Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Myoelektrik el protezi kullanan var mı?

azraak

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,

Benim 6 yaşında doğuştan amniyotik bant sendromu sağ kolu dirsek altından olmayan bir kızım var.
bu sene anasınıfına gidiyor, önümüzdeki öğretim yılında ilkokula başlayacak. okula başlayıncaya kadar çok sorun etmiyordu, fakat son dönemde protezi fazla konuşmaya başladık. anladım ki onu bazı şeyler rahatsız ediyor. işlerini çok iyi yapabiliyor, sağ kolunu çok iyi kullanıyor hatta makas kullanıp iyi kağıt kesebiliyor.
internette araştırırken çocuklar için açılır kapanır bir protez olduğunu gördüm. otto bock firmasının ürettiği.. Myo electrically .

Merak ettiğim bunu kullanan arkadaşlar var mı?
doğuştan sorunu olan bir çocuk çabuk adapte olabilir mi?
özel bir kullanım eğitimi gerektirir mi?
yoksa sadece kozmetik olarak görüntü olsun diye sabit bir protez mi olmalı ..otto bock tan randevu aldık ama kafamız çok karışık çocuğun kafasınıda karıştırmak istemiyoruz.
bu konuda bilgisi olan arkadaşımız varsa paylaşırsa çok memnun olurum.

TEŞEKKÜR EDERİM.

Teşekkür ederim verdiğin bilgi için arkadaşım.
peki bu sağlık raporu özel hastanelerdende alınabiliyormu acaba?

Kurumunuz ile anlaşmalı bir özel hastaneyse evet, alınabiliyor olmalı
Bu konuda kesin bir bilgim yok, ama sonda, ilaç vb. ürünler için özel hastane raporlarının geçtiğini biliyorum. Bu sebeple, ürün farketmeksizin özel hastane raporlarının Myoelektirk kontrollü protezler için de geçerli olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ediyorum...
Bu konuyu daha o kadar yeni başladım ki araştırmaya cahilliğimi hoşgörün lütfen..cevabınız için teşekkür ederim.
bu hafta cuma randevu aldık bakalım gideceğiz otto bock firmasına umarım herşey yolunda gider..inşallah protez için uygundur..

evet bazı malzeleri özel hastane raporuylada alabiliyorsunuz ama myo elektronik kol protezi için geçerli değil.türkiye genelinde ki tüm ssklı hastaların myo elektronik kol protezini yanlız simay medikal yapmaya yetkili onlardan konuyla ilgili daha iyi bilgi alabilirsiniz. 0232 460 15 40 bu numaradan ulaşabilirsiniz onlara

Üst Alt