Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Muskuler Distrofi (MD) hastalığında ilaç ve bitkisel tedavi..?

[size=6]Çobançantası (Capsella bursa-pastoris)[/size]

[size=4]İngl.Shepperd’s purse herb – Alm. Hirtentaeschel

Yöresel adları :Çıngıldakotu,Kuşkuşotu

Drog adı :Bursae pastoris herba / tümbitki

Toplama/kurutma : Mart-ekim döneminde tekrar tekrar çiçeklenir.Ama toplama için en uygun zaman ilkbahar dönemidir. Güneşli bir gününortasında, toprağa yakın yerinden kesilir ve demetlenerek, gölgeve havadar bir yere asılarak kurumaya bırakılır. İyicekuruduktan sonra ince kıyılır ve hava almayan kaplardasaklanır.

Bileşim: Flavonlar, bolca potasyum, kanamayıdurdurucu bir peptid ve saponinler.

Etkileri: Dölyatağını uyarıcı,kanamaları durdurucu, alçak veya yüksek kan basıncınıdengeleyici, kalp kaslarını güçlendirici, ödem çözücü, ishalidurdurucu, adet kanamalarını düzenleyici ve kas erimelerinekarşı etkili.

Kullanım alanları:Dölyatağını uyarıcı, dölyatağıkanamalarını durdurucu, az veya çok olan adet kanamalarınıdengeleyici, alçak veya yüksek kan basıncını dengeleyici, kalpkaslarını güçlendirici özelliklerine bakıldığında, onun öncelikle dengeleyicibir karaktere sahip olduğu görülür. Ayrıca, burun, mide,bağırsak, böbrek ve düzensiz dölyatağı kanamalarınakarşı da başarıyla kullanılabilir. Burunkanamasında, ılık bitki çayı buruna çekilir.Ayrıca, durdurulamayan yara kanamalarında, bitkinin kaynamasuyu şaşırtıcı bir etkiye sahiptir. Böbrek kanamalarınakarşı, çobançantası-atkuyruğu eşitkarışımının çayı günde 2-3 bardak içilir.

Bu değerli bitki, yüzeyselkas yapısı hastalıklarının ve iç organ kaslarıgevşekliğinin tedavilerinde de kullanılabilir. Butedavilerde bitki çayı ve tentürü birlikte kullanılır. Yüzeyselkas hastalıklarında (kas erimesi), hasta organa günde 2-3kere bitki tentürü ile friksiyonlar uygulanır ve 3-4 bardak da bitkiçayı içilir.

İç organ kaslarıgevşekliğinde,günde 4 bardak arslanpençesi çayı, içine 3-5 damla civanperçemitentürü eklenerek içilir ve dışarıdan da çobançantasıtentürüyle friksiyonlar uygulanır. Ayrıca, geceleri de hastabölgeye İsveç Şurubu kompresleri uygulanır (gece boyuncada olabilir).

Kullanım biçimleri: Bir tatlı kaşığı incekıyılış bitki, orta boy bir su bardağı dolusukaynar derecede sıcak suyla haşlanır, 6-8 dakika demlendiktensonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay, aç karnına veyaöğün aralarında yudumlanarak içilir.

Tentür yapımı: Bir cam şişeye veya kavanoza 1/5oranında ince kıyılmış kuru bitki koyulur, üstünekanyak, votka veya 35 derecelik etil alkol- su karışımı,3-4 parmak çalkalama alanı kalana kadar doldurulur. 14 gün boyuncasıcak bir ortamda, arada bir çalkalanarak bekletildikten sonra, dört kattülbentten geçirilerek süzülür ve koyu renkli şişelerdesaklanır. Şişenin ağzı iyice kapatılmalı vesıcak ortamlarda tutulmamalıdır.

Günde 3-4 kere, 25-30 damlatentür, doğrudan dil üstüne veya yarım kahve fincanı suyaeklenerek alınır ve ağızda kısa bir süre tutulduktansonra yutulur. Ayrıca, bitki çaylarına da eklenebilir.

Uyarı: Çobançantasının bilinen hiçbir yanetkisi yoktur. Gebelik sürecinde kullanılmaması doğru olur[/size].

