Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Engelli Personel Atamaları Belli Oldu

bu yıl için meb in yeni alımlar yapacağına dair bir çalışma yokmuş bimer den gelen cvp bu bana

Bu atamada atanamayanlar bilgilerini taze tutsunlar bence. Önlerinde alım yapılacak son dönem sağlık ve orman sınavları var.

yıl sonuna kadar yeni alım olursa en mantıklısı bu sınav sonuçlarını değerlendirmektir tekrar sınav stres ve devlet açısından maliyet tabi devletin parası çoksa ayrı ama bizim sabrımız çok değil

Hani 2010 yılı sonuna kadar bütün boş özürlü kadrolarının doldurulacağı söyleniyordu.bunu başbakanda söyledi.ilgili bakanlarda.valla kendileri bilir.bizi görmeyeni biz de seçim de görmeyiz.onlar bizimle oynarsa bizde onlarla oynarız.

nasıl oynayacağız kedinin fareyle oynadığı gibi mi? :)
onlar strateji yapıyorlar inan umurlarında bile değil bi ara gazı verdiler hepsi bu

Atanıp atanmamak sizin siyasi çehrenizi değiştirmemeli bence. Atananlar devletin açığı olduğu için atandı.Atananların ücretlerini iktidar değil vatandaş verecek. Evet almaları gerekiyor ama sallayıp duruyorlar.Hep 38000 dediler ama bakarsak sadece Meb'in 5000 alımı var göze batan başka yok. Bence son dönemde yine 5-6 bin alım olur.Doğrusunu söylemek gerekirse bu döneme kadar da hep yok sayıldık.İnşallah sözlerinde durup 'rant içinde olsa' dediklerini yaparlar...

eyup44;

Sanırım siz hizmetli grubundan sınava girdiniz memur grubunda taban puan 68 hizmetlide ise 90 sanırım olay bu:)

arkadaşlar meraba... 92 puanla ilk tercihim olan yozgata atandım ALLAH herkese daha iyisini nasip etsin inşallah.. yalnız arkadaşlar sizleri takip ediyorum çoğunuz şikayetçi, ama o kadar inceledim ben bi yanlışLıK bulamadım bu atamalarda.. ya atayanlarda bi sorun var yada atanamayan arkadaşlarda, kimse kusura bakmasın dost acı söylermiş. SELAMLAR SAYGILAR..

muhsin bey siz kaç puanla nereye atandınız rica etsem paylaşırmısınız

sayın ozcemoz.bey 68 le van almış mı diyorsunuz hizmetlimi almış memurmu .ben 88 le atanamadım ve burda bazı yorumlar okudum hizmetli de 90 danaltını almamışlar diyorlardı lütfen bi açıklama yazarmısınız

Hizmetli min.puan 90 memur min. puan 68 arkadaşım. Meb personel yaz google dan atananların listesini atama sonucu oluşan minumum puanları görürsün. ayrıca 90 alan herkes giremedi.bazıları girdi. 100 kişiden 30 kişi gibi tahminim öyle...

bütün iller 90'la başlıyor yuh denilenecek kadar, peki bunu kaç kişi biliyordu, hani 35.000 kişi alınacaktı sen bütün illeri 90 yaparsan nasıl kazanabilirsin. Devlet suçlu bu kadar basit, devletin yaptığını hiç unutmayacağım.

ne diyorsun Euroboy? daha net yazar mısın? ne yapmış devlet

Mrb. Arkadaşlar

Gerçekten Euroboy devlet ne yapmış bizde bilelim kardeş

Euroboy;
90 sınırını devlet koymadı ki, sınava girenlerin puanları belirledi. yani mutlak değil bağıl bir baraj, daha doğrusu alt sınır oldu bu.boş yere sinirleniyorsun, ha alım sayısı az desen orada haklılık payın var.

Arkadaşlar MEB sınavında devlet özürlüler arasında ayrımcılık yaptı.Özürlüleri gruplara ayırdı.Mesala 90 ve 90 üstü puan alanların çoğu zihinsel özürlüler grubundan sınava girenlerdir.Bu grupta sınava girenlere çok basit sorular sorularak yüksek puan almaları sağlandı ve sonucunda bizlerin atanamamasına engel olundu.Yani zihinsel engelli grupları öz evlat biz üvey evlat muamelesi gördük.

katılıyorum. çünkü elime geçen zihinsel özürlüler ile ilgili soru kitapçığının sorularını eksiksiz 100 tam puan alarak kendim çözdüm. ayrıca işitme engellilerin keza öyle bu kadar basit sorumu sorulur Allah aşkına. ilkokul 3. sınıf soruları gibi sorular. büyük adaletsizlik

sorular arasında o kadar uçurum yoktu. hem siz kendiniz diyorsunuz zihinsel özürlü diye. zihinsel özürlü senin gibi algılayabilir mi soruları? algılar fakat daha geç veya daha zor algılar. bunu düşündüğünüzde sorular arasında uçurum olmadığını anlarsınız. bence siz atanamadığınızın üzüntüsünü bu şekilde çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Zihinsel engellilerle ortapetik engellileri aynı kefeye koymak çok yanlış. Ortapetik engelli aklı başında olduğu için zor durumda bile olsa kendine bir çıkış yolu bulabilir. Ama zihinsel engelliler bunu yapamaz her zaman birine muhtaç olarak yaşamak zorundadırlar. Ben ALLAH a herzaman dua ediyorum. Zihinsel engelli çocuğu olan anne - babalara ALLAH sabır versin gerçekten çok zor her an aklın onda kendine zarar verir başalarına zarar verir v.b.

