Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Monoküler kişilerin ehliyet alması ile ilgili süreç nasıl oluyor? [Soru]

ahmetkaptan

Yeni Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar monoküler olarak ehliyet alan varsa muayene aşamalarını anlatabilir mi lütfen?

yani tablodan harfleri okutuyor mu?

hepsini mi okutuyor bize bi bilgi veren olursa Allah ondan razı olsun..çıkmazdayız bizi bilgi sahabi edermsiniz?

İlgili yönetmelikte bu konuda detaylar belirtilmiş: madde 5
Bunun dışında pratik bilgim yok maalesef.

ahmet bey size özel mesajdan da belirtmiştim tekrar yazıyorum monoküler ehliyet alabilmeniz için diğer gözünüzün görmesinin tam olması gerekiyor ben iki yıldır heyet raporu için çok müracaat ettiğimden tam olarak hatırlamıyorum ama büyük bir olasılıkla harfleri sorarlar ayrıca bir test yaptırıyorlar bunu da daha önceki bir konu başlığınızda yazmıştım size yardımcı olmak isterim ama hangi şehirdesiniz bilmiyorum ehliyet için özel hastanelerden de alabiliyorsunuz raporu gidin bir özel hastanede çalışan göz doktoruyla önce görüşün derim ben size sizin sadece göz engeliniz varsa işiniz yine kolay benim bir de ortopedik engelim var bu yüzden ehliyeti aldım ama özel donanımlı araba için rapor alamadım araba için rapor ise sadece devlet hastanelerinden kabul ediliyor size kolaylıklar dilerim

guzdulleri'Nin söylediği şey yönetmelikte de açıkça yazılı: "Monoküler sürücülerde görme gücü gören gözde 10/10 olmalıdır." Bunun olup olmadığı harf okutma dahil gerekli diğer yöntemlerle kontrol edilir mutlaka...

Üst Alt