[size=6]Kara Hindiba (Taraxacumofficinale)[/size]

[size=4]İngl. Dandelion– Alm. Löwenzahn – Fr. Pissenlit

Yöresel adları :Aslandişi, Radika,Gelingöbeği, Keklikotu, Şeytanarabası

Drog adı :Taraxaci radix Cum herba/ tümbitki

Tentür :Taraxacum D1-D3

Toplama/kurutma : Nisan-mayıs döneminde köküyle birliktesökülür ve topraktan arındırılır(yıkanmaz!) Gölge vehavadar bir yerde iyice kuruduktan sonra tüm bitki ince kıyılırve hava almayan kaplarda saklanır. Bu sarı çiçekli hindiba türü ve maviçiçekli hindiba türü(Cichorium endivia) aynı etkilere sahiptir.

Bileşim: Vitaminler, acı maddeler, triterpenler,streoller, carotin, flavon ve mineraller(bol miktarda potasyum), biraz uçucuyağ, müsilaj, fructose, inulin, cholin.

Etkileri: İdrar söktürücü, safrasalgılarını arttırıcı, karaciğerigüçlendirici, antiromatizmal, güçlendirici.

Kullanım alanları: Kara Hindiba, öncelikle böbrek ve karaciğer işlevlerini destekler. Çok güçlü bir idrar söktürücü olarak,aynı işlev için kullanılan en etkili ilaçlarla rahatlıklaboy ölçüşebilir ve hatta onlara karşı önemli bir üstünlüğüde vardır! Normalde tüm idrar söktürücü ilaçlar bedenin potasyumyitirmesine yol açar ve potasyum yetersizliği nedeniyle kalp kaslarıgüç yitirebilir. Ama hindiba, yüksek oranda potasyum içerikli bir idrarsöktürücü olduğu için, bu tür problemlere kesinlikle yol açmaz, aksine,bedenin potasyuma olan ihtiyacını rahatlıklakarşılayabilir. Katılgandokuyu(bağdoku) çok olumluetkileyerek, yeterli oranda kanın tüm hücrelere ulaşabilmesineyardımcı olur. Güçsüz ve bitkin kişilere güçkazandırır. Romatizma ve gut hastaları, ilkbahardave sonbaharda mutlaka 2-4 haftalık bir hindiba kürüuygulamalıdırlar. Şikayetleri kesinlikle azalacaktır. Şekerhastalarının da ondan çok büyük yararlar sağlayabileceklerisöylenebilir. Hindiba ayrıca, safrakesesi taşlarınınoluşumunu önleyebilir. Oluşmuş olan taşlarıgerçi eritemez, ama ağrıları ve ötekirahatsızlıkları azaltabilir. Safra salgısıazlığından kaynaklanan şişkinliklere ve sindirimbozukluklarına karşı mutlaka kullanılmalıdır.

Kullanım biçimleri: Hindiba salatası: Bitki ayıklanıpyıkandıktan sonra, bir süre de sirkeli suda bekletilerek iyicetemizlenmelidir. Bütün veya kıyılmış yapraklar, üstünelimon ve zeytinyağı eklenerek yemeklerden önce yenir. Tadı hafifacımsıdır, ama kesinlikle rahatsız edici değildir.

Hindiba özsuyu: Taze bitki iyice yıkandıktan sonra,henüz ıslakken mutfak robotuna atılır ve özsuyuçıkarılır. Yemeklerden yarım saat önce, 1-2 kahvefincanı hindiba özsuyu içilebilir.

Hindiba çayı: Kök ve yaprak karışımıince kıyılmış olarak 1-2 tatlıkaşığı dolusu, 1 bardak soğuk suya eklenir, hafifısıda kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra1 dakika kadar kaynatılır ve üstü kapalı olarak 5-10 dakikademlendikten sonra süzülür. Günde 2-4 bardak teze demlenmiş çay,tatlandırılmadan, yemeklerden yarım saat önce yudumlanır.

Tentür kullanımı:Taraxacum D1-D3, günde 3-4kere, yemeklerden yarım saat önce, 35-40 damla, yarım kahvefincanı ılık suya eklenerek alınır. Yukarıdaanılan tüm rahatsızlıklara karşı kullanılabilir.

