Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Myoshi Myopati teşhisi konuldu. Hastalıkla ilgili bilgisi olan var mı?

comandanteymn

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
4 aralık 2007 tarihinde kas biopsisinin neticesinde bu hastalıga yakalandımı ögrendim doktor cok karamsar bir taplo cizdi konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum . şimdiden teşekür ederim

arkadaşım öncelikle kas hastalarından oluşan ve genlede engelli tüm arkadaşlarımızın birliği ile oluşturulan kocaman ailemize hoşgeldin demek istiyorum ve sana önce seninde hastalığın ile ilgili bilgi ve paylaşımları okuyabileceğin bir link vemek istiyorum http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=6718
sonra kısaca sana miyopati açıklayalım bunları sende pek ala google dan bulabilirsin ama tanıyı yeni duymanın şaşkınlığını üzerinden atman için biz yardımcı olalım istedim
Miyopati:

Kaslar da hipertrofi ile beraber proksimal(vücudun uç bölgeleri ayaklar eller gibi) kas gruplarında güç kaybı ve çabuk yorulma, ekstremite kaslarında ağrı ve kramplar gibi semptomlarla belirlenir. İnflamatuvar karakterde değildir. Serum kas enzimlerinin düzeylerinde artış görülmez. Elektromiyografi bulguları hafiftir ve özgül değildir.

bu genel açıklamaya bende kendimden tabi kendi hastalığımdaki bulgulardan bir şeyler eklemek isterim çünkü banada hastalığımın ilk tanı aşamasında biopsi raporunda miyopati ile uyumlu tip ıı liflerinin atrofisine rastlanıldı diye belirtilmişti serum kas enzimlerim yüksekti cpk özellikle bunun yüksek olması kasların yıkım oranını göstermekte dönem dönem artabiliyor azalabiliyor ama kas hastası olmayan birine göre her zaman oldukca yüksek düzeylerde doktorum banada kötünün iyisi diye bir tabir kullanmıştı ve o zamanlar banada bu korkunç bir tablo gibi görünmüştü tabiki zamanla hastalığa dahada bir alıştık ve bize normal geliyor kendini çok kötü hissetme benim tavsiyem ama daha hastalığın başındayken ilerlemenin yavaşlaması daha olumlu bir tabloda seyretmesi adına yeme-içme,egzersiz olayına dikkat etmeni öneririm sağlıklı mutlu günler dilerim...

İLGİN İÇİN COK TEŞEKÜR EDERİM FAKAT YANILMIYORSAM AYNI HASTALIGA SAHİP DEGİLİZ SİZİN RAHATSIZLINIZ FARKLI 9 EYLÜLDE BANA SÖYLENEN myoshi myopati İLE İLGİLİ OLARAK 55-70 YAŞI ARASINDA 6 HASTANIN BU HASTALIK TEŞHİSİ İLE YATTIGI VE 1 YIL İÇİNDE AŞIRI KORTİZON KULLANMALARINA RAGMEN TEDAVİYE CEVAP VERMEYEREK VEFAT ETTİKLERİYDİ BUYÜZDEN BEN 37 YAŞINDAYIM BENİŞM YAŞIMDA BU HASTALIGA YAKALAN VAR ONDAKİ BELİRTİLERİ NE NELER YAPMIŞ GİBİ SORULARI MERAK EDİYORUM

COK TEŞEKÜR EDERİM 59 BİN ÜYELİK YERDE myoshi myopaty HASTASI OLAN KİMSEYE RASTLAMADIM

:( arkadaşlar hiç kimse bu konutu bilmiyormu yada herkez kabuna cekildi duyarsızmı kalıyor 50 bin üye gözüküyor ama kimse yanıt vermiyor bu site nezdinde duyarlı olan tüm arkadaşlar teşekür ediyorum oda bir kişi ve bir bayan artık ne diyim bilemiyorum
"4 aralık 2007 tarihinde kas biopsisinin neticesinde bu hastalıga yakalandımı ögrendim doktor cok karamsar bir taplo cizdi konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum . şimdiden teşekür ederim"

TŞK

TEK CEVAP SEN YAZDIN 59 BİN ÜYE OLDUGU YAZIYOR VE İLGİLENEN BİR TEK SEN VAR SIN MORAL DİYE BİR ŞEY KALMADI ARTIK HOŞCAKALIN

selam, kas hastalıkları zaten çok yaygın ve bilinen bir hastalık değil. kas hastalıları içinde distal myopatiler daha daha az ve sınırlı bir grup. hele bunlar içinden biri olan myoshi myopati ise tamamen istisnai bir tipi. ben myoshi myopati hastasıyım ve sizinle görüştük konuştuk. ayrıca sizi benim tanıdığım başka bir myoshi hastası ile de tanıştırdım. bence bu bile şans.

