Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nörojen mesane tedavi edilebilir bir hastalık mıdır?

arda_ben ıkınarak mesaneyi tam boşaltmak imkansız bence, bunu doktor gözetiminde ve ürodinami yaptırarak kontrol ettiniz mi? geceleri kaçak için prezervatif sonda kullanabilirsiniz, ayrıca mesaneyi boşalttıkdan sonra yine kaçak oluyorsa mesane tam boşalmıyor demektir..

Merhabalar hepimize geçmis olsun ben 42 yasnda üç çocuklu calısan bir bayanım yeni katıldım aranıza pek bayan yorumu yok sanırm ama bu bir hastalık ve birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşünerek yazmaya karar verdim bana iki ay önce nörojen mesane teşhisi kondu bana göre hersey normaldi bi rahatsızlığm yoktu ama doktorlar mesane büyümesi ve kasların calsmadığı ve bunun için tak sonda yapmam gerektiğini söylediler gitmediğm doktor hastane kalmadı ama malsf tak sonda raporunu elime tutusturp baska çaren yok ya böbrek hastası olup dialize bağlanırsn yada tak sonda yaparsın diye bir terchice bırakıldm evet biliyorum burda okuduklarıma göre belki benm için bencillik yapıyosun bak ne durumda olan insanlar var diyorsunuz haklısınız ama hic bir rahatszlğn yokken ömür boyu sonda kullanmak piskolojk olarak beni bitirdi ayrıca sürekli enfeksiyon olup cektiğm acı beni öldürmek üzere ne yapacağımı bilemez haldeyim psikolojik olarak çökmüş durumdayım allah kimseye dermansız dert vermesin biraz uzun oldu belki ama dertleşmek istedim çünkü herkes bana yardmcı olmaya çalışsada yanımda olsada cektiğm acıyı psikolojiyi sadece benm gibi olanlar anlıyabileceğini düşnyorum... Saygı ve sevgilerimle hepimize allahtan acil şifalar

jonjon

İmkansız değil. Kazayı yeni geçirdiğimde Ankara İbni Sina Hastanesinde ürodinami yapıldı ve mesaneyi tam olarak boşalttığım görüldü. Ama bu kaçakların üzerine durmadılar. Mesane pedi önerdiler ve o şekilde geçiştirdiler. Prezervatif sondayı bile denedim ama maalesef sürekli şekilde değiştirdiği için sürekli yerinden çıkıyor ve yine kaçaklarla baş edemiyordum. Yani anlayacağınız bu soruna çare bulan kimse yok.

Arkadaşlar ben de 4 aydır ki sık sık idrar yapıyorum. İlk başlarda 20 dakikadan bir idrar yapıyordum. Sonralar bu süre 2 saata kadar artdı. Ama normal hayatıma geri dönemedim. Doktorda oldum hiçbişey yok dediler. Ne yapmalıyım yardım edin bana. Korku sonrası böyle olduğumu düşünüyorum ama yanıla da bilirim

Merhaba arkadaşlar bende nörojen mesane ve nörojen bagirsakhastasıyim sfinkterotomi diye birşey varmış büzük kasının 1 veya 2 yol kesilip idrar akımini kolaylaştıran bu konuda deneyimi olan varmi yaptiran vede bu nöromodülasyon mesane pili maliyeti nedir vede sonuncusu kalici botoks çikabilirmi eger kalici botoks çikarsa derdimize derman olur diye düşünüyorum

Mesanene bastirarak idrar yaparsan ve one dogru egilip daha iyi idrar yaparsin alaturka wc kullanman lazim idrarinin bitttigine emin olmadan idrari kesme

Merhaba ikinarak mesaneyi boşaltiyorum yazmissi iz bende ayni dertten muzdaribim nörojen mesane ve nörojen bagırsak bendede var büyük abdest boşaltimini nasil yapiyorsunuz ben sürekli kabiz oluyorum buyuk abdestimi normal yoldan yapamiyorum elle müdahale etmem gerekiyo ve ikinaraktan göbek fitigi yapmiyormu bunlara bagli

Mesane

Merhaba arkadaşlar 3 hafta önce ultrasona girdim mesanede 5 litreye yakın idrar birikmiş onu sonta yardımı ile boşalttım ondan sonra üre dinami testi oldum mesanimin çalışmadığını öğrendim ömür boyu kataterle boşaltım yapılmasını söylediler katater kullanamıyorum başından böyle birşey geçen tedavi olan varsa yardımcı olabilir mi

Hüseyinaltay

5 litre ne demek yahu! Çok çok geçmiş olsun. Umarım böbreklerde geri döndürülemez bir hasar yaratmamıştır.

Ne kadar süre sıkıştınız ve işeyemediniz? İşeyemeyince ne yaptınız? Doktor sonda ile kolayca boşaltabildi mi? Tek seferde, arada hiç durmadan mı boşalttı yoksa mesane şoka girmesin diye kısa aralıklar verdi mi? Sabit sonda mı taktı? Şu anda hiç mi işeyemiyorsunuz kendi kendinize?