Uyarı: Hindibanın bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.[/size]

arakadaşlar yeni keşfettiğim ya da öğrendiğim özelliklerinden dolayı size bir meyva tavsiye etmek istiyorum

[size=6]AVOKADO[/size]
[size=4]Çok kalorili olmasına rağmen içerdiği Glutathion süper bir hücre
koruyucusudur, çünkü en iyi antioksidanttır. Antioksidantlar hücrelerin
yaşlanmasını yavaşlatırlar
ve kanseri önlerler. Tüm meyveler arasında protein bakımından en zengin
olanıdır. Bol miktarda E vitamini de içerir.Bu vitamin kalp ve deriyi
koruyarak
dolaşımı düzene sokar. Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir. Kadınlar
açısından çok gereklidir.[/size]

kaslar için son derece önemli olan protein oranının yüksek olması potasyum ve B6 vitamini içermesi özellikle dikkatimi çekti

Dilekciğim insanın kendini bilmesi güzel bir şey olsada duyduklarımdan daha doğrusu itiraflarından hoşlanmadım sen nasıl olsa yakın bir zamanda buraya geleceksin o beklettiğini sütü gözünü kapatıp burnunu sıkıp zorla içirmem gerekiyor galiba beni zor kullanmaya mecbur etmeyin kardeşim :twisted: :D peki şimdi kalsiyum ve vitaminlerden bahsedip hangi besinlerde olduğun elimizin altında bilgi olarak mevcut olması için buraya aktaralım :wink:

[size=4] A vitamini Enfeksiyonlara karşı direnci arttırır normal büyüme, üreme, kemik ve diş gelişimi, görme için gereklidir. Cildin tırnakların ve saçların sağlıklı kalmasını sağlar. Diş ve dişetleri için büyük önem taşır .

Kayısı,kuşkonmaz,maydanoz,ıspanak, havuç,kereviz, marul, portakal, erik, domates

D vitamini İnce bağırsaklardan kalsiyumun emilmesine yardımcı olur, kalsiyumun kemiklerde ve dişlerde tutulmasını sağlar .

Balık yağı, balık, yumurta, tereyağı, karaciğer, et, sebzeler, güneş

E vitamini Antioksidan etkilidir. Alzheimer hastalığının ilerlemesini yavaşlatıyor Yaşlı kişilerde bağışıklık sistemini güçlendirir. Hücrelerin daha uzun yaşamasını ve yenilenmesini sağlar .

Buğday, tohumlu besinler, soya fasülyesi yağı, arı sütü, ceviz, marul, tere, kereviz, maydanoz, ıspanak, lahana, mısır yağı, mısır, yulafta

K vitamini Karaciğere gelen Kvitamini burada üretilen bazı pıhtılaşma faktörlerinin yapımında rol alır. Kvitamini takviyesi yanlızca kanamalı hastalarda verilir.

Ispanak,kabak, marul, yeşil domates, yeşil biber, inek sütü, peynir, tereyağı, yumurta, kırmızı et, pirinç, karaciğer, mısır, muz, şeftali, çilek

B1 vitamini Kasların ve sinir sisteminin faliyeti için gereklidir.Yetersizliğinde iştahsızlık, huzursuzluk, bellek zayıflığı ve dikkat azalması görülür.

Buğday, kepek, bira mayası, taze sebze meyve, koyun eti, sığır eti, balık eti, yumurta, süt

B2 vitamini Eksikliğinde dilde kızarma, yanma hissi, ağız çevresi ve dudaklarda kızarma, tahriş, çatlaklar, gözlerde kaşıntı, yanma hissi, katarakt oluşumu, saçların dökülmesi, çocuklarda büyüme yavaşlaması, kilo kaybı, sindirim sorunları oluşur .

Karaciğer, böbrek, buğday unu, patates, et, süt, yumurta, peynir, kepek, yeşil sebzeler, havuç, fındık, yer fıstığı, mercimek

B3 vitamini Yetersiz beslenme sonucu deriyi sinir sistemini tutan pellegra adlı hastalık ortaya çıkar. Hücrelerin oksijeni kullanabilmeleri için gereklidir. Midede sindirimin temel taşları olan asitlerin üretimini sağlar.

Bira mayası, kepek, yer fıstığı, sakatat, kırmızı et, balık, buğday, baklagiller, un, yumurta, süt, limon, kabak, incir, portakal, hurma

B5 vitamini Doğada bol olduğu için eksikliğine rastlanmaz. Ayrıca bir miktar bağırsaklarda da yapılmaktadır. Eksikliği kan şekerinde düşme, ellerde titreme, kalp çarpıntıya neden olur .