bana on yıl kadar önce çok çok zorlanarak myoshi teşhisi konduğunda türkiyede başka yok gibi söylenmişti. beni hacettepede tıp fakültesinde istisna bir hastalık olarak, bir seminerde, sunmuşlardı. yani sen bir haftada 2 kişi bulduğun için çok şanslısın. benim 8-10 yıl kadar beklemem gerekti aynı hastalık taşıyan birileriyle tanışmam için.

ayrıca "myoshi myopati" tipi, kas hastalıkları içinde, hasta açısından en iyilerden biri. bence o 6 hastanın teşhisi hakkında bir sıkıntı olabilir. bu konuyu araştırıp beraber bilgilenelim.

her hastalıktan adam bulanacak diye bi kanun yok arkadaş :lol: senin hastalığın ender görünen bi hastalık demekki

tşk

ibrahim beyle tanıştık murat bey bugün ban fkir verdi yarın onun doktoruna ugrayacagım bu hafta içersinde ankaraya gelecegim seni ve doktorunuda ziyaret etmek istiyorum

oohohhooooo. en küçük birşeyde küsüp gidersen işimiz var demektir seninle. işte arkadaşım. daha ne istersin Allahtan. murat gibi bir arkadaşım çıkmış karşına. :) hemde aynı hastalıktan. muratt bunu bilmiyordum yahuu. bu arada comandanteymn arkadaşımızın söylediği doğru mu murat? yani 55-70 yaşlarında...

dilim söyleyemiyor yahuu :(

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım, bazı hastalıklar varki çok nadir gözüküyor. Benim oğlumda multipl ekzostos hastası bırak bu sitede hastanelerde bile rastlamak çok zor. Allah şifasını versin. Sabırlı ol ve inancını asla yitirme...her zaman iyi düşün. Sevgiyle kal.

atilla bey, cep telefonumu size vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. eğer vermemişsem bi mail atın veririm. ibrahimin doktoruyla görüşme sonuçlarını da ayrıca konuşuruz. ankaraya gelince arayın tabiki görüşürüz. benim doktorumla da görüşürsünüz.

dilemma selam. yazdığın olumlu şeyler için de teşekkür ederim. sorma hayatımızın son günlerindeyiz işte. napalım. :) yok o 55-70 yaş konusunu pek sanmıyorum. benim araştırmalrım o yönde değil. başka bir tipiyle sanırım karışmış gibi. ama daha da araştırmak lazım. ama ben başka nedenlerle de olmamak kaydıyla 70 yaş konusuna sıcak bakıyorum. o yaşa kadar bir garanti verilirse hemen kabul edip sözleşmeyi imzalarım. :lol:

bu yaş konusuna da bildiğim kadarı ile bir açıklama getireyim. yoksa myoshili başka arkadaş varsa hastalıktan değil üzüntüden gidecekler. distal myopatiler(ve myoshi) kas hastalıkları içinde en iyi gurplardan birini oluşturuyor. hatta yaş (yaşam) konusunda okuduklarım içinde tek vurgu yapılanı. not life-threatening diyor (anladığım kadarı ile yaşamı tehdit etmez, yaşam süresini etkilemez anlamına geliyor.) daha iyi bilen biri tercüme ederse sevinirim. ama bazı tip kas hastalıkları var ki özellikle 50 li yaşlarda başlayanları (ve direkt immun sistemle ilgili olanları) onlarda yaşam süresini etkilediğini biliyorum. ama daha da önemlisi ne kadar yaşarsak yaşayalım dolu dolu ve mutlu yaşayalım. neyin garantisi var ki zaten...

ne demek muratcıımm. sen söylettiriyorsun dilime bunları. ;) demek veda zamanı ha murat. way beeee. bak iki dakkada 70 olduk işte. :) walla arkadaşlar, bir adım ötemizin belli olmadığını düşünürsek, çok yaşadık bile. muratında dediği gibi her anı güzel geçirmektir yapılması gereken.

en iyi tipi demek kas hastalıklarının. hımm. demekki neymişşş, kulaktan dolma şeylere inanmamalıymış. ben kendimden bilirim bütün kas hastalıklarının aynı olmadığını.

