Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS hastasıyım. Özür ve maluliyet raporu olarak iki ayrı rapor istendi?

En erken nasıl emekli olunabiliyorsa o statüde emekli olmak her zaman en iyisidir...

İki emeklilik var sakatlar için:
1- Malulen emeklilik
2- %40 ve üzeri rsakatlıktan dolayı erken Yaşlılık emekliliği

Özel bir dilekçeye gerek yok. 5510 sayılı yasanın 28. maddesi kapsamında emekli olmak istediğinizi belirtmeniz yeterli...

Evt arkadaşlar sonuc geldi ...
Malulen emeklilik için bağkurdan sonuç bekliyordum.bugun aradılar ve sgk (il sağlık kurulu? )yeni tetkik istediğini ve beni sgk izmit e.a.h. Gönderdiğini söyledi.sakarya e.a.h. Aldığım %70 özürlü raporum gecerli görmedilermi?sakarya e.a.h doktorları doktor değil, izmit e.a.hastnesindekiler doktor anlamına geliyor!!!tlf.memur bu tetkikin her zaman istenmediği bana denk geldiğini söyledi.benim itiraz etme hakkım varmı?varsa nereye....bimer i arasam faydası olurmu???teşekkürler.

Yardımlarınıza ihtiyacım var yazımı okumuşsunuzdur izmite gideyimmi?kararsızım burda okurdum ne kada bilgisiz olduklarını (?) oysa gercekten doğruymuş persembe gecesi bir tv programında ali tezel konuşma fırsatım oldu gercekten kara cahillermiş (kpss ne işe yarıyorsa)sağlık güvencem ile ilgili bana bilmediğim gercekleri anlatı 3 yıldır boşuna para yatırıyormuşum malulen emeklilik maası %10 5510/28 göre daha fazla dedi, moralim bozuk paylaşmak istedim...

Evet, tabii ki gidin İzmit'e. Yoksa işleminiz kesinlikle olumsuz sonuçlanır...

Malulen emeklilikte maaş %10 fazla olur diye bir kurla yok aslında. Eğer başkasının bakımına muhtaçlık söz konusu ise, o zaman maaş %10 fazla olur. Bunun dışında, daha önce de yazdığım gibi, en erken hangi statüde emeekli olunabiliyorsa, olmak lazım. Bu her şartta daha avantajlıdır...

Evt arkadaşlar sonuc geldi ...
Malulen emeklilik için bağkurdan sonuç bekliyordum.bugun aradılar ve sgk (il sağlık kurulu? )yeni tetkik istediğini ve beni sgk izmit e.a.h. Gönderdiğini söyledi.sakarya e.a.h. Aldığım %70 özürlü raporum gecerli görmedilermi?sakarya e.a.h doktorları doktor değil, izmit e.a.hastnesindekiler doktor anlamına geliyor!!!tlf.memur bu tetkikin her zaman istenmediği bana denk geldiğini söyledi.benim itiraz etme hakkım varmı?varsa nereye....bimer i arasam faydası olurmu???teşekkürler.

USTAD bu yazımı okudunuzmu!!!!!!!

Okudum... Ve, sevk etmişlerse, ilgili hastaneye gidip prosedürü yerine getirmekten başka bir yol yok maalesef. Emin olun, itiraz etseniz de sonuç değişmez...

teşekkür ederim istediğim cevabı aldım.sevki aldım yarın izmiteyim hayırlısı olsun,yine görüşmek üzere hoşçakalın

kolay gelsin arkadaşlar
gittim göründüm geldim sgk yazısında söyle bir yazı vardı ARA KARAR aydınlatırsanız sevinirim,sonuca yakın yada uzakmıyım?TEŞEKKÜRLER

Ara Karar'dan kasıt nedir, bilemiyorum. Bir fikri olan var mı arkadaşlar?

uzun bir beklemeden sonra bir ilerleme sağladık gelen yazıda kısaltarak yazıyorum :
5510 sayılı kanun un malül sayılma başlıklı 25.maddesi ile calışma gücü kayıp oranı tespit işlermleri yönetmeliği cercevesinde incelenmesi neticesinde calışma gücünün %60 ını kaybetmediğiniz kararı verilmiştir.
yani %40 özürlü kabul edilmiş mi sayılıyorum???16 yıl 3 ay bagkur prim ödemişliğim var halen ödemeye devam etmekteyim yardımcı olursanız sevinirim..!

sn.gugukkuşu ivedi cevabınız için teşekkür ederim.dilekce yazıp 5510/28 maddesinden % 40 özürlü ile emekli olabilirmiyim?
benim %70 özür oranını %30 oranı silmişler sineye mi cekecez!!

16 yıl 3 ay * 365 = 5930 gün %40 oran ile emekli olurmuyum?

28. madde kapsamında bağkur emekliliği:

bagkur.PNG

Dostlar emekli oldum yardım eden etmeyen + bagkur memurlarından ALLAH razı olsun bagkur 12 basamaktan emekli oldum ne kadar maas alırım bilmiyorum?herkese teşekkürler.

Üst Alt