Karaciğer, kırmızı et, tavuk, yumurta, ekmek, sebzeler

B6 vitamini Sinir sistemi ve hormonların çalışmasını düzenler.Vücudun savunmasında antikor ve akyuvar oluşumunda rol oynar. Eksikliğinde migren tipi baş ağrısı, kansızlık, ciltte kuruluk, görme problemleri, uyuşukluk, adele zayıflığı ve krampları oluşur .

Karaciğer, böbrek, kırmızı et, balık, yumurta, ekmek, sebzeler

B11 vitamini Kırmızı kan hücreleri ve sinir dokularının oluşumunda aktif rol oynar. Hücre bölünmesi için gereklidir. Bu etkisi ile büyümeyi de sağlar. Anne karnındaki bebeğin sinir sisteminin gelişimi için de gereklidir. Eksikliğinde iştahsızlık, kilo kaybı, bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, unutkanlık, çarpıntı gibi bazı kalp sorunları oluşabilir .

Karaciğer, böbrek, kırmızı et, ıspanak, marul, yumurta, ekmek, portakal, muz

B12 vitamini Besinlerle veya sigara gibi alışkanlıklarla vücuda giren siyanürü etkisiz hale getirir. Eksikliğinde dilde hassasiyet, şişme, kızarma, hayal görme, depresyon, adalelerde kasılmalar, sinir iltihaplarına bağlı olarak el ve ayaklarda uyuşma, karıncalanma, yanma şikayetleri oluşur .

Karaciğer, yürek, böbrek, kırmızı et, tavuk, balık, süt, peynir, yumurta

C vitamini Vücudumuz C vitaminini üretemez bitkiler ve bazı hayvanlar bu vitamini üretebilmektedir. Besinlerle alınan vitamin 2 saat içersinde kullanılır 4 saat sonunda kandan uzaklaşır. Yaraların iyileşmesini, damarların sağlıklı olamalarını sağlar.Vücudun savunma sistemini artırıcı etkisi vardır. Histamin yapımını azaltarak allerjik olayların şiddetini düşürür. Eksikliğinde diş eti kanamaları ve çekilmeleri olur.

Siyah üzüm, narenciye, çilek, kavun, karpuz, yeşil biber, maydanoz, brokoli, havuç, soğan, bezelye

Kalsiyum sadece kemik sağlığı için değil, diğer vücut fonksiyonları içinde gerekli bir mineraldir. Vücudumuz kanda belirli bir miktar kalsiyum bulundurmak zorundadır. Kaslarımızın kasılması, kalp ritmi ve normal kan akışkanlığı için kalsiyuma ihtiyaç vardır. Bunlar kalsiyumun kemik yoğunluğu üzerindeki etkisinden daha öncelikli fonksiyonlarıdır. Bu fonksiyonları yerine getirebilmek için yeterli kalsiyum almıyorsak vücudumuz depoları yani kemikteki kalsiyumu kullanacaktır.

Kalsiyum kaynağı olan yiyecekler:
Süt ve süt ürünleri en önemli kalsiyum kaynaklarıdır. Süt, yoğurt ve peynir en fazla kalsiyum içeren gıdalardır. Bir bardak süt günlük ihtiyacımızın 1/4'ünü sağlar. Yağ ve kaloriden kaçınmak için düşük yağ içeren süt ve süt ürünleri kullanılabilir . Kalsiyumdan zengin diğer gıdalar; yeşil sebzeler, kabuklu deniz hayvanları, sardalya balığı, soya fasulyesi, fındık, badem, pekmez, kalsiyum ile zenginleştirilmiş meyve suları, ekmekler v.s olarak sayılabilir.
Ölçü Kalsiyum( mg )
Yağlı süt 1Su Bardağı 291
Yağlı yoğurt 1 Kap 400
Beyaz peynir Kibrit Kutusu 190
Kaşar-çedar-permesan peynir Kibrit kutusu 200-300
Ayran 1 Su Bardağı 285
Balık 1 Porsiyon (100 gr) 200
Sardalya 1 Porsiyon 300
Ispanak 1 Porsiyon 125
Börülce 1 Porsiyon 160
Soya 1 Porsiyon 225
Salata ( yeşil ) 1 Porsiyon 235
Mercimek 1 porsiyon 59
Nohut 1 Porsiyon 92
Portakal 1 Orta Boy 72
Muz 1 Orta boy 100
Kivi 1 Orta Boy 170
Yumurta sarısı 1 Adet 147
Fındık 100 gr 200
Badem içi 100 gr 250
[/size]

