Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Monoküler sürücü olmam zabıta olarak atanmama engel mi?

heiland

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Merhaba,

Yaşadığım belediyeye zabıta memuru pozisyonu için asil olarak hak sahibi oldum. Önümüzdeki hafta itibariyle belgeleri teslim edeceğim. Aklıma bir şey takıldı. Başvuru sırasında benden b sınıf sürücü belgesi istenmişti. Benim sol gözümde ciddi derecede görme kaybı olduğundan monoküler sürücüyüm ve b sınıfı ehliyetim var. monoküler olduğum için kurallar gereği resmi araç kullanması yasak. Yani ben atandıktan sonra resmi araç kullanmam yasak olacak... Bu durum atanmam konusunda engel teşkil eder mi? Ayrıca tek gözümdeki engel oranım %40 altında kalıyor. Sağlık kurulundan onay çıkmama durumu olur mu? Sorun çıkması halinde nasıl bir yol izlemeliyim?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

engel değil zabıta olmak için aranan yönetmelik gereği şartlar arasında boy ve kilo orantısı istenir.... ve 35 yaşından gün almamak şartı aranır.... alım yapacak belediyenin ehliyet gibi şart öne sürmesi kanuna aykırıdır...... olabilirsin.... ehliyet şartı sebebei ile elerse dava açarsan kazanırsın.....

Üst Alt