Algılayamadıkları için 90 dan aşağı puan alan olmadı zaten.Ya onları bir yere atayacağım diye benim hakkımı yiyemez devlet.Açıktan torpil gibi birşey bu.Torpilin gelişmiş versiyonu bu.

gtrcgokhan;

lise mezunu birinin hizmetli olarak görev yapacak olması açısından öyle büyük üzüntü verecek bir durum değildir kardeşim. ben şahsen atanıp atanamadığıma pek üzülüyor değilim. ama eminim ki böyle düşünen arkadaşlar atandıklarına dua etsinler. çünkü insan ne şekilde olumsuz düşünürse başkalarınında aynı şeyi düşündüğünü zanneder. sizde biliyorsunuz ki burada büyük adaletsizlik var. ama kime anlatacaksın. ayrıca atanamayacak olsaydınız tepkinizi çok merak ederdim doğrusu.

ackurt19;

senin düşündüğün gibi olsa bu kişilere çalışamaz raporu verirler. ve bu sınava giremezlerdi.
Ama senin değiğin olayda ufakta olsa bir haklılık payı var sağlam olan insanlar doktora gidip usülsüz yollarla ruh sağlığıyla ilgili %60 - %70 rapor alıyorlar eğer bunlar bu kadroları usulsüz yoldan işkal ediyorlarsa bu koduda önce yetkili birimlerin gereğini yapması lazım diğer yandan bu kişileri ALLAH a havale ediyorum.

bence sınavı kazanmış tüm zihinsel özürlüler tekrar muayeneden geçsinler bakalım. yarısından fazlası sağlam çıkar eminim. çakma raporlarla gerçek özürlünün hakkı yendi. bu sınav sistemini kınıyorum.

yeşillili;
daha önce de meb sınavına girdim. kılpayı kazanamadım. ve aklıma hiçbir şekilde torpil düşüncesi gelmemişti. ama bu sahte rapor olayında haklı olabilirsiniz. hiçbirşeyi olmadığı halde tanıdıkları sayesinde özürlü raporu alanları duymuştum. emin değilim yine de.

işte şimdi mutabıkız. hakkıyla kazanmış olan arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Allah bahtlarını açık etsin. ama haksızlıkla kazanmış olanları hakikaten Allah a havale ediyorum.

Atama Sürecindeki Özürlü Rapoarları

Arkadaşlar Mrb.

Bu konuda belirtmiş olduğunuz gibi bende size katılıyorum. Herhangi bir engelli olmayan insanlara tanıdık, akraba yada başka fonksiyonlarla özürlü raporu verilmiş olabilir. buda er geç o insandan çıkacaktır. gtrcgokhan kardeş sen hangi ile atandın.

ackurt19 kardeşim kesinlikle haklısın söylediğin son derece mantıklı ama bazı arkadaşlar nedense bunu kabul etmiyor. ayrım yapılmıştır sınav da bence bu durumu fazla geçmeden ilgili yerlere bildirmek gerek bu konuda kayıtsız kalmayalım arkadaşlar gerekirse dava açalım.

peki bu zihinsel engelli kardeşler atandıkları yerde birden sinir yapıp,askılığı her hangi bir vatandaşın,müdürün çalışanın başına geçirse bu zihinsel engelli arkadaşlara ne yaparlar acaba bunları biz bile bile aldık mı derler yoksa kafalarına mı üşüşürler.kimsede yanlış anlamasın...böyle zihinsel engelli alındığını bilsem ben sınava girmem down sendromlu %90 rapor oranına sahip kardeşim var.kardeşimin sınava girmesini sağlardım.torpil yok diyen arkadaşlara da sesleniyorum... eğer torpil olmasa neden bu kadar sınav iptal ediliyordu.ben bizzat 5005 yılı öss sınav sorularını o zamanlar5000 liraya alabilirdim çetenin bir kolu antakya idi.ç...çok da iyi biliyorum o zamanlarda böyle iddialar atılmıştı ve çete yakalandı.sonuç herkes kyerleşti.istediği yere.eğer torpilin yok olduğu konusunda diretiyorsa ya kördür yada uzun süre devlet imkanlarından faydalanmamıştır...

Üst Alt