Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Neurontin isimli ilacı kullananlar deneyimleriniz yazar mısınız?

fatmakaya_

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
1
İyi günler, huzursuz bacak sendromu için doktor neurontin isimli ilacı yazdı , bu ilacı kullanan var mı , nasıl bir yan etkileri oluyor, ders çalışmayı öğrenmeyi olumsuz etkiler mi,ilaç bağımlık yapar mı. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleme:
İçmeyin kaygı bozukluğu ve panik atak yapar insanı ben olsam içmem huzursuz bacak sendromu için akineton veya dideral için sağlıklı günler dilerim

@Psikoterapi,

İçmeyin diye bir şey yok. Sana iyi gelmeyebilir ama başkasına iyi gelir. Kendi deneyimini yaz geç, "içmeyin" demek olmaz.

NEURONTİN ektek maddesi gabapentin olup kontrole tabi bir ilaçtır.

Başta epilepsi ataklarını kontrol altına almak için...bir çok nedenden dolayı sinir hasarı ve ağrılarında recete edilebilir.

Buradaki alacağın cevaplarla ilac bırakılmaz...yada ilaca başlanılmaz.

Bu konuyu doktorunla konuşsan daha sağlıklı olur.... Çünkü bu ilaç birçok nedenden dolayı reçete edilebilir.

@fatmakaya_,

Son düzenleme:
@OğuzHan112,
Zaten kullanıyorum, benim huzursuz bacak sendromu inatçı biraz, daha önce pexa kullandım faydasi olmadı doktor neurontin yazdı teşekkürler cevabınız için

Rica ederim.

Ek bilgilerde verelim.

Gabapentin uzun süre kullanımlarda bağımlılık oluşturur,zaten uzun süre recete edilmeyecektir...söylediğim gibi kontrole tabi bir ilaçtır.

Fayda görürseniz hekiminiz bu durumu sizinle konuşup ona göre bir @fatmakaya_, planlama yapacaktır.

Doktor ilaç raporu çıkardı bir yıl süreli , bilmiyom artık ne kadar kullanacağımı kontrole de giderim

Bende kullanıyorum zaman zaman bence gayet güzel bağımlılık olarakta bi sıkıntı olacağını sanmıyorum lyrica ona göre daha tehlikeli
Tabi bunları sadece kendi tecrübelerime dayanarak yazıyorum asla tavsiye değil

gabapentin etken maddeli ilaçlarda kötüye kullanım yaygındır...madde bağımlıları bu ilaçları bir şekilde temin edip kafa yapmak için kullanır ve bağımlısı olmuştur.

Doktor kontrolünde alınmasında sakınca yok..diğer xanax ativan diazapam grup ilaçlar gibi bağımlılık oluşturmaz.

Yüksek dozlarda ve 3.4 sene gibi kullanımlara bağımlılık oluşma olasığı yüksektir.

Hekim yazmışsa hiç bir sıkıntı yok...gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

@fatmakaya_,

Omurilik felciyim sürekli oturmak araba da ister istemez ağrılar oluşturuyor onun için kullanıyorum ama sürekli değil ara sıra

Üst Alt