@OturanBoğa şuan sabit sonta var 5litreyi 30dk da boşalttılar şimdi kendi kendime idrar yapamıyorum bunun bı tedavisi yok ömür boyu tak kullancaksin diyorlar üronedemi testi yaptırdım mesanen çalışmıyor dediler bunun bir herhangi bir tedavisi yokmudur bilgilendirseniz sevinirim

Merhaba 1 ay önce bana transvers miyalit teşhisi kondu hastanede 11 gün geçirdim sonra kortizon falan kullandım hala kullanıyorum transvers miyaliti büyük oranda atlattım gibi yürüyebiliyorum hafif koşabiliyorum vs. Ama tuvalet sorunlarım devam ediyordu nöroloji doktorum ürolojiye gitmemi söyledi ürodinami yapıldı vs. 150 cc alıyor dendi bizimle alakası yok dediler spasmex verdiler günde 2 kere onu kullanıyorum doktorlar hiçbirşey söylemediler ama galiba nörolojik mesane hastasıyım yorumları okuyunca transvers miyalit ten daha çok nörolojik mesaneden korkmaya başladım benim tuvaletimi zor yapma durumum yok ama ayakta durursam özellikle çok sık tuvalete gitmem gerekiyor eğer oturuyor veya yatıyorsam bu süre 2 saat e kadar çıkıyor trabsvers miyalitinmilk haftaları ben de çok zor yapıyordum tuvaletimi karnım şişiyordu falan ama şimdi sadece çok sık tuvalete gidiyorum kabızlık ta vardı ama o büyük oranda geçti sonra biraz araştırdım herkez nörojenik mesanenin tedavisi yok falan yazmış ama Akut Dissemine Ensefalomiyelite Bağlı Geçici Nörojen Mesane diye bir yazı buldum transvers miyalit ten sonra geçici olarak bu şeyler görülebiliyormuş sanırım umarım öyledir benim durumum şimdilik iyiye gidiyor gibi acaba bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

cowta

Merhaba bende transvers miyalit geçirdim 2016 da , maalesef hasar kaldı nöröjen mesane ile uğraşıyorum mesanemi tam boşaltmak için tak kullanıyorum ve sık sık idrara çıkmamak için yoksa kaçıyor gitmezsem mesane ilaçları içiyorum, mesane ilaçları ile idare ediyorum , benim ilk 1 yıldan sonra iğleşme durdu umarım sen iğleşirsin.

Merhaba çok geçmiş olsun benim durumum daha belli değil transvers miyalit ten daha çok nörojen mesane den korkmaya başladım ürodinami sonucu daha çıkmadı ama orda konuşurlarken sorduğumda bizimle alakası yok dendi nöroloji doktoru ile mr sonuçları çıkınca nöroloji ile konuşucam 2 hafta sonra da ürolojiye bir daha gidicem İnkontinans ta olabilir yani iyileşme şansım var daha 1 ay oldu hastalığı geçireli ilk 3 ay oluyormuş iyileşme spasmex iyi geldi artık kaçırma olmuyor ama sürekli tuvalete gitmem gerekiyor birde okul sıkıntı okulda istediğim zaman gidemiyorum hasta bezi ile falan hallediyorum okulu nörojen mesane mi inkontinans mı olduğunu nasıl öğrendin acaba bunu öğrenebilir miyim yoksa zamanla geçmezse mi nörojen mesane olmuş olurum ? Benim durumumda ilk zamanlar idrarımı yapmakta zorluk oluyordu birde kabızlık vardı kabızlık anca geçti tekrarlar mı bilmiyorum idrarını yapamama da tam tersi aşırı aktif mesaneye döndü tak kullanmaya pek gerek yok gibi tuvaletimi yapmamda bir sıkıntı yok sadece çok sık gidiyorum şuan tek sıkıntım tuvalete çok sık gitmek ve 15 saniyeden fazla tuvaletimi tutamamak

arda_ben

Ben de 6 aydır idrarı penis içerisinde hissediyorum ve idrarımı oturarak yapabiliyorum ve çok az 2 saniye 3 saniye sürüyor idrar yapmam hastaneye gittim ultrason çekildi bir şey yok dediler acaba nörojen mesane olabilir mi

cowta
Akut dissemine ensefalomiyelit hastasıyım yürümeye yeni başladım mesane sorunum var sizin anlattığızla aynı belirtilerim sizinle aynı şuanda nasılsınsiniz iyileşme oldumu

@Kamil01x,
1.5 sene oldu hastalığımdan kalan tek şey nörojen mesane oldu üroloji doktorumu değiştridim yeni doktor mesane pilini öneriyor görücez bakalım

Tecrübelerini paylaşırsan sevinirim

Üst Alt