Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Noroloji rapora yürüyüş bozukluğu yazdı. Ne kadar oran verirler?

aslan.gibi

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Noroloji on rapora yürüyüş bozukluğu yazdı acaba % kaç verir

Yürüyüş bozukluğunun 3 derecesi var, hafif, orta ,ağır hepsinin puanı farklı.Tam yazılan maddeyi yazarsan yardımcı oluruz.Herhangi bir boston kullanmıyorsan hafif derecedir.

baston yok sadece yuruyus bozuklugu yazdı epikrizimde verdim oradada yokus cıkmada merdıven cıkmada gucluk dye yazıyor mıtokundrıyal myopati teşhisim hafıfe % kac oluyor fızık ted %20 vermıstı norolojı yazmadı oranı sonra yazıcakmıs

Evet normalde %19 verilir, nörolojininde vereceği oran odur toplamda 20 yi geçmez.Sonuç olarak ,ne engellisin nede engelsiz ...

Yürüyüş bozukluğundan işinize yarar oranda rapor alabilmeniz şu şartı taşıyor olmanız gerekiyor: "Hasta tek baston/tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği –ayak ortezi, KAFO) sürekli kullanmak zorundadır:% 42"

İkisi yazsada Vucud olarak alacağın oran Toplamda % 36 olur

% 20 + % 20 = % 36 Balthazar Formülü ile bu şekilde çıkar Malesef :((

saglik kurulu raporu

Mrb arkadaslar heyete girmiştim vergi indirimi Icin hastaneye sordum sonuç olumsuz dediler sonucunu bana gönderirlermi itiraz etsem sonuç alabilirmiyim lütfen yardım

Bir daha gittiginde manken gibi gitme yanina bir baston al 2. Derece yuruyus bozuklugu alirsan belki %40 alirsin.noroloji. fizik tedavi veya ortabedi bunlar ayri puanlama yapsada tek puan gecerli cunku bolge ayni, sizin bu yuruyus bozuklugu tumore bagli olsaydi onkoloji doktorunun verdigi oran ayaga verlen oranla toplanirdi, akabinde mesne icin urolijiyede giderdin, bu yuruyus bozuklugu neden kaynakli onu anlatirsan yardimci olabiliriz.

Tüm vücut mitokontriyal miyopati alt ve üst ektremitede güçsüzlük genetik yardımcı olursanız sevinirim faruk 34

Genetik kas hastasimisiniz anladigim kadariyla ellerde ve ayaklarda gucsuzluk var.yuruyus bozuklugu alt ta beki ustteki bozukluk icin oran vermiyorlarmi.yanlis anlasilma var oran az.sakatlik cetvelinde hastaliginizi belirten maddeye bakin orani nedir ona gore itiraz edin.rapor cikartirken emg istemedilermi alttan usten .

Üst Alt