Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Muskuler Distrofi (MD)'de doğal protein kaynaklarının kullanımı

minerva

Aktif Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
10
Arkadaşlar, kas hastalıklarında beslenmede proteinin öneminde hepimiz hemfikirizdir.Şimdiye kadar genel başlıklar altında konuştuk burada doğal proteni kaynakları hakkında birbirimizi bilgilendirsek faydalı olabilir diye düşünüyorum ve bugün aslında pek sevmediğim ama bu bilgiyi öğrendikten sonra daha çok sevmeye çalışacağım ıspanakla açılışı yapalım diyorum :wink: :arrow:

• ISPANAK - KOENZİM Q-10'UN DOĞAL KAYNAĞI

Koenzim Q-10 popülaritesi sürekli artan, yıldızı hızla yükselen bir besin desteğidir. Bu besin desteğinin ANTİOKSİDAN gücü bir hayli yüksek.Diğer antioksidanlardan C ve D vitaminleri ile uyum içinde çalışanQ-10'un KALP KASINI GÜÇLENDİRDİĞİ, DAMAR YAPISINI DESTEKLEDİĞİ, DİŞ ETLERİNİ neredeyse tedavi ettiği belirtiliyor. Bu güçlü doğal antioksidanın güneş ışınlarının neden olduğu cilt yaşlanmasını önlediği ileri sürülüyor. Bu nedenle son zamanlarda cilt ürünlerine de eklendi. Diğer taraftan hücrelerin enerji üretim merkezleri olan mitekondrilerde enerji üretimini artırdığı biliniyor.

Koenzim Q-10 ıspanaktan başka hayvansal etler ve deniz ürünlerinde de bulunabiliyor. ISPANAKTA BOL MİKTARDA BULUNAN diğer besin unsurları : LUTEİN(göze iyi geliyor), ZEOKSANTİN ( cilde ve göze iyi geliyor), BETA KAROTEN (kanserden koruyor), ALFA LİPOİK ASİT(Ispanak bu antioksidanın en bol bulunduğu besinlerin başında yer alıyor), B, C, E VİTAMİNLERİ ile KALSİYUM, DEMİR, MAGNEZYUM ve ÇİNKO.

cok saol minerva

Kanki cok güzel bir konuya değinmişsin. Ama yeterince ilgi görmemiş. Ispanak hem protein açısından zengin ve ayrıca ondan da önemlisi ki ben de bilmiyordum koenzim acısından da zenginmiş. Bu çok güzel. Çünkü koenzim gerçekten pahalı ve tüm kas hatalarında (bütün tiplerinde) eksik olduğu saptanmış bir madde. Teşekkürler minervacım.

Bu yazıyı 1 hafta önce okuduktan sonra.1 haftadır 3.kez bugün ıspanak yedim. :)
Sanki yorgunluğum biraz gitti gibi.Belkide iyi uyumamdandır.
Belki de iyi uyutan ıspanaktır :)
Yumurtalı pişirilince ve üzerine yoğurt döktüğünüzde hem kökü hemde kendisi gayet lezzettli oluyor.Annemin eline sağlık diyeyim :p

afiyet olsun.
ben ıspanağın kas yaptığını 7 yaşından beri biliyorum.temel reisden.

yumurtalısı gerçekten lezzetli oluyor.ama normal hiç sevmem=)

Kanki sayende konuya ilgi olmuş :wink: ve dahi ıspanak yiyip kendini iyi hissettiğini söyleyenler bile var bu çok güzel maksadımız bize faydası olacak doğal protein kaynakları hakkında paylaşımda bulunmak en ufak bir fayda faydadır yani 8) bu arada ıspanağı salata şeklinde çiğ tüketmekde lezzetli oluyor ben yemeğini çokda sevmem ama bu bilgiden sonra sevmeyi düşünüyorum mecburen :roll:

paylaşım için teşekkürler minerva artık ıspanak a hayır demicem

aktarda satılan kara üzüm cekirdeği var toz halde soguk su ile içiliyor hüçreleri yenilediğini duydum bilgisi olan var mı??

Bendede var ama tam olarak neye iyi geliyor araştırmadım araştırıp yazalım bunuda.Bu arada suyla içmek zor olabilir tatlı bir şeyle mesela balla karıştırarak bir kaşık alıp çiğnemek daha kolay olabilir.

bende hiç kendıme bakmıyorum allaha emanet gidiyorum walla. bende bir türlü kılo alamıyorum 47-48 bu aralar dayım hep

Kilo almak bizler için dezavantajlı bir durum,kas kütlesini kaybetmeye mahal vermeyecek şekilde doğru beslenme,gücümüzü fazla tüketmeyecek şekilde yapacağımız egzersiz bizim için yaşam kalitesini artıran en önemli iki nokta.

Birde sğuktan kaçınmak gerekli...Geceleri üstü açık yapmak beni yüzde 50 yavaşlatıyor..lütfen kendinizi sıcak tutun..faydasını göreceksiniz..

Üst Alt