sağlıkla kalın. moraller iyi tutulsun bakiyimmm :) :lol:

Sevgili comandanteym,
Myoshi Myopati teşhisi konuldu demişsiniz. Hastalıkla ilgili bilgisi olan var mı? Myoshi Myopati diye bir hastalık yoktur. Ancak Miyoshi (Distal Muscular Dystrophy) olabilir. iltihabi kas hastalıklarından dermatomiyozitis'den bahsediyorsanız aşağıdaki linkte mevcuttur. Dilerseniz tercüme edebiliriz.
http://www.mda.org/publications/fa-myosi.html
Raporunuzdaki teşhisi tekrar buraya yazarsanız elimizden gelen açıklamayı yapabiliriz. Geçmiş olsun.
Saygılarımla

murat
cok komik gelicek ama sana anlatim arkadaşlarda ögrensinler, docent doktor gökhan keser den randevü almak için eşim aramış adam romotoloji uzmanı ege ünüversitesinde miyoşhi miyopati ne demek ben öyle hastalık duymadım demiş tel nosu 0 232 4441343 den baglatabilirsin .
murat bugün bizi ege ünüversitesine sevk etmedikleri için dosyamla birlikte romotolog docent doktor kenan aksu ile görüşmeye gittim bana 105 milyona mal oldu adam beni zeynep isimli bir kasbilim uzmanına yönlendirdi . yarında ona gideceggim patoloji sonucuna baktı kenan doktor distal miyopati var ama hangisi bilmiyorum dedi.
birde kan tahlili yaptırmamı istedi.
ama bende uyanan kanat murat bu adamlar zannetdersem diplomalarını marketten aldılar :) yarın bakalım proflarını görecegim . haticeadındaki profu yani ama umutlu dilim edpya ordusunun genaraliymiy gibi geliyor yani tın tın bence saglam birini bulmak lazım diplomaların parayla verildigi bir ülkede ticaret hane halini almış ve rant kaygısına düşmüş ünüverste tıp fakültelerinde bunu nasıl yapacagız bilmiyorum .
ve benim izin sürem azalıyor eger senin de ankarada tanıdın biri varsa şu patoloji sonucunu ona gösterebilirmisin ck düzeyim hep 700 lerde seyrediyor diger herşey aynı normal cıkıyor ama belirtiler ayak parmagı üzerinde kalkmak haric erdinc beyle aynı onun belirtileride seninkiyle aynı yani biz üçlüyü kurduk .
yardımların için teşekür ederim erdincle görüşmemde cok faydalı oldu morali cok yüksek ve tedavi olacagına ve tedavisinin bulunacagına dahil umudunu koruyor . eger sivil zevattan bir fayda bulamaz sam sivil dr larin da fos olduna kanat getirip askeri doktorları arştıracagım tsk bünyesinde sırf romotolojiyle ilgili olarak istanbul gata da bir bölüm oldunu duydum faka bana uzak oldugu için gidemedim
ama yarınki kanatime göre orayıda düşünmeye başladım
sanada diger arkadaşlar gibi iyi şanslar diliyorum yaş davası kulaktan dolma degildi. konuşmaları kayda almıştım inanmıyorsan bütün konuşmaları yollayabilirim .

comandanteymn' Alıntı:
...adamlar zannetdersem diplomalarını marketten aldılar :) yarın bakalım proflarını görecegim . haticeadındaki profu yani ama umutlu dilim edpya ordusunun genaraliymiy gibi geliyor yani tın tın bence saglam birini bulmak lazım diplomaların parayla verildigi bir ülkede...

Sevgili comandanteym,
Kullandığınız üslup bu siteye yakışmamış. Tarzınızdaki seviyenin, yeni teşhiş almanıza bağlı öfke ve paniğe bağlı olduğunu düşünmek istiyorum.
Umarım herşey yoluna girer.
Saygılarımla

kasbiopsi roparunu e mail adresinize yolladam hotmaildeki adresinize.