sevgili arkadaşlar gerçekten yazan parmaklarınıza sağlık. herkes kendi deneyimini ve yaşadıklarını paylaşmış. bu bi yerde yol gösterici de oluyor hepimiz için.
mesela ben çok uykunun zrarlı olduğunu bilmiyordum, onuda öğrenmiş oldum..kızımla bizim yaşadıklarımızda sizlerden pek farklı değil,kas hastalığının bazı türleri dışında tedavisi olmadığını biliyoruz. bizde pek çok yöntem denedik akapunkturda dahil. ama faydasını görmedik açıkcası. geçici bir rahatlama oldu ama uzun vadede etkili değil.
ama fizik tedavi ve rehebilitasyonun uzun vadede çok faydalı olduğunu biliyorum ve kızımı da o yönde yönlendiriyorum. haftada 3 gün merkezde, diğer günlerde evde fizik tedavi uygulaması yapıyoruz. belkide bu yüzden, hastalığının 12 . yılı olmasına rağmen wolkerla da olsa ayakta. ve bütün gayretimi zde onu bu seviyede tutabilmek. şimdi bu sıralar, amerikada MS hastalarında kullanılan bir vitamin deyim, onu kullanmaya başladık. burda da satılıyor. belki duymuşunuzdur, çuhaçiçeği yağı. onu deniyoruz. sonuçta yan etkisi yok o yüzden 4-5 ay kullanacağız.bakalım ne derece yardımcı olabilecek kas gücüne.
bütün nororoglar karşı çıkıyor bu tür uygulamalara ama bizlerde çaresiz olunca mecburen bunları deniyoruz işte..
birde , ben bi flim seyretmiştim, lorenzonun yağı diye. o filimde bir anne çocuğunun vucudundaki eksiği bir yağla tamamlamıştı. ve gerçek bir hayat hikayesiydi bu. demek istedğim neden olmasın :?

inaıyorum ki, bir hastalık varsa, tedaviside kesin vardır. ama henüz bulunamadı. bütün dileğim, tüm gençlerin bu hastalıktan bir an önce kurtulması.
hepinize sonsuz sevgilerimle.

ceviz yapragı banyosu

Size yeni ögrendiğim ve uygulamaya basladıgım bir bilgi daha aktarıyorum.Lütfen ihmal etmeyin ne olur..ceviz yapragı banyosu...Bir cok kisiden duymustum bunu.hani her duydugumuzu uygulama cabası veriyoruz ya.son baharda bir müddet uygulamıstım.O arada Mustafada ciddi gelismeler olmustu.İnanın yemin ederim abartmıyorum.Mesela denge kurması kolaylasmıs.hic bir yere tutunmadan bir kac da olsa adım atmaya baslamıs,evimizde 10 cm yüksekliğinde bir esik var onun üzerinden inmeyi basarmaya baslamıstı ama ben bu banyodan oldugunu düsünmedim bile.7-8 banyodan sonra biraz kendi ruh halim biraz üsnenmem sonucu bıraktım 2 ay kadar.Araya ramazan girdi falan ya.Ama Mustafada inanılmaz hızlı güc kaybı oldu bu 2 ayda.son dönemde cis yaptırırken bile bir kisi ayaga kaldırıyor ve arkasından tutuyor,digerimiz tuvalet ihtiyacını karsılıyorduk.Bunda bile güclük cekiyorduk,tam yarısında denge kaybedip etrafa sıcrattıgımız bile oluyordu.Gecende bir baska anneden daha duyunca methini(onun cocugu hatalı igne sonucu bir ayagında kuruma olmus.O zaman simdiki gibi küvette yoktu diye anlatıyor.kazanda kaynatır vecocugunu kazana oturturmus yıllar önce.simdi bacagı aksak kalmıs ama dr lar sasmıs.bütün ihtiyaclarını karsılayacak kadar güclü ve saglam insandan daha calıskan diyor)sifalı bitkiler kitabındada buldum ceviz yapragı banyosunu.Ve pazartesi ilk ekz uyguladım o gecen 2 aydan sonra...İnanın arkadaslar asla abartmıyorum....Mustafa yine desteksiz denge kurmayı basardı banyo sonrası.Simdi cis yaptırırken yine kimse tutmuyor arkasından..Ve yürümesi daha bir serilesti..Bu aksam 2. banyoyu yaptırdım..Bundan sonra aksatmamak icin savasacagım...

