini kılmaya başladım,
Sonra internetten eskiden ilaç yoktu bir takım şeyler bulmuştum,
Mesala banyo dan sonra ayakları soğuk su ile yıkamak,
Ağrılar için bir kaç dua

Şimdi eskisi kadar ağrı olmasada şiddetli olmuyor, bazı geceler şiddetlendiği zaman devlet hastanesi acil bölümüne kaldırıyor ailem orada bir ağrı kesici iğne yapılıyor 1 saat sonra geçiyor,

Şuna inandım İlk etapda DUA

Allah yardımcınız olsun..
Kalın sağlıcakla..

apocan14;

sevgili kardeşim tebrik edilecek bir yazı yazmıssın amma velakin delirtiyor bu agrılar banyodan sonra ayaklarımı soguk ile yıkama işlemini bende 1 senedir yapyıyorum faydası oluyor ama 30 dakika gecemeden sanki ayakaların altına odunları döşemişler gibi yakıyorlar ısını veriyor bu yanmalar kızarmalar şişmeler özellikte bu kör olasıca agrılar bıcak kemige dayandı misali oldu nerdeyse dün dotora gittim uzun zamandır neorontin kullanıyordum günde 4*800= 3200 mg kullanıyordum amma velakin hiç fayda etmez oldu dedim ilacımı degiştirdi lilca denen ilaca dödüm 2*150=300 g lik ek olarakta contrmal damlası verdi günde 3 öün olarak toplma 60 damla kullanacakmışım 20 gün sonra gel eger bir degişilik olmassa ya agrı tedai bölümüne gönderelim dedi yada bir igreden baksetti belden yapılıyormuş blok ignesimi tam hatırlamadım birde bu contaramal damlasını kullanan arkadaslar varsa bilgisi olan varsa paylassın allah rızası için agrı kesici diye yazıyor amma bilimyorum hepimize alah sifa versin valla 30 yaşındayım ama şu iki senedir çektiklerim den dolayı kedimi 65 yaşında işi bitmiş gibi hissediyorum hayatın kiymetini insanlar başa gelmeyince bilmiyoruz selam ve duaa ile

Arkadaşlar LYRICA yerine abdi ibrahim'in üretmiş olduğu allise adlı ilacı bir deneyin derim.

Bir süre allyse 150 mg 1*2 olarak kullandıktan sonra ilacımız biterken doktor 300 mg çıkalım isterseniz dedi onayladık 300 mg yazdıkdık lakin eczanede alyse bulamayınca lyrica aldık 300 mg olmasına rağmen kullanmdan 3-5 saat sonra ağrıları başlıyordu birkaç gün takip ettikten sonra eczaneden tekrar alyse 150mg aldık şimdi ağrıları neredeyse hiç olmuyor olduğundada çok hafif atlatıyor.

doktor lirica yazsada alysee alabiliyorsunuz eczaneden bir deneyin derim.

Bu arad neorontin dediğiniz ilacı da denedik(nepitin olarak aldık) onun en ufak bir faydasını dahi göremedik.

Saygılarımla.

Öncelikle Allah hepimize acil şifalar nasip etsin bende de 15 senedir diyabet ve ona baglı olarak 6 yıldırda diyabetik nöropati var bendede diger arkadaşlar gibi çok agrılar oluyordu gündüz daha az ama geceleri yatırmıyordu sanki çuvaldız batırıyorlarmış gibi o kadar şiddetliydi. bende neurontin 800*3 kullanıyordum bir miktar agrılarım azaldı ama bu ilaç bende sersemlik yapıyor. şu an ögünlerde yarım yarım içiyorum.

ben contramal kullanıyorum yeşil reçeteli bana çok iyi geliyor. gerçi dr.lar yazmak istemiyorlar ama olsun bazen buda yetmıyor igne yaptırıyorum.bırazda kafaya takmamak gerekiyor.hepinize aalahım acil şifa versin.

Herkese Merheba.
Nöropatik Ağrı yani sinir uçlarının koptuğu ve birbirleriyle iletişim kuramadığı için oluşan ağrıdır. (Ben dr değilim 1995 senesinden beri çekiyorum) kendimce bir sürü tedavi yöntemleri denememe rağmen bir türlü sonuca ulaşamadım. .. Ağrı bitmiyor dahada çok artıyor ve bütün hayatınızı kafes içine alıyor kimseyi görmek istemiyorsunuz. yataktan çıkmak bile istemiyorsunuz. Yatağın yanındaki duvarda tırnaklarımın izleri vardır. Acımı hahahaaa. Acı verin bana diyede bağıracağınız günler geliebilir. Bu ağrı tarifi benim sol bacağımda. senin nerede olduğunu bilmiyorum. benim sol bacağım beynime her m karesini çizdim. Beynimdeki sinyalin de ne zaman gideceğini tesbit ettim. Ama Çare yok. Ağrı kesici olarak tesir eden yok. Ben bu ağrı konusunda insanlara eğitim ve bilgi verebilirim. Arkadaşlar. Ben Trafik kazası geçirdim ve solbaçağım komple parçalandı Kopmuş gibi bişi yani sadece dikiş izi var ve bir de ufak bir et parçası tutuyormuş. Allah razı olsun beni ameliyet eden doktorlarımdan. Ortopedi olarak Pelvis kemiğini yeniden yapan Türkiyedeki tek doktordur ve benimde hayatımı kurtaran tek doktordur. Benim durumum çok fenaydı sol ayağım sol kalçadan itibaren parçalanmıştı.. Kemik kalmamıştı yani anlıyacağınız. Ortopedi dr. Şahin abi Allah ondan razı olsun. Ameliyatımı o yapmış ben 1 ay sonra uyandım. bu arada konu uzamasın kısaca kendimden ve durumumdan bahsetmek istedim. Tabi işin ortopedi kısmı kolaymış. 2 vida takıyosun yettii. Sonra bende bu ağrılar başladı 1996 senesinden beri ben bunları hep çektim. Hastanede bana dolantin yapıyolardı eve gidip bayılıyodum. 2 gün uyuyodum. Sonra nereye kadar dolandin acılar ve ağrılar dayanılmaz.. herkesden nefret edersin çocuğunu bile odadan atarsın bakmak istemezsin kimseyle konuşmak değil görmek istemezsin. Ölmek için dua edersin. Ben novagin damla alıp 3 şişe bardağa döküp üstünede 1 büyük rakı içtim. votka içtim aklınıza gelecek her türlü alkolü içtim. Çaresi yok kardeşim. Bu ağrının çaresi yok. Acıyı ve ağrının nasıl bişi olduğunu bana soruyolar. Anlat nasıl bişi diyolar. Bende Şöyle Anlatıyorum. Bizi Beni anlayan varsa Yazsın. Bak Kardeşim. Eline Penseyi al. Etini sıkk sıkkkkkkk sıkkkkkkkkk tutttt bırakma 30 a kadar say. bırakmaaaa sıkkk 30 oldumu?

Üst Alt