Gerekli teli yazdım

sanada mutluluklardilerim alper bardagın hep boştarafını görmeyi başarabilecemiyim bilmem bu çünkü hep dolu tarafını görmüştüm ama artık boş tarafı görülüyor yaratan sefer

RE: Myoshi Myopati teşhisi konuldu. Hastalıkla ilgili bilgisi olan var

Sevgili comandanteymn teshisi nasıl koyuldu dysferlin eksikliği mi var sendede. MM yada LGMD2B ayrımını nasıl yaptılar. Biraz yaşından ve kendinden, hastalıpın durumundan bahedeer mısın. Ben de de disferlin eksikliği var senin gibi. Bilgilerimizi paylaşalım.

miyoshi miyopati

Sevgili Dostlar;Bu hastalığın üyelerinden biriyim(lgmd/2b).Tanısını koydurmak tam on yılımı aldı.Yanlış tanılar yüzünden hastalığımla iyi geçinmem biraz gecikti.Birazcık utangaç,birazda ikiyüzlü bu hastalık.Şimdilik
sizlerle ortak özelliğimiz aynı şeyleri yaşamakk .Bu hastalığı yenmek sadece
doktorların çabasıyla olmaz.Onun için ,ortak özelliğimizden hareketle deneyimlerimizi paylaşalım.
Alper kardeşim böyle bir hastalık(miyoshi miyopati)yoktur gibi birşeyler
söylemiş.Yanılıyorsam düzeltsin.Bu hastalığın varolduğunu doktorlar söylüyor.
Bugünü yaşamak dileğiyle...

Selam WARNA

Aynı teşhisi benım de koydurmam cok uzun surdu. Acaba su an ne durumdasın. Ben yurt dısına DNA yolladım. Konu ile ilgili paylaşmak isterim.

myoshi

Selam Hopro6
Şu anda destekle yürüyorum.Kendimi yetebiliyorum.Bol umut,yaşamı saygı duyarak yaşayıp gidiyorum.

HOPER06ya

HOPER06 bende miyoşhi miyopati hastasıyım 1969 dogumluyum izmirde yaşıyorum ck düyeyim 700-800 seviyesinde seyrediyor klinik bulgularım yok denecek kadar az warna ile tanıştık ondaki belirtilerle aynı belirtileim var . asıl tanıyı kas biopsisi ile koydular 9 eylül ünüversitesinde romöatolji servisinde 4 ocakta belli oldu mail adresim aynı zamanda msn adresim sende yazarsan akşam ldunda görüşebiliriz .

selam

comandanteymn selam. mail adresini göremedim. Yazarsan sevınırım. Konusuruz musaıt oldugunda msnde. kaçta musait oluyorsun?

selam comondantym

Telefon numaran eksik o yuzden senı arayamadım mail adresime atarsan senı arayabılrıım.

Kursat_ank@hotmail.com

Bekliyorum tecrübe paylaşımı için.

tecrübe paylaşımı

Sevgili Hopero6;
Senin mail adresinde yanlışlık var herhalde.Verdiğin adrese mail gitmiyor.saygılarımla

gecmiş olsun comandateym ya inan senin bu konustuklarına şaşmadın prof hakknda bende yılardır kas hastasıyım miyopati ve çapada ve bi çok prof gittigim halde daha 10ay önce ögrendim kas hastası oldumu bana hep damar kasıklıgı vesaire oldugum sölendi
malesef izmir gibi bi şehirde ve cok basit bi kan tahliliyle meydana cıkan bu hastalık malesef daha yeni teşhis konuldu artık şaşmıyorum bu duyduklarıma bence bunla yaşamayı ögren küçük seylerden mutlu ol

selam VARNA

Selam Varna ve tüm LGMD2B / MIYOSHİ MYOPATHY hastaları.

Nasılsınız hayat nasıl gidiyor. Yeni gelişmeleri paylaşmak için sizden cevap bekliyorum.

önce sunu diyim lütfen hayata bu kadar karamsar bakmayın.. doktorların 100 yıl yasayacak diyecegi kadar saglıklı bir insan böyle karamsar bakarsa 100 degil 1 yıl yasamaz.. ben bahsettiginiz hastalığı bilmiyorum.. %90 bedensel engelliyim 27 yaşımı bitirdim top oynamadım ip atlamadım ama sizn kadar karamsar bakmıyorum hayata ip atlayamadıysam ipi tutan olurum dedim ve kendimi hiç bir zaman hayattan koparmadım 1988 mi neydi o yıllarda ölüm teshisi koydular çok yasamaz istedigi herseyi yapın tipik türk filmi manzaraları... ayıp ettim doktoru yanılttım ve hala yasıyorum.. moraldir insanı ayakta tutan unutmayın.. az yada çok ömrümüz neyse onu aman ölecez diye düsünerek geçirirsek elimizdeki bulgurdan oluruz unutmayın..

Üst Alt