TARİFİ....
DÜDÜKLÜ TENCERE NERDE İSE DOLACAK KADAR CEVİZ YAPRAGINI KOYUYOR,ÜZERİNE SU DOLDURARAK 5-10 DAK KAYNATIYORUZ.BU İSLEMİ SABAH YAPIYOR AKSAMA DEK DEMLENMESİ İCİN TENCEREDE TUTUYORUM.NORMAL BANYO SICAKLIGINDA DOLDURDUGUM KÜVETE BU SUYU DÖKEREK COCUGU EN AZ 20 DAK BU SUDA TUTUYORUM.DURULAMADAN CIKARTIP KURULAYARAK GİYDİRMEDEN
ISIRGAN TOHUMU YAGI
TATLI BADEM YAGI
CEVİZ YAGI
ALABALIK YAGI
YASEMİN YAGI
AVOKADO YAGI
PAPATYA YAGI
ELMA YAGI
CÖREKOTU YAGI
BİR SİSEDE TÜMÜNÜ KARISTIRARAK ELDE ETTİĞİM MASAJ YAGI İLE TÜM VÜCUDUNA MASAJ YAPARAK GİYDİRİYORUM.bUNDAN SONRA VÜCUDUNUN SICAKLIGINI MUHAFAZA ETMESİ İCİN İSTİRAHAT ETMESİ COK GÜZEL AMA mUSTAFA COCUK OLDUGU İCİN BEN BUNU BASARAMIYORUM ....

Lütfen arkadaslar..Aman sende demeyin...Ben birebir gözlemliyorum....İnanın cok büyük yararlar saglıyor..Lütfen bunu deneyin.....

www.duchenne.aileniz.com
Duchenneye savas actık.7 kollu canavara 9 koldan saldırdık.amacım hazırladıgımız siteyi bir cok kisiye tanıtarak ve bu hastalıkla savasanlara ulasarak umut olmak,umudumun tükendiği yerde de onlardan umut almak.

tecrübe bilgi paylaşımı

Merhaba Arkadaşlar; Ben Md limgd Gerdl türünde rahatsızlığındanım Prf. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU' nun bitki kürlerinden yararlandım, sizinde kendisi ile görüşüp durumunuzu istişare etmenizi. öneririm. hepinize selamlar. site adresi bu linkte
http://www.saracoglu.at/

Merhaba arkadaşlar,ben bilgisayarla henüz tanışmış yeni yeni kullanmaya balşayınca bu siteyi ve bu formu bulmuş,47 yaşında bir MD hastasıyım,ama sormadan da edemiyeceğim;neden iki yıldır bu bölüme yazan yok?Baştan beri okudum,arkadaşlar çok değerli bilgiler vermişler paylaşımda bulunmuşlar,şimdi bu arkadaşlar nerdeler,niye yazmıyolar...Bu yazımı okuyan bütün arkadaşlara hayırlı günler dilerim...

slm

bu umudumuzu yukselten bılgılerı paylastıgınız için çok mersi tskr msn adreslerınızı aldım tanısacagım sızlerle tskr emegınızesaglık

becker tipi musküler distrofi

yeni üye oldum siteye hastalık hakkında yeni gelişmeler varmı

slm malesef ki caresi yok :( bende cok akapunkyur tedavisi gördüm ama malesefki sonradan anladım ki umutlarımla oynanmıs ve sinir oldum o doktora ABD
Bin 800 hastalığa tek bir hapla tedavi
Amerikan üniversiteleri tarafından yapılan bir araştırma sonucu ortaya çıkarılan bir ilaç, aralarında "Duchenne Kas Distrofisi" (DMD) ve "Kistik Fibroziz" gibi kalıtsal hastalıkların da bulunduğu yaklaşık bin 800 hastalığa çare olacak. "PTC124" isimli ilacın laboratuvar ortamında fareler üzerinde denenmesinin ardından insanlar üzerindeki denemelere geçilmesi bekleniyor. DMD hastalığı, hayati bir protein eksikliğinden meydana geliyor. PTC Theurapeutics şirketi ile Pennsylvania ve Massachusetts Üniversiteleri'nin ortak araştırmalarının sonucunda yapılan ilaç ise bu eksik proteinin tamamlanmasını sağlıyor. Klinik denemelerine bu yıl sonunda başlanması planlanan ilacın 2009 yılında lisansının alınması bekleniyor ama bu yazıda dikkatimi cekmedi dil inşallah bir ümüt diyorum sizler ne dersiniz cvp yazın lütfen

..!

valla bende bir yerde okudum kas hastalıklarına üretilen bir çare varmış köpekler üzerinde denenmiş etkisini birazda olsa göstermiş yakın zamanda insanlarda da uygulanması bekleniyormuş...allah büyüktür inşallah bir gün bir şekilde çaresi bulunur hepimize geçmiş olsun..

nurcan74,

Merhaba,güzel özetlemişsiniz.Elbette yeni bilgiler öğrendiğimizde ve geilşmeler olduğunda paylaşacağız.Hepimize geçmiş olsun der sağlıklı mutlu günler dilerim..

MÜSKÜLER DİSTROFİ

TANIM Alt mator nöronda yapısal anormallik olmaksızın'iskelet kaslarının progressif dejenerasyonu ilr karakterize kaslarda güçsüzlük ve atrofiye sebep olan'genetik bir gurup hastalıktır. TARİHCESİ .1852 MERYON (PROGRESİF MÜSKÜLER) 1863DUCHENNE (M D) 1955BECKERVE KEİNER(BECKER MD) 1987HOFFMAN(DİSROFİN) GÖRÜNÜMLERİ Duchenne olanların 3500 erkek dogumda bir görülür 1 / 3 olgunun nedeni ise mutasyondur Erişkinlerden Miyotonik distrofi daha sıktır. KLİNİK BULGULAR PELVİK GÜÇSÜZLÜK ÖRDEK VARİ YÜRÜYÜŞ MERDİVEN CIKMADA GÜCSÜZLÜK KOSMADA GÜÇSÜZLÜK MİYALJİ VE KRAMPLAR TEDAVİLER destek tedavi 1 fizik tedavi 2 mümkünse tabi cerrahi tadavi 3 ilac tedavi 4 gen tedavisi arastırma devam etmekte imiş benim bildiklerimi sizde bilin istedim sevgiyle kalın

prof. dr İbrahim Adnan SARAÇOĞLU

SELAM ARKADAŞLAR MD RAHATSIZLIĞIN DA OLANALARIN BİTKİ KULLANIMI İÇİN PROF. DR. İ. ADNAN SARAÇOĞLU İLE GÖRÜŞMELERİ YARALARINA OLABİLECEĞİ KANAATİNDEYİM.

merhaba nurel.dotorumuzu ne gibi şeyler söylüyor.tabiki ilaçlarla bitkilerden yapılır

nurcen

Arkadasim o doktorla görüştün mü sen ? Görüştü isen hangi bitkileri kullanmalılar neden yazmıyorsun ? Reklam mı yapıyorsun ? O zaman o doktorun soyledikleri bu hastalıgı kesin olarak geçiriyor. Geçirmezse gelip seni mi bulalım. Reklam yapma. Ne bitkisi ne tedavisi. Bitki ile tedavi olsaydı ohooo ne güzel hayat.

creatin

cratin sporcuların genelde kullandıgı kondiksiyon arttırıcı bir ilac olarak biliyorum bu ilacı banada capa fakülktesinden prof.dr.coşkun özdemir önerdi sadece kişiden kişiye degişkenlik gösteren günlük hayatında ayrı bir enerji veren bir ilaç olarak biliyorum ara ara kullanıyorum sizde deneyin bence belki faydasını gören olabilir

merhaba
benimde oğlum dmd. bitkilerden destek almaya çalışıyoruz.
Allah dermanı olmayan hiç bir dert vermemiştir.
şu anda ilaç tedavisi varmı? yok. o zaman altarnatif tıp diyorum ,amma tıbbı bırakmadan. yapılmasını beklediğimiz ilaçlarda sonuçta bitkilerden olacak, daha özü daha kısa yoldan. birde DUA larınızı bir birinizden eksik etmeyin
İNANMAK SİZE KALMIŞ BİR KABA KOYDUĞUNUZ YAĞMUR SUYUNA FATİHA, İHLAS, NAS, FELAK, AYETEL KÜRSİ, HERBİR DUA YI 70'ER KEZ OKUYUP SUYA ÜFLEYİN. SONRA SABAH AKŞAM BU SUDAN 7 GÜN İÇİN İNŞALLAH ŞİFA OLACAKTIR. BU SÖYLEDİĞİMİN HİÇ BİR MALİYETİ YOK .BEN ANTALYA dayım bugün yağmur yağıyor. İnşallah bugün yağmur suyu bir kapta biriktirip yapıcam her kese ALLAH c.c şifalar. ben birkaç çeşit yağ ve ot kulaniyorum oğluma.ama şimdi kaç gr oldukları ve isim leri aklımda değil . İnşallah yarın evden notlarımı alıp tekrar yazıcam

PELESENG=100gr SUSAM YAĞI=100gr ACI BADEM YAĞI=30gr KİŞNİŞ YAĞI=100gr KARIŞTIRIP SIRTINDAN AYAKLARINA KADAR MASAJ YAPMADAN (BASTIRMADAN) AKŞAMLARI İKİ GÜNDE BİR SÜRÜYORUM. AYRICA BİBERİYE OTU=50 gr KİŞNİŞ=50gr KIRK KİLİTOTU=50gr ÇEKEM = 50 gr bunLARI ROBOTTA ÖĞÜTÜP SABAHLARI TOK KARNA YARIM ÇAYKAŞIĞI OTU, BİR CAYBARDAĞI KAYNAR DERECEDEKİ SUDA 10 DAKİKA DEMLEDİKTEN SONRA YUDUM YUDUM .İÇİRİYORUM . AYRICA DONDURMA, BALIK, tavuk, ıspanak, karnıbahar,çikolata,karaciğer ,beyin, bisküvi'ye perhiz yapıyoruz. bi kaç tane kitaptada gördüm bu perhizleri.ALLAH'TAN HERKESE ACİL
ŞİFALAR.

selam ben trabzondan yakup askın arkadaşlar benım ıkı tane oglum muskuler dıtorefı hastası yuruyomıyolar so gelışmelerden haberi olanlar arasın lutfen cok caresısım

Prof Anna ASLAN ın Gerovitalini 1992 yılında kullandım. Bir faydasını göremedim. Şu an Aslanpeçesi çayına devam ediyorum. Günlük bir kuvvet verdiğini hissediyorum. Kendinizi soğuktan koruyun, stresten uzak bir hayat yaşayın

herşeyin hayırlısını versin allah bütün hastalaara şifa versin cümlemize amin..

Slm.Qenziym Q10 vb. bazı bitkisel ilaçlar ücretsiz temin edilebiliyor.Ben oğlum için Türk Eczacılar Birliğine ücretsiz getirttim.İlgilenenler olursa nasıl alındığı konusunda yardımcı olmak isterim çünkü bu ilaçlar gerçekten çok pahalı.Cevap gelirse açıklarım.Saygılar...

kilo yapıyor mu abi bu ilac:(..kilo yapmıyorsa ben de kullanmak isterim..zaten kilo alsak bize faydası hiçbir şekilde yok:cool:

Slm Ahmet_51 koenzin Q10'nu ücretsiz nasıl temin edebiliriz daha açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim. Gerçekten pahalı bir ilaç ve almakta güçlük çekiyorum. Pahalı olmasından dolayıda kullanamıyorum.

slm kardeşimede doktor bu ilaçlardan verirse bunlar kaç para ve ayrıca nasıl ücretsiz temin edilebilecek ayrıntılı açıklama verirseniz sevinirim ben şehrimdeki eczacılar odasına burada yazılanlar doğrultusunda iletşim mailine mail attım sizde nasıl ücretsiz temin ettiğinizi daha ayrıntılı açıklarsanız seviniriz.sağlıcakla herkese.

bu tedavı ıcın daha net bır bılgı verırmısınız cok ılgılımı cektı

ahmet_51 evet açıkalarsan çok sevımırz kardesım neler yaptın quanzm q10 için bekliyorum teşekurler